Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás börü babájának használ...

Ekcémás börü babájának használ itt valaki shea vajat?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy tégejjel. Ilyen darabosnak kell lennie, mintha kristályos lenne? Vagy becsaptak. Remélem nem. Ha tartom egy picit a kezmen utána könnyen kenhető. A kisfiam (7 hónapos) atópiás a böre. A sanatopic krém vált be eddig. De ugy látom kezd immunis lenni erre is. Pedig ez is a sokadik krém volt mire valamennyire jó lett. Azt mondta a doki, hogy kellene találjak egy másik jó krémet , hogy akkor felváltva használjam őket. Ha látom, hogy az egyik már nem olyan jó mint eddi, akkor csere. Sokan ajánlották itt is a shea vajat. Most akkor kipróbáljuk mi is.

Meg most mondta az ovosunk, hogy tegyek a fürdőviízbe almaecetet. Ilyenröl hallottatok?

Tapasztalatokat várok, érzékeny börü babák anyukáitol!



2012. nov. 6. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
A mi shea vajunk az nagyon sűrű, mint a cipőkrém. Alma ecetről nem hallottam még. Ami nálunk másodiknak bejött az az Eucerin testápoló.
2012. nov. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyon kemény, de kézben rögtön olvad. Az a fontos hogy finomítatlan legyen.Mi régóta csak ezt használjuk, mikor kezd előjönni az ekcémája akkor naponta többször is bekenem és elmúlik.Fürdéshez pedig ekcémára való natúr szappant használunk.Így ezzel a kettővel nagyon szép a bőre.Az almaecetről nem hallottam, de olívaolajat szoktak még beletenni a vízbe.
2012. nov. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sudocremet tudom ajánlani, nagyon jó :)
2012. nov. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A környezetemben sok ekcémás baba van, mindenkinek a shea- vaj vált be hosszú távon(más kenőcsökről is mondták, hogy a tünetek javultak, de csak ideig- óráig:( ).

E mellett arra figyelnek, hogy minél kevesebb adalékanyagos fürdetőt, enni- innivalót kapjanak a babák.

Pelust mit használtok? Az ismerősi körben sokaknak rengeteget javított a pelenkás területek tünetein, hogy mosható pelusra váltottak, mivel természetes anyagokkal érintkezik a babák feneke, nem "műanyaggal".

2012. nov. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon köszönöm a válaszokat.


A fenekén egy árva folt sincsen , az gyönyörü mint más babának is. Discontos pellust használunk. Jó puha nem müszálasnak látom kivül is olyan jó fogása van.

Képzeljétek , olyan szépen megnyugodott a böre. Elmultak a foltaok. Eddig a hidrofiles mosakodót használtuk. Tegnap vettem a gyógynövényboltban tusfürdőt amiben semmi adalék anyag nincsen. Csak növényi olajjal van illatositva is. Meg a doktornő írt fel fenistil cseppet is. És a vízébe tettem almaecetet. Mert nálunk nagyon kemény a víz. Nagyon biztató ez a shea vaj. Naturt vettem direkt. El nem fog mulni tudom, de legalább enyhiteni szeretném neki ahogy csak lehet.

2012. nov. 7. 11:43
 6/9 anonim ***** válasza:
A mi sheánk is kristályos, de ettől a minősége tökéletes. Állítólag a nem megfelelő hűtéstől lesz ilyen, ha újra felmelegítenéd és folyamatos keverés mellett visszahűtenéd, akkor jó lenne. Mivel semmi jelentősége, én nem foglalkoztam vele. Mi 2-3 hete használjuk kisfiam ekcémás bőrén. Az arcán csúnya folt éktelenkedett, ami kb. 1,5 hetes, napi kétszeri kenéssel gyönyörűen eltűnt. :) Karjain és lábain még csak az ekcémát megelőző száraz foltok voltak (amikből tavaly télen "gyönyörű" ekcéma lett), ezt kb. 2 nap alatt eltüntette! Sosem volt még ilyen szép a bőre! :))) Fürdéshez 100% olivaszappant használunk. Korábban a doktornőnk az ekcémára folyamatosan a hidrofiles fürdetőt ajánlotta testáplolóként is. Én meg persze kentem, mert ezt mondták... A kenés után pár órával már tök száraz volt a bőre. :( A férjemnek elfogyott a multkor az arckréme, hát elkezdte használni a hidrofilt. Két nap után olyan cserepes, száraz lett a bőre, hogy rossz volt ránézni. Szóval ennyit a hidrofilről... :-SSS Imádunk shea!!!!! :)))
2012. nov. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, a hirdofiles gyógyszertári cuccok is kőolajszármazékot tartalmaznak, ami csak ront a helyzeten:(.
2012. nov. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mi is kentük szegényt a hidrofiles krémmel. Pár perc mulva már száraz is volt. Én is ugy látom, hogy a shea jó lesz. Meg az adalék nélküli gyógynövényes fürdető.
2012. nov. 7. 14:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi is sheavajat használunk naponta 2-3x. 1 hete még úgy nézett ki a 3 hónapos babám, mint egy horrorfilm szereplője. Az egész feje tiszta ekcéma volt, viszketett is neki nagyon, de már nagyon sokat javult. Csalánból és útifűből készített teával mosom le neki naponta 2-3-szor, utána bekenem shea vajjal, illetve néha Halicar kenőccsel (homeopátiás). Utóbbi enyhíti a viszketést. A gyógyszertári krémekkel, "gyógyhatású" kenőcsökkel kár kísérletezni, mert mindig van bennük valami adalékanyag (vagy éppen szteroid), ami bajt okozhat.

A lényeg, hogy ne hagyd sosem kiszáradni a bőrét. Az sem baj, ha csak 2 naponta fürdeted, minél langyosabb vízben, ne töltsön sok időt a vízben.

A mi shea vajunk is darabos, de a tenyeremben felolvad és úgy kenhető. Almaecetről még nem hallottam, de én inkább olajat tennék a fürdővízbe.

Az ekcémának lelki és belső szervi okai (is) vannak. Érdemes ezeknek is utánajárni pl. kineziológiával. Én még szoptatok, ezért nekem is kerülnöm kell pár élelmiszert.

2012. nov. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!