Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyolc hónapos a babám adhatok...

Nyolc hónapos a babám adhatok neki egy pici túrós tésztát?

Figyelt kérdés
Természetesen durum tészta, és pici túró (nem tejfölös) egy kis vízzel elnyomkodva vagy turmixolva. Vagy azért ez még kicsit korai?
2012. nov. 6. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan! Az én lányom is 8 hós és már én is próbálkoztam a tejtermékekkel, de sajnos hányt tőle, eddig a sajt okés volt, tejföl, joghurt, pedig sajnos hányással végződött, így azokat csak később 1 évesen próbálom újra! De a sajttól nem lett baja, én is valamelyik nap tervezem a túrót adni... Szóval próbáld meg, és ha valami baj lesz, akkor max. nem adod többet! De 8 hónapos kortól lehet adni már a táblázat alapján túrót, sajtot, joghurtot!
2012. nov. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ivel ehet már tésztát és finomított tejtermékeket is, gy szerintem igen. Mondjuk inkább be turmixold, mert az úgy érdekes lenne:) vagy nem eszik még darabosat?
2012. nov. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kipróbáljuk mit szól hozzá! :)Hát darabosat eddig úgy evett, hogy banánt haraptattam vele, persze odafigyeltem, mekkorát szed le, kiflicsücsköt, kenyérhéjjat csócsálgat. De még külön főzök neki, összeválagatva miket lehet, és mindent pépesítek. Tésztát turmixolni :)) lehet, hogy tényleg nem kéne.
2012. nov. 6. 10:48
 4/10 anonim ***** válasza:
Én turmixolom a tésztát. Persze nem pépesre. Olyanra mintha villával törném.
2012. nov. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A túróhoz tehetek tejfölt vagy joghurtot is? Ha joghurtot szeretnék neki, akkor a natúr joghurtot válasszam?
2012. nov. 6. 11:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen adhatsz. Igen natúr joghurtot válaszd. Amúgy nem szoktál neki uzsira vagy tízóraira adni natúr joghurtot? Nagyon imádja az enyém, keverek neki bele banánt vagy barackot csak úgy tolja befelé:) Lányom most tölti be a nyolc hót, tegnap rakott kelkáposztát adtam neki leturmixolva, szerencsére nagyon bejött, védőnőt kérdeztem lehet-e már, azt mondta simán, hisz eheti a kápit, a húst és a rizst is már, csak azt mondta a tejfölt kerüljem, így azt lekapartam a tetejéről.
2012. nov. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én tegnap adtam neki először keltáposztát! Hát nagyon jól fogadta, igaz én kelkáposztafőzelék formájában :) Ugyanúgy feltettem mint nekünk, picike sóval, krumplival, de nem tettem bele fűszereket. Berántottam, és leturmixoltam belőle neki, egy kis rántás is belekerült. Sőt hagyma is, és fokhagyma is volt benne. Nagyon imádta :)

Tejterméket még nem adtam neki, tejpépet eszik, és még 5-ször szopik egy nap!

2012. nov. 6. 11:26
 8/10 anonim ***** válasza:
tejfölt is tehetsz bele nyugodtan.
2012. nov. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na, a túrós tészta is a kedvencei közé fog tartozni:))
2012. nov. 6. 11:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó étvágyat nektek! Igen, megkóstolhatja és a fűszerek sem ártanak a zöldekre gondolok, amúgy hagyma és foghagyma is mehet, de csak pici. :)
2012. nov. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!