Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy a légzésfigyelő tévesen riaszt?

Figyelt kérdés
Vagy ilyenkor tényleg nem lélegzik a baba 20-30 másodpercig?
2011. jan. 16. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Persze, hogy lehet.

Többször is előfordult, hogy lekúszott a matracról, ill. ha nem a megfelelő érzékenységre volt állítva, a vastag matrac+gyapjú miatt nem érzékelte légzést.

Össz. kétszer volt olyan, hogy 'jogosan' pittyegett, de mire beértünk (kb. 3 méter), már mélyeket lélegzett a baba.

2011. jan. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tuti téves: Nálunk akkor fordult elő, amikor nagyon pici volt a babám és nem érzékelte a matrac alatti érzékelő.


Nem biztos, h téves, olyan is volt, 2x ugrottam oda hozzá, de szerencsére akkor minden rendben volt. Lehet, hogy a riasztástól vett levegőt nem tudom, mert nagy sóhaj volt. Belegondolni is rossz. (akkor már nem volt túl kicsi az érzékenység és jól volt beállítva stb.)

2011. jan. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az elején elég sokszor beriasztott, aztán állítottunk az érzékenységén, de utána is elő fordult. Lehet, hogy nem tévesen riaszt, de szerintem sokkal hamarabb, mint hogy igazán baj lenne. Pont ezért van.

Az én lányom 7 hetes és már többször játszotta el, hogy amikor lent alszom a kanapén napokig nem is jelez, nem hogy beriasszon a légzésfigyelő, aztán amikor felmegyek a galériára aludni, akkor egy éjszaka többször is beriaszt. Nyilván nem direkt csinálja, de azért furcsa, hogy ez már többször előfordult. Ma volt az első éjszaka, hogy fent aludtam a galérián, és nem riasztott be a figyelő. Remélem most már így is marad.

2011. jan. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egy jó légzésfigyelő NEM riaszt tévesen ! Pl : Babysens 2 .
2011. jan. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A légzésfigyelő nem 20-30 mp kihagyás után riaszt! Hanem előbb.


Amúgy lehetséges. Az érzékenységen kell állítani.

Ha jól van betéve a matrac alá, akkor ha le is mászik a táblákról a baba, akkoris érzékelnie kell a légvételt.

2011. jan. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Téves riasztásaink az alábbiak miatt voltak:

- lemászott a babám az érzékelő lapról

- nem érintkezett megfelelően a matrac az érzékelő lapokkal

- oldalt feküdt a baba, és a lélegzetvételét alig érzékelte, mivel szinte csak oldalirányban mozgott a mellkasa, nem fel-le

- nem volt megfelelően beállítva az érzékenység - gyári hármason hagytuk először, majd amikor fel lett csavarva 4-5 közé, utána megszűntek a riasztások.

2011. jan. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
nálunk volt téves, mikor az oldalára raktam le ő meg úgy döntött a hátán szeretne aludni de túl közel volt a rács és csak beszorította magát a matrac oldalához így az a lf. nem érzékelte. többször is riasztott mire rájöttünk, hogy ezért :) utána a hátára fektettük és azóta (eltelt 1 év is már) nem volt riasztás :)
2011. jan. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

21:09-es vagyok. Annyit még hozzá tennék, hogy nekünk pelenkázó lap van az ágyon, és ha véletlenül nem kapcsolom ki a légzésfigyelőt, akkor ott is érzékeli a babát..., ne kérdezzétek hogyan.

Így szerintem nálunk nem téves riasztásról van szó, hanem tényleg úgy bealszik, hogy hosszabb ideig nem vesz levegőt. De mire odaérünk hozzá - pár lépés -, addigra minden rendben van.

2011. jan. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugy van ahogy elottem az egyik valaszado irta. Ha a baba oldalra fordul es meg jo tavol kerul az erzekelotol akkor riaszthat tevesen. Ez 100% igy van mert nallunk kameras a legzesfigyelo es amikor riasztott egybol raneztem a monitorra es lattam, hogy a babam oldalt fekszik es fel van szinte tapadva a kisagy vegebe tehat az erzekelo nem erzekelte. Ahogy jelzett lattam a kameraba, hogy a babam felemelte a fejet a csippanasra es elkezdett sirni, de volt olyan is, hogy annyira almos volt, hogy visszatette a fejet de elmozdult mas pozicioba es megszunt a csipogas igy nem is mentem be hozza.
2011. jan. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nálunk 5 hónap alatt most először fordult elő,ezért persze nagyon megijedtünk.Ő is egész a rács mellet feküdt,az oldalán,talán ez lehetett a baj,de az is lehet,hogy a sípolásra riadt meg.Mindenesetre nem értette szegény,hogy mit keresünk az éjszaka közepén mindketten a szobájában,ráadásul villanyfénynél:)

Köszönöm mindenkinek.

2011. jan. 17. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!