Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a Tóth Anna túl...

Szerintetek a Tóth Anna túl egyszerű név egy babának?

Figyelt kérdés

2012. nov. 6. 08:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%

Én sem vagyok második név vagy túlcifrázott név párti, de az olyan neveket sem szeretem, amiből az lesz, hogy szia,így hívnak... szia engem is. Mi éppen a Molnár mellé keresünk most így, bajban vagyunk, de vannak köztes megoldások. Mi végül abban maradtunk, hogy "átlagos" neve lesz, semmi különös, de megkapja az én vezetéknevem kezdő betűjét, így D. Molnár lesz, ami egy fokkal ritkább :). De szerintem jó megoldás a szülők nevei kötőjellel (nálunk az nagyon hülyén hangzik, azért nem), de végső esetben a második név is.

Esetetekben, bár én is imádom az Anna nevet, lehet, hogy érdemes lenne valami olyat, amit lehet Annának szólítani, vagy hasonlít rá, de hivatalosan mégsem az, vagy egy fokkal különlegesebb: Julianna, Hanna, ilyenek.

2012. nov. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
65%

Pusztán amiatt nem szerencsés, amit már írt valaki. iskolában, munkahelyen esetleg lakótelepen, orvosnál is, simán lehet több ugyanilyen nevű, és ha még 2. keresztnév sincs, akkor ebből lehet egy csomó keveredés. Nem biztos, de lehet, velem többször is megtörtént.

Pedig nekem nincs annyira gyakori kereszt- és vezetéknevem, mégis van a munkahelyemen egy ugyanilyen nevű kolléganő és a háziorvosnál is van egy ugyanilyen nevű páciens, akivel ráadásul egy évben is születtünk. A munkahelyen az emailek, személyzeti anyagok keveredtek, az orvosnál meg egyszer összekeveredtek a leleteink!


Másik ok pedig, amit ugyancsak valaki említett, előfordulhat, hogy kicsit szürkének, átlagosnak érzi magát majd a lányotok. És persze nem a névtől lesz valaki különleges, de nem biztos, hogy mindenki annyira bele akar simulni a tömegbe. Szerintem mindenki szeretne egy kicsit más, érdekes, különleges lenni, én így gondolom. Lehet, hogy olyan külseje vagy személyisége lesz majd, hogy ezzel nem lesz semmi probléma, de előre nem lehet tudni.

Hasonlóképpen, a másik véglet, én azért nem vagyok híve egy nagyon extrém névnek sem, mert azt is tudni kell viselni, azzal is együtt kell tudni élni, és ha a személyiség nem elég erős, akkor ezzel lehetnek később nehézségek.


Nekem az a véleményem, hogy a leggyakoribb 5 vezetéknév mellé biztosan nem adnám a leggyakoribb 10 keresztnevet (ezt meg lehet nézni a statisztikákban). Ha nagyon az Anna a favorit, akkor vagy 2 vezetéknév vagy 2. keresztnév lenne az én javaslatom.

2012. nov. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
42%
Én meg épp azért adnám, mert manapság mindenki arra törekszik hogy különleges legyen a gyereke neve és ha máshogy nem, két keresztnevet ad vagy kacifántosabbat. Én így adnám ahogy írtad.
2012. nov. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!
2012. nov. 7. 09:34
 15/16 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem szép név. Én is Anna vagyok, és világéletemben utáltam, hogy gyakori, és most még sokkal gyakoribb lett! Én örültem volna ha van egy második keresztnevem, amivel kitűnhettem volna.

Az jutott eszembe a válaszokat olvasgatva, hogy mit szólnátok ha az Anna név és egy másik név összevont alakját adnátok: Annamária, Annabella, Annaliza stb.

A másik javaslatom, egy második rövid szép keresztnév. Anna Róza, Anna Sára, Anna Rita, Anna Vera, Anna Luca stb.

Ajánlom a MTA hivatalos listáját: [link]

2012. nov. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Egyszerűnek egyszerű, de szép együtt.
2014. jan. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!