Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kö9telező orvos és védőnő...

Kö9telező orvos és védőnő látogatás akkor amikor hazajöttünk a kórházból?

Figyelt kérdés

Azt mondta a védőnőm, hogy amikor hazaengednek telefonáljunk neki vagy a gyerekorvosnak, és aznap v.másnap jönnek a kötelező látogatásra? Tényleg van ilyen? Aznap mikor hazaengednek a kórházból,megnézik ott a babámat nem? Illetve kisebb bajom is nagyobb lesz annál,minthogy őket várjam. Nem értem, én még nem hallottam erről...

36 hetes kismama.


2012. nov. 6. 11:28
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom! Biztos nem álltam volna neki függönyt mosni egy újszülött baba mellett. Megcsináltam szülés előtt! :))

Rendben hagytam otthon a házat, a férjem nem állította a feje tetejére a 4 nap alatt míg bent voltunk, így rendre mentem haza, csak a kórházi cuccot kellett szétpakolni, az meg meg volt fél óra alatt.

Őszintén semmi dolgom nem volt mikor haza értem, ettem és aludtam a lányommal együtt. :))

A gyerekorvos/védőnő nem azért megy, hogy azt nézze mekkora kupi van, őt a gyerek érdekli.

Nekem pl tök jó volt, hogy kijöttek, első babás anyuka révén volt bizony pár kérdésem a baba ellátásáról, a szoptatásról és ezer másról. És képzeld a mi gyerekorvosunk nem 5 percre ugrott be, hanem 1,5 órát itt ült velem, rám szánta az idejét, kivárta míg felkel a pici nem kellett kirángatni az ágyból, addig mindent türelmesen és alaposan elmagyarázott, megnézte hogy szopizik a lányom, utána megvizsgálta stb stb stb. Nagyon de nagyon jó volt. Hidd el millió kérdésed lesz és a szoptatás sem egy olyan egyszerű mutatvány, mint amilyennek tűnik.

Nem kell nekik 6 fogásos ebédet/vacsorát főzni, bőven elég ha megkínálod egy pohár vízzel.


A védőnő pedig 6 hetes koráig hetente ki fog járni, utána fél éves koráig havonta, úgyhogy készülj fel. Ha nem jár ki megszívtad, mert akkor még hordhatod is hozzá hetente a hidegben. A gyerekorvoshoz is havonta kell járni 4 hónapos koráig. Ez van. A gyerekvállalás bizony kötelezettségekkel és főleg nagy nagy felelősséggel jár!

2012. nov. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Juci0320 ***** válasza:
100%

Nekem másnap jött a doktornő,és a védőnő. Azt mondták, töltsünk egy éjszakát otthon, így nagyjából összeállnak a kérdések a fejünkben. Én mondjuk nem bántam volna, ha már első nap jönnek, mert rengeteg kérdésem volt. A kórházban nem kaptam túl sok tájékoztatást. 6 napos volt a lányom, mikor hazajöttünk, és itthon pelenkáztam először. Első baba, azt sem tudtam, hogy kell. :)

Nem maradtak sokáig, de minden kérdésemre normálisan válaszoltak.

Mi a recepteket már szülés előtt megkaptuk, hogy a férjem minél hamarabb ki tudja váltani. Persze ezt csak a szülés után tehette meg...

Azzal nekem volt gond, hogy kaput nyissak. A férjem kivette az apa szabit, ami minden apukának jár. (Azt hiszem 5 nap, de lehet hogy több, nem tudom.)2 hétig itthon volt velem. Direkt hagyott egy hét szabit, hogy a szülés után minél többet tudjon itthon segíteni...

