Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti megfordítanátok a gyerekülé...

Ti megfordítanátok a gyerekülést ha már egy éves, de csak 8kg?

Figyelt kérdés
Egy éves a lányom, de nem fér már el fordítva amióta csizma van rajta meg vastag kabát. Szegényem egész úton feszeng, sírdogál. Eddig nem volt gond az utazással, de nincs hova tennie a lábát. Viszont még csak 8,2kg. Más is kuzd ilyen gondal? Hogy oldottátok meg? Nem akartam eredetileg megfordítani, de most nem tudom mit csináljak. Nincs garázsunk, hideg autóba szál be, nem megoldás hogy levetkoztetem elotte, ill. egyedul megyek vele, egész úton fel van oltozve.

2012. nov. 7. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

Úgy tudom a babahordót nem lehet megfordítani.

Amúgy nyugodtan beleültetheted olyan ülésbe, ami 9kg-tól van, semmi baja nem lesz, ráadásul a hideg miatt jobban fel van öltöztetve, tehát biztos védeni fogják az övek és egy 8-kg-os gyerekre be is lehet állítani már.

1 éves, stabilan ül. A rendőr tuti nem kérdi meg, hány kiló a gyerek. Én is beleültettem a nyáron a 8kg-os, 1 éves kislányom. Nagyon szenvedett már a babahoróban.

2012. nov. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha tud már állni, kapaszkodva menni akkor igen. ha le van maradva mozgás fejlödésben akkor nem.


Mert a kiló csak egy dolog, a lényeg az hogy a fejét tudja rendesen tartani, akkor is ha elernyed és hirtelen satufékezel.

Sokszor anyukák 8 hós babát bele tesznek a rendes ülésbe, mert a kilója megvan de egy satunál vagy kisebb balesetnél a nyaka elnyiklik, és már késsz is a nyaksérülés.

2012. nov. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi vettünk 0-18-as gyerekülést, menetiránynak háttal kötöttük be. Úgy még elég sokáig elfért a lába. 16 hónaposan fordítottuk meg az ülést, 8760 gramm volt akkor. Ezt onnan tudom, hogy direkt elvittem a védőnőhöz megmérni. 9-18 kg-os vagy 9-36 kg-os ülésbe még nem ültettem volna bele. Hordozó csak menetiránynak háttal köthető be.
2012. nov. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
0-18kg-os az ules, ezt elfelejtettem irni, 8hoan erre csereltuk le, mert mar akkor tudtam, hogy 9kg nagyon soka lesz meg, harmadik valaszolo, hogy allitod az ulest hogy elfer? Hany cm?
2012. nov. 7. 13:40
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha 0-18 kilóig jó az ülés akkor simán megfordíthatod.
2012. nov. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem ,mindkét kritériumnak meg kell felelnie,1 éves kor és 9 kg !

És ez nem egy kilo híja ,mert ütközésnél megsokszorozódik!!!

2012. nov. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
na ettol felek en is, bar szegenyem ugy ul benne mint egy szardiniasdobozban a halak, mar a szukitot is kivettem, de meg mindig keves. Esetleg jo tipp, hogyan oldhato meg, foleg hosszabb utakon. Ha levetkoztetem, nem akar feloltozni, de ugy meg nem tudom kivenni ot az autobol, hideg van mar. Harc lett az egesz utazas :(
2012. nov. 7. 13:52
 8/13 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Az én lányom extra Törpilla. Olyan 74 cm lehetett, amikor megfordítottuk az ülést. Ha már tényleg nem fér el a lányod lába, nyugodtan megfordíthatod. A 0-18-as ülések más kialakításúak. A 18 hónapos oltáson a lányom 9020 gramm volt, így már megnyugodtam. 10 hónapos kora óta önállóan jár, azért mertem megfordítani az ülést. A lényeg, hogy csak akkor döntsd el neki az ülést, amikor alszik.
2012. nov. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igaza van a 6-os válaszolónak, hogy mindkét kritériumnak meg kell felelni, csak sajnos erre nem figyelnek a gyártók. Nekünk extra drága és márkás ülésünk van, mégsem fért el a lányom lába. Tényleg nem lehet úgy vezetni, hogy hátul sír a gyerek.
2012. nov. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
75cm o is, es amig nem volt rajta cipo, ugy ahogy elfert, de a merev csizmaszaratol mar nem, most tanul menni, igy amint kiszal, azonnal a foldre kell tenni, menni akar, szoval a csizma kell. Ezek a gyartok mindenre gondolnak, csak arra nem hogy el is ferjenek benne a babák. Koszonom mindenkinek a valaszt
2012. nov. 7. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!