Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyes mellett 6 órában dolgozné...

Gyes mellett 6 órában dolgoznék brutto 130000 ft-ért. Mennyi ideig kell dolgoznom hogy ez legyen az alapja majd a TGYÁS, GYED-nek? Kb mennyi TGYÁS-t és GYED-et kapnék majd ez után?

Figyelt kérdés
AZért kell visszamennem mert egyébként lejárna a munkaviszonyom és ha nem megyek vissza úgy nem hosszabbítják majd meg és akkor semmire sem leszek jogosult a kistesónál csak GYES-re. Ezt akarom elkerülni.
2012. nov. 6. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Minimum 180 napot!
2012. nov. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most nem tudom, hogy van a rendszer (mindig változtatják), de amikor én voltam gyes mellett munkában, akkor hiába voltam bejelentve, a gyes-t vették alapul a táppénz meg minden ilyen ellátáshoz. A bruttó bérem egyáltalán nem vették figyelembe. Ez három éve volt.
2012. nov. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

180 napot.

Azt mondjuk nem tudom, hogy ennek a 180 napnak mindenképpen a kistesó születése előtti naptári évben kell-e lennie, mert azt nézik a TGYÁShoz, vagy ha pl. decemberben születik a kistesó, akkor elég-e hogy mondjuk januártól szeptemberig dolgozol azévben.

off: Kedves első, nem tudod véletlenül?

2012. nov. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elég januártól, ha decemberben születik. A szabályozás úgy szól, hogy igénylés előtti évben legyen 180 bérezett nap, ha ekkor nincs, akkor meg az igénylést közvetlenül megelőzően. Tehát ha januárban kezdesz dolgozni, és mondjuk augusztusban szülsz, akkor augusztustól kezdik visszaszámolni a 180 bérezett napot.


Az igénylést megelőző év január 1-ig lehet max visszamenni bérezett napokért - tehát ha pl. szeptembertől dolgozol, májusban szülsz, akkor májustól mennek vissza a 180 napért, novemberig:)

2012. nov. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!