Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Hogyan rázzam le a...

Anyukák! Hogyan rázzam le a higanyos lázmérőt? Egyszerűen nem mozdul.

Figyelt kérdés
2012. nov. 7. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Rakd hideg vízbe.
2012. nov. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nehéz megfogalmazni. Talán azt mondanám, hogy erőteljesen, lendületesen. Szóval ne rázogasd, kis mozdulatokkal, hanem 2-3 nagyobb ívű, erőteljes mozdulatot tégy.

Hát elég hülyén hangzik, ahogy leírtam.

2012. nov. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy pohár aljába tégy vattát, hogy ne törjön el, ne koccanjon az üveggel és töltsd fel jó hideg vízzel abba rakd bele, régen a kórházba is így csinálták.Vagy ahogy a második válaszoló írta, pár határozott rázással.
2012. nov. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem is akadtak ilyen problémáim, ezért én rákerestem a neten és találtam egy romed nevezetű lázmérőt, aminek a tokja úgy lerázósra van kialakítva, egyszerű és gyors megoldás..
2012. nov. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a hideg vizes módszer még soha nem hallottam...

Szerintem egy titka van, nem vállból kell rángatni, hanem csuklóból, 3-4 erős csuklómozdulat, és le is megy. (Ha megszakadt a higany benne, akkor kuka, de veszélyes hulladéknak számít, add le a patikában.)


Viszont: mikor vetted a lázmérőt? Mert már évek óta nem lehet higanyosat kapni (betiltották). Ha 1-2 éven belül vetted, az már nem higanyos, nekem is ilyen van, és én se tudom lerázni, pedig a higanyossal sose volt gondom. Ez az új használhatatlan. :(

2012. nov. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megnéztem, az enyém is higanymentes.. Esetleg ha gondoljátok itt meg tudjátok nézni a lerázó eszközt is amit adnak hozzá...

[link]

2012. nov. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is higanymentes lázmérőm van, amihez adtam "lerázót" is (magával a tartóval le tudod rázni). Nagyon jó, mert miután lehűlt a benne lévő anyag, simán pár csuklómozdulattal le lehet rázni.
2012. nov. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

persze nem higanyos, de sokan így hívjuk :-)

valszínű bekrapált, mert 42-ön van és a hideg víz sem viszi le

2012. nov. 7. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!