Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El lehet kényeztetni egy 5...

El lehet kényeztetni egy 5 hetes babát?

Figyelt kérdés
Kisfiam eddig legtöbbször egyedül aludt el. Manapság nem mindig sikerül neki, ha el is alszik hamar felriad, főleg ha bántják a szelek és pukizik. Ekkor megriad és felébred. Viszont, ha mellé fekszek, akkor vissza alszik. Csak nappal szoktam ezt csinálni. Nagyon jó érzés, csak nem akarom, hogy a későbbiekben csak így tudjon aludni. Mit tegyek? Hagyjam ezt abba, vagy ezzel nem fogom elkényeztetni?
2012. nov. 7. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem egy 5 hetes babát nyugodtan elkényeztethetsz. Még nagyon nagyon picike, szüksége van a közelségedre.

Feküdj csak mellé nyugodtan, had érezze,hogy ott vagy.

2012. nov. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Most lehet, hogy sokaknak nem fog tetszeni a válaszom, de nekem a 2,5 évesem is úgy alszik el a mai napig, hogy mellé fekszem, és semmi problémát nem láttok ebben. Néha a nagyszülők vigyáznak rá, akkor ők fekszenek mellé, kész. Az elkényeztetés szerintem az, amikor a kisgyereknek nem tudnak nemet mondani, inkább megveszik neki a huszadik csokit is, csak ne rendezzen jelenetet, nem tanítják meg az alapvető viselkedési normákra, hagyják, hogy bicskanyitogató stílusban beszéljen a szüleivel/nagyszüleivel, egyáltalán, ha elhitetik vele, hogy kizárólag neki áll a világ. Nem az, ha segítenek neki az elalvásban.
2012. nov. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

Nyugodtan feküdj mellé:). Az egyedül való elalváshoz igen komoly idegi érettség szükséges, ez még egy 5 hetestől nem elvárható:). Arról nem is beszélve, hogy a szülés után Neked sem árt minél többet pihenni:).

És valóban, az elkényeztetés nem egyenlő az igények, szükségletek kielégítésével(a testközelség, elalváshoz való segítség pedig az), inkább akkor beszélhetünk elkényeztetésről, ha olyat is mi csinálunk meg a gyerekünk helyett, amire egyedül is képes lenne, vagy olyan dolgokat adunk neki, amire semmi szüksége. Ilyen Nálatok még biztosan nem kerül szóba:), szóval azzal, hogy segítesz neki ellazulni, elaludni, nem kényezteted el:).

2012. nov. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem tudom ki döntött úgy helyettem, hogy nem hasznosak a válaszok, én mindenkinek zöld kezet adtam!
2012. nov. 8. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!