Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El lehet kényeztetni a pár...

El lehet kényeztetni a pár hetes babát, ha sűrűn veszem fel és sokszor a karomban alszik el?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 13:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szerintem ezzel nem.
2011. jan. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nem. Kisfiam sokat volt kézben amikor volt. Hiszen ilyenkor csak ránk van szüksége a közelségünkre. Még sem kapott fel, nem lett elkényeztetve ezáltal, szépen játszik egyedül,nem kell vele állandóan foglalkoznom. Használd ki, nagyobb korában már elszalad ha dajkálni akarod:-)
2011. jan. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.Ezt csinaltam en is es meg nincs a lanyom elkenyeztetve,ugyanugy fejlodik,onnalosodik mint a tobbi gyerek.Ha igenye van ra es birod miert ne csinalnad?olyan gyorsan felnonek es ahogy onnalosodik egyre kevesebb szuksege lesz rad.

1eves anyuja.

2011. jan. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

amikor pici volt, ez lemaradt

első voltam

2011. jan. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
bocs, 2.
2011. jan. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anniebianca ***** válasza:

Szerintem pár heteset nem lehet elkényeztetni, neki még az anyukájára van a legnagyobb szüksége. Aztán 2. hónap táján kezd jobban nyílni a kis értelme, és fokozatosan lekerül az öledből, elég ha csak az igényeire figyelsz.Jelzi ő, hogy mikor unatkozik, és akkor elég ha valami játékot játszotok, és jelzi azt is, amikor egy kis bújásra vágyik.

Az én kisfiamat is kézben ringattuk el 2 hónapos koráig, sokat volt kézben. Most 4 hónapos, szuperül eljátszik a zörgős csörgős játékaival, ott vagyok a közelben, lát, de nem igényli már olyan sokszor, hogy a karomban legyen, max ha álmos, vagy ha nézelődni akar.

Úgyhogy nyugodtan babusgasd és ringasd még, attól alakul ki a kettőtök közötti bizalom, amikor már el meri engedni a kezed.:)

2011. jan. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Szerintem, szüksége van hogy érezze a közelséged,és hogy szereted,számíthat rád.Már ilyenkor kezd szocializálódni.Egy kis baba nem sír ok nélkül.Később se lököd el,ha odajön egy kis pusziért,ölelésért,ugye? Most még ez az egyetlen eszköze,hogy jelezze,valami gondja van (éhes,szomjas,melege van, fázik,fáj a hasa,teli a pelus). Mikor a lányom kicsi volt,kaptam tanácsokat "rideg-tartásra" de ha kicsit előbb éhes volt,megetettem,ha álmos volt, a hintaszékben,lágy zenére elringattam,és minden kialakult magától.A baba nem egy készülék, hogy időben bekapcsolom és kikapcsolom.Jó azért vannak határok.
2011. jan. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem! De feleslegesen (ha nem igényli= nem nyűgös, nem sírdogál) nem kell abajgatni. Ha nyugodtan elnézelődik az ágyacskájában, vagy éppen elalszik magától, akkor hagyd.
2011. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
szerintem sem. Neki is kell a közelség, meg nekünk anyukáknak is. A kisfiam is sokat volt kézben, de volt a határ, hogy na eddig, és innen nem tovább. ha elvolt magában, nézelődött, stb.. akkor nem vettem fel, mert nem akartam úgy járni mint a barátnőm. (csak az ölében volt hajlandó lenni a kislány, sehol máshol, reggel 8kor felvette, és este elalváskor tette le) de én imádtam ringatni, igényli még ma is, persze jóval kevesebbszer(9hónapos). élvezd ki te is ezt az időt!!
2011. jan. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem baj, ha sokszor van kézben a baba, én viszont sosem altattam kézben vagy ringatva. Most 9 hónapos és 9200 gr, és örülök, hogy így döntöttem, ha lerakom aludni, alszik, nem kell 20-30 percekig mászkálni vele.
2011. jan. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!