2012. nov. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
orulj neki hogy nem olyan vedonod van, mint amilyennekunk volt! MAR AZ AJTOBAN VART MIBKET, AMIKOR KIENGEDTEK A KORHAZBOL A KICSIMMEL!!! Igen, a lakasajtoban, ugyanis neki a korhazbol szoltak, hogy mikor engedtek ki. Amugy tuti nem szol ilyenekert, hogy 1 szoba meg kutya..
2012. nov. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Oké köszönöm a válaszokat! Délelött kicsit ingerült voltam,mert felhuztam magam a védőnőnél 2-3 dolgon is, és ez a látogatósdi csak hab volt a tortán. De mivel a lakás ahhoz képest hogy kutya van, rendben van tartva, azt meg tudja,hogy pici,igy csak nem lesz semmi gond.

Csak igazából tényleg nem szimpatizálok vele,de a tiszteletet megadom,mert kb 60 éves,és mosolyog,csak...Hogy is mondjam. Olyan tipikus földhöz ragadt,nagyon ragaszkodik a papírformához.

Tgyással kapcsolatban egy alapvető dolgot nem tudott,illetve azt mondta nem jól tudom,valamint hiába mondtam,hogy jó esély van rá,hogy 1-2 héttel elöbb jön a baba, nem képes elfogadni,még a kiirt dátum elött 6 nappal beirt hogy menjek tanácsadásra,mire mondtam neki,hogy remélem akkor már meglesz a baba, erre húúzta a száját...

Az orvossal nincs bajom, tulajdonképpen ezzel az egésszel sem,csak ismerem magam,hogy amúgy is lobbanékony természet vagyok, és nem szeretném, hogyha megmondják majd mit hogyan csináljak. Nyilván ez a dolga,meg első gyerek,de tudja jól,hogy anyukámnak 5 gyereke van,így nyilván elöször tőle fogok segitséget kérni ha valami nem megy...

A másik hogy az első kérdése az volt,hogy ugye szülés után nem megyek 1-2-3 hétre anyuhoz, hogy segitsen a gyerek ellátásában, illetve hogy könnyebben belejöjjek a dolgokba?

Mondtam hogy nem.De ha mennék,az miért lenne baj?

2012. nov. 6. 17:47
 25/26 anonim ***** válasza:
40%
na, mintha az én védőnőmről olvastam volna. Nem elég, hogy ő várt a hazaérkezéskor, hanem berögzült szokása volt, hogy nem szólt előre amikor jött!!!! Már nagyon ki voltam tőle akadva és úgy a 4. alkalom után közöltem vele, hogy még családtagoktól sem viselem jól, ha csak úgy beállítanak és ez az idegenekre hatványozottan érvényes. Na, kaptam is egy új védőnőt szerencsére:))
2012. nov. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Engem is az ajtóban vártak mikor mentünk haza! Aztán a védőnő mindig bejelentés nélkül jött.

Aztán háromszor eljátszottam, hogy nem engedtem be, negyedszerre felhívott, hogy otthon vagyok-e. :D

Utána mindig telefonált.

Nővérem 3szobás házban lakik, gyönyörű márvány járólap, bárpult, minden modern hiper szuper. Gyereknek külön játszó birodalom kialakítva. 2hetes volt a bébi mikor tesóm mondta, hogy fogy a kicsi. Szerinte ez teljesen normális. 2nap múlva az intenzíven voltak.

Ezt a védőnő nem tudta, ment rutin látogatni és hát nem voltak otthon. Hagyott egy papírt a ládában, hogy még aznap hívja fel sűrgősen, különben másnap jelenti a gyámügyön...

Sógorom találta meg a papírt, azóta is csodálkozok, hogy még életben van a védőnő.

Hivatalosan panaszt tettek ellene és lemondták a védőnői szolgáltatást.

Undorító, hogy egy két védőnő elfelejti mi a feladata és uralkodni akar mindenki felett! Tisztelet a ritka kivételnek.

Érdekes azt viszont nem veszik észre mikor gyerekeket sza.rban tartanak , erőszakolnak éheztetnek stb. Ilyenkor soha nincs felelősségre vonva senki...

2017. jan. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!