Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szükséges éjjeli fény használata?

Szükséges éjjeli fény használata?

Figyelt kérdés

Egy hetes kislány anyukája vagyok, éjszaka kétszer-háromszor is kelünk hozzá. Egy lávalámpa van jelenleg a szobában, de ha sír a baba és kelünk hozzá, felkapcsoljuk a nagylámpát (spot-tekerős). Tavasszal költözünk, ott viszont nem állítható lámpánk lesz (viszont közel lesz a konnektor, sólámpára gondoltam, azt be tudom majd dugni (a kiságy közelében jelenleg nincs konnektor)


Tapasztalt anyukák válaszait, tanácsait várom elsősorban!


Viszont nem szeretném, ha éjjel azért nem aludna, mert a fény miatt nézelődni szeretne vagy ártunk a szemének, ill később félni fog a sötétben...


2012. nov. 6. 13:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én soha nem használtam éjjeli fényt.

3 gyerekem van, ha kellett kapcsoltam egy éjjeli lámpát, amiben piros izzó van, de állandóan nem volt nála világítás.

2012. nov. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem vetünk neki, feleslegesnek tartottam. Nem akarom, hogy hozzászokjon.

1,5 éves, tökéletesen alszik sötétben! Sőőt! Nappali 1×-i alvásánál is ragaszkodik a sötéthez.

2012. nov. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
sötétben aludjon, az a normális. Ha fel kel kelni miatta, akkor a szopi idejére kapcsolj kislámpát!
2012. nov. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Az én lányaim sötétben alszanak. Most már 6 és 3 éves. Már tudják, mikor kelnek éjszaka valamiért, hogy csak akkor kell felkapcsolni az éjjeli lámpát.

De a linkelt kérdésnél, valaki kifejtette, hogy ingerszegény környezetben tartjuk a gyermekeinket :-D

2012. nov. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én az első 2 hónapban használtam lávalámpát, míg kelt éjjel enni! Mert ugye tisztába tettem, etettem. Utána már végigaludta az éjszakát, így nem volt szükség, h bemenjek és lássak! Szóval 2 hós korától teljesen sötét van a szobájába!
2012. nov. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A kisfiam 5 hónapos,nálunk sólámpa van, mert ugye amíg kelni kellett hozzá anélkül nem láttunk, a nagy lámpát meg nyilván nem kapcsoltuk fel. Hát, 2 hónapos kora óta nem kell kelni hozzá, viszont tényleg hozzászokott a lámpához. Anélkül nem alszik, de ez legyen a legnagyobb bajunk :-)
2012. nov. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Jégtánc ***** válasza:
Nekünk nincs extra lámpánk,ha felébred az éjjel akkor felkapcsolom a fürdőszobait,mert az van a szobájával szemben.Ajtót behajtom ,és pont annyi fény van hogy tudjak pelenkát cserélni ha kell.
2012. nov. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én led-es éjjelifényt/irányfényt használok a szobájában, aminek az erősségét lehet egy kis retesszel állítani. Tulajdonképpen sötét van a szobájában, de mégsem koromsötét. Bár átaludja az éjszakát, de ha nyöszörög, forgolódik, rá tudok nézni, és észre sem veszi.

Ja, és úgy van bedugva a konnektorba, hogy inkább takarva van, szóval még sötétebb, mint lenne amúgy.

Szerintem nem árt, de amikor pár napig nélkülöztük, akkor is el tudott aludni.

2012. nov. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy éjszakai fényünk, de soha nem kapcsoltam fel, sőt a légzésfigyelőn is van, de azt sem használjuk.

Viszont, a szomszéd szoba a fürdőszoba, a villanykapcsoló pont a hálószoba ajtaja mellett van, szóval csk kinyúlok és felkapcsolom és az pont annyi fényt ad, amennyi kell. Ha pelenkázni kellett, akkor jobban kinyitottam az ajtót, ha meg csak szopizott, akkor éppen résnyire, hogy ne a koromsötétben kelljen matatni, de utána gond nélkül vissza tudjon aludni...

Gazdaságos és tökéletes megoldás :)

Kislámpát én nem kapcsolnék neki, még sólámpát sem...

2012. nov. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ha felébred, mindig pelenkázni kell, szoptatni, (ezután lekapcsolom a lámpát) utána pedig még min. 1 órát fenn van és csak az apjának hajlandó elaludni, a sötétség ellenére mindig nézelődni kezd. Nincs lehetőségem máshol lámpát felkapcsolni...

Egyébként mekkora fénye van az éjjeli fénynek?

2012. nov. 6. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!