Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kö9telező orvos és védőnő...

Kö9telező orvos és védőnő látogatás akkor amikor hazajöttünk a kórházból?

Figyelt kérdés

Azt mondta a védőnőm, hogy amikor hazaengednek telefonáljunk neki vagy a gyerekorvosnak, és aznap v.másnap jönnek a kötelező látogatásra? Tényleg van ilyen? Aznap mikor hazaengednek a kórházból,megnézik ott a babámat nem? Illetve kisebb bajom is nagyobb lesz annál,minthogy őket várjam. Nem értem, én még nem hallottam erről...

36 hetes kismama.


2012. nov. 6. 11:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
53%
Szia! Pedig így van! Bár nekem külön jöttek ki, de kötelező nekik kimenni azt hiszem, hogy a hazamenetel után 72 órán belül. Nekem tüzetesen megvizsgálta a gyermekorvos a kisfiam, és odaadta a már előre felírt recepteket, mint pl: Vigantol, Konakion, popsikenőcs, fürdetőkrém, lázcsillapító kúp stb. A kórházban nem a saját gyermekorvos vizsgálja a gyermeket, és a védőnő biztos, hogy nem megy be hozzád látogatni.
2012. nov. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
22%
még aznap ki kell mennie az orvosnak és a védőnőnek. Meg kell bizonyosodniuk róla, hogy megfelelő környezetbe érkezett a kicsi, van saját ágya, rendes öltözéke. Ha nem találnak valamit rendben értesíteniük kell a gyámügyet. Természetesen az esetek 99,9%-ában rendben van minden, de ez nekik kötelességük, neked meg el kell fogadnod ezt. Amúgy nem lesznek ott órákat.
2012. nov. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az előbb utánaolvastam a neten, ami azt írja, hogy a védőnőnek a hazaérkezést követően 48 órán belül meg kell látogatnia a gyermekágyas anyát és az újszülöttet, majd a csecsemő 6 hetes koráig minden héten, azt követően egy éves korig havonta, két éves kortól kéthavonta kell látogatni. Majd ahogy nő a gyermek, ezek a látogatások ritkulnak. Úgyhogy ne lepődj meg, minden hetes lesz nálatok a védőnő!
2012. nov. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Értem. És olyanokba nem kötnek bele, hogy van egy kutyánk? Kis 1 szobás a lakás, kb 3 hónapja van velünk, a védőnő sem tudja. És gondolom az sem baj, ha a kicsi velünk van egy szobában?
2012. nov. 6. 11:43
 5/26 anonim ***** válasza:
Külön jöttek ki és nem aznap. Az orvos ha jól emlékszem másnap, vagy harmadnap. A védőnő pedig 4-5 nap múlva. Miért lenne bármilyen bajod, ami miatt nem tudod 5 percre fogadni őket?
2012. nov. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
39%

Az 1szobáért nem fog szólni! Mi is 1szobásba laktunk mikor jött a lányunk,csak annyit mondott hogy az ágyát tegyük minél távolabb a tv-től,és ne azzal szemben legyen!


A kutyát nem tudom,de szerintem biztos megkérdezi hogy be van e oltva féregtelenítve,esetleg megnézi a papírokat. Én biztos ezt tenném a helyében!

2012. nov. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,köszi a válaszodat de nem a te bíráló hangnemedre vagy okoskodásodra van szükségem.

Egyszerűen nem akarom,hogy hetente jöjjön a védőnő, kioktasson a szoptatásról stb, ahogy már most is szokott. A család sem jön az első 2 hétben, akkor egy idegent miért kell beengednem?

Amúgy meg a védőnői szolgáltatást nem kötelező igénybe venni, ha én nem tartok rá igényt.

A másik hogy eddig kétszer volt itt a védőnő, mindkétszer itt ült kb 40 percet,magyarázott, de amikor a szüléssel kapcsolatos ellátásról kérdeztem, meg sem tudott mukkanni pl. Egyszóval: Nem szimpatizálok vele.

2012. nov. 6. 11:50
 8/26 A kérdező kommentje:

Nem utolsó,hanem utolsó elöttinek szól,csak közben más is irt.

És még azért azt is hozzátenném,hogyha hozzánk jön valaki,nekem a negyedikről le kell mennem beengedni a lépcsőházba,mert a kaputelefon régóta nem jó. Addig a 5 percig is hagyjam egyedül a babám, amig lemegyek. Nyilván anyunak kulcsa van,ő be tud jönni ha akar.

De köszönöm szépen a válaszokat!

2012. nov. 6. 11:53
 9/26 anonim ***** válasza:
41%
Első vagyok megint. Az a baj, hogy védőnőt nem lehet választani, hanem őt kapod. A gyerekorvost igen. Azt viszont nem hallottam, hogy a védőnői szolgálatot nem kötelező igénybe venni. Nekik is vannak kötelező feladataik. De ha lemondod, akkor gondolom kell legyen valami írásos nyoma, mert különben, ha ne adj' Isten valami történne, akkor a védőnőt elég keményen meghurcolnák.( Bár ez csak az én magánvéleményem.)
2012. nov. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Másnap jött a doki meg a védőnő is. Én annak ellenére, hogy holtfáradt voltam örültem neki, mert a doki alaposan megvizsgálta.

A védőnő meg segített a szoptatásban, meg tudtam kérdezni.

Nem hiszem, hogy gond a kutya. Gondolom nem egy ágyba alszanak majd :-D, gondolom adtok a higéniára is.

Biztos láttál már messziről útszéli putrit, szerintem ott se viszik a gyámügyre (nem akartam senkit megbántani :-)

2012. nov. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!