Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki mondja el kérem, hogy...

Valaki mondja el kérem, hogy a hozzátáplálást pontosan hogy kell csinálni?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy miből mennyit. Mikor. Mi banánnal kezdtünk, mikor lehet nagyobb mennyiséget adni, egy nap csak egyszer vagy többször, mikor lehet gyümölcsöt váltani, mikor jön be a zöldség, mikortól lehet keverni a gyümölcsöket, mennyi idő után kell nem csak egy-két kanállal ennie, hanem mennyiséget, pl. 150g-t gyümölcsből?
2009. aug. 12. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is most kezdtük a 4 hós fiamnál a hozzátáplálást.Ő tápszeres egyébként.Legelőször pár kanálka barackot és almát kapott nyersen,de az nem nagyon ízlett neki.Aztán már nem csak 1-2 kanállal adtam neki.Barack+almával kezdtem,és egyből megevett negyed üveget (nyersen nem eszi,csak a bébiételben).Aztán a sütőtök+alma jött,azt is egyből evett majdnem fél üveggel annyira ízlik neki.Most alma+krumplit kapott,és abból is negyed üveggel evett.Szóval azt úgyis látod,ha már nem kell több neki.És mostmár tízóraira,és uzsonnára is ilyeneket kap.És van hogy még + tápszert is.Remélem tudtam segíteni.:-)

2009. aug. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A táplálás menete és ideje a babádtól függ.

Mi almával keztünk,az első nap azt hiszem 4szer kínáltam meg egy-egy kanál péppel. Második nap 2-3kanállal adtam, a harmadik napon már 50-60ml-re valót megevett. Utána szopi. Következő a barack volt, szintén 3napig kínáltam neki,majd a 4.napon keverve ette az almával, abból már megevett 100-120at. Utána egy órával éhes volt ezért szopizott. Én csak ezek után adtam a banánt,körtét az előzőek szerint. Amikor kiváltottuk a tízórait, akkor tejpéppel vagy sinlckal dúsítottam hogy táplálóbb legyen és ne éheszzen meg egy óra múlva. Következő az uzsonna volt,szintén gyümölcsel váltottam ki,de azután még szopizik. Ebédre először burgonyát adtam almával vagy őszivel szintén ahogy a gyümölcsöt bevezettem.Utána jött a répa,sütőtök,cukkíni.

Mindíg azt nézd hogy a babádnak mennyire tetszik a dolog. Erőltetni nem szabad. Hát nem tudom hogy tudtam e segíteni!? Remélem valamennyit igen. :o)

2009. aug. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi sàrgarépàval kezdtünk.

Elsö nap üveges,négy kanàlnyi.

Màsnap 6-7 kanàlnyi,3. nap egösz üveggel,aztàn még 3 napig azt kapott,sajàt köszitésüt,amennyit kivànt.

Köv héten krumplit kapott,aztàn köv. héten körtét,de itt ezt csak 3 napig,majd banànt 3 napig,aztàn almàt bevezettem,hogy körtével kevertem,a barackot bevezettem,hogy almàval kevertem,ezekt is csak 2 napig,mindig megevett egy teljes üvegnyit.

Többet nem adok egyszerre,de ha egy üveggel megeszik,,akkor adom neki,a legjobb az elsö honapban ugy bevezetni,,hogy egy hétig egy fajta,és elsö nap csak 4-5 kanàl,màsnap 7-8,harmadnap màr amennyit szeretne.

2009. aug. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. És mikor adjátok neki? Szopi előtt, után? Nekem anyatejes a pici, elég sokat eszik és fogalmam sincs, hogy melyik étkezés környékén próbálkozzam
2009. aug. 12. 20:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Először szopi után próbáltam de nem jártam sikerrel. Nem volt hajlandó egyetlen egy kannállal sem enni, így áttettem szopi elé. Én a tízóraival kezdtem, majd az uzsonnaival. Most vagyunk az ebédnél, de az még 90%ban szopi :o)

Az esti és a reggeli szoptatást szeretném minél tovább.

2009. aug. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!