Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír ha rászólok?

Miért sír ha rászólok?

Figyelt kérdés
9hónapos a lányom és ha valami olyat csinál amit nem szabad, akkor rászólok, hogy "nem-nem" vagy "nem szabad"! Ilyenkor elkezd nyöszörögni, abbahagyja amit csinál aztán folytatja. Rászólok, kezdi elölről. Miért nyafizik ha rászólok? Később mi lesz? Földhöz vágja magát vagy mi? Más baba is ezt csinálja?
2012. nov. 7. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Igen ezt csinálják, de ilyenkor nem szabad engedni nekik mert akkor könnyen megtanulják hogy hisztivel elérik amit akarnak.
2012. nov. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

11,5 hós a fiam és ugyan ez van nálunk is.

Rászólok határozottabban akkor legörbül a kis szája és könnybe is lábad a szeme,aztán hiszti...

Remélem nem fogja majd földhöz vágni magát mert az NAGYON NEM szeretném!!!!!

Ilyenkor mindig úgy megsajnálom,de azt sem akarom,hogy a későbbiekbe emiatt ne legyen szófogadó...

2012. nov. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

az első három fiam ilyen szempontból mintagyerek volt, míg most a negyedik (3,5 éves) aztán bír hisztizni, meg akaratos, meg úgyis a kedvencem, naná, hogy mindent megenged magának


az első egy-két hisztinél kell radikálisan kezelni, mert különben soha nem állítod meg, míg nagy nem lesz (talán akkor sem) ... lehet megköpködni, de én eljutottam nyár elején oda, hogy ruhástól beállítottam a fürdőkádba, és hideg vízzel lezuhanyoztam ... azóta, ha kezdődik a hiszti, csak megkérdezem, hogy menjünk-e zuhanyozni? ... azt tudni kell róla, hogy egyébként nem érti már meg a magyarázatot, kedvességet, simogatást ha elkezdi a hisztit, mert makacs mint az apja (az én vagyok :) )

2012. nov. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Golan Trevize ***** válasza:

Az egyik 11 hónapos fiam most kezdené a hisztit.

Rászólok, akkor nyafog. Néha még a földre is veti magát (nagyon vicces, mert látszik, hogy direkt úgy dől el, hogy a feje még véletlenül se koppanjon).

Közben lesi a reakciómat.

Nevetek rajta, és amikor beletörődött, hogy nem szabad, megsimogatom, és keresünk más elfoglaltságot, amit szabad neki.

Egyelőre úgy néz ki, működik a dolog, mert csak néha próbálkozik, akkor is másodpercek alatt abbahagyja.

2012. nov. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, hogy ezt csinálja, hiszen nem tetszik neki, ha valamiben korlátozzák :) Az enyém 8 és fél hónapos, ugyanezt csinálja. Most kell következetesnek lenned, és akkor nem lesz belőle hiszti. Ha valamit nem szabad, akkor máskor se szabad, erre figyelj. Viszont ne tilts meg neki túl sok dolgot, ne érezze azt, hogy neki már semmit sem szabad, inkább igyekezz elkerülni az olyan helyzeteket, amikor olyasmit van alkalma csinálni, ami tilos. Persze meg kell tanulnia, hogy van, amit nem szabad, de egyszerre csak egy-két ilyen dolog legyen.
2012. nov. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!