Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől ilyen izgága a 14hónapos...

Mitől ilyen izgága a 14hónapos kislányom? Soha nem fárad el, és állandóan fel van pörögve. Hogyan "utasítsam" rendre? Ha rászólok kinevet, és egyáltalán nem hallgat rám.

Figyelt kérdés
Borzalmasan lefáraszt állandóan. Reggeltől estig jön megy,pakol,ami az útjában van letarolja. Verekszik,szabályosan pofon vág. Szétdobál mindent,aludni nem akar,hisztizik és földhöz veri magát. Egész nap 1perc nyugtom nincs tőle.
2011. máj. 16. 19:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azért hisztizik, rosszalkodik, mert olyan korszakban van. Az, hogy állandóan pakolászik, pörög, az meg azért van, mert sok energiája van. Az enyém is ilyen. Ha hisztizik, vagy rosszalkodik, akkor büntetés van. Először rászólok normál hangon, ha nem hallgat rám, akkor hangosabban szólók, aztán meg a sarokba áll. Szerencsére idáig ritkán kell elmenni.

Viszont ha engem vagy bárkit megüt, akkor nincs rászólás, azonnal bünti. Szerintem ez az, amit semmiképp nem tehet meg. Szerencsére megtanulta, hogy nem szabad verekedni, csak néha kezd el csapkodni.

2011. máj. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hogyan tartsam a sarokban? Mert már próbáltam és nem marad ott. Ha pofon vág mit csináljak? Hiába szólok rá,kinevet. És mit csináljak hogy levezesse a rengeteg energiáját?
2011. máj. 16. 20:01
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is a szituációból való kivonás jött be, bár az én kislányom később kezdett "megőrülni" :) Nem a szobájába vagy külön helyiségbe, ahol te vagy -nem is kell sarok, fal mellé ahol nincs semmi piszkálnivaló- állítsd. Az első alkalommal addig vittem vissza amíg ottmaradt. Nyugodt hangon ismételtem hogy ezt meg ezt nem szabad, ha így viselkedsz akkor ide foglak hozni hogy magadhoz térj. Volt sikoltozás meg takonylufi fújás. Egy nap alatt megértette és már elég volt mondani hogy oké, háromig számolok és mész "gondolkodni". De ő már picit nagyobb volt.

A pofonnál határozottan fogd meg a kezét és mondd hogy NEM szabad és azonnal azt is hogy mit SZABAD. Simizni, cirógatni mittomén. Adj alternatívát. Idővel kipróbálja na akkor dicsérd meg nagyon. És próbálj nem nagy feneket keríteni neki mert minél inkább látja hogy bosszant annál inkább fogja csinálni. Kitartás, elmúlik! (az én lányom harapott... )

2011. máj. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,de nem tudom hogy egy 14hónapos hogy ért a szóból,és hogy marad meg egy helyben.
2011. máj. 16. 20:51
 5/13 A kérdező kommentje:
Anyósom szerit idegrendszeri zavara van. Igaz lehet?
2011. máj. 16. 20:59
 6/13 anonim válasza:

próáljátok ki a zenebölcsit, vagy akár te is csinálhatod. Érezze a nyugalmadat, hiszen óriásira tágult előtte a világ, és nem tud mit kezdeni vele. Kellesz neki. Nincs idegrendszeri baja, szeretni kell minden helyzetben.

3 gyerekkel már tudom mit kell csinálni, ha gázos az egyik: napirend kialakítása, illetve átalakítása, új korszak, új helyzet van a családban, ezeket mind össze kell vetni az apával, hogy fény derüljön a dologra és orvosolni tudjátok...

most se hagyd magára, vezesd a helyes úton.

Remélem megírod, mi volt a bibi, hogy jöttetek ki belőle, hátha más kérdezőnek hasznára válik:)

amit még ajánlok: helyimamikkal barátkozhatsz: www.imami.hu

2011. máj. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Kislányom hasonló kaliberű, ő 16 hónapos. Egész nap jön-megy, sokat mozog (még nem jár, mászik mindenhová). Időnként elvan egy-egy játékkal, néha azonban van, h bepipul, és akkor mindent dobál néha még morog is magának. Játszótéren nem tipikus, hogy akár öt percet is elhomokozgatna magában, vagy ha ilyen előfordul, már meglepődöm. Hintában sem töltene sokat, mindig egyik játéktól a másikig menne. Szóval Ő ilyen kis örökmozgó. Viszont emellett borzasztó érdeklődő, és a maga babanyelvén mindent kommentál. Néhány napja én is gondolkodtam hasonlón, mint Te, de szerintem korai lenne még ilyen következtetést levonni. Szal marad a figyelemlekötés, aztán később majd meglátjuk.

2011. máj. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ő is nagyon érdeklődő,folyton magyaráz. A játszótér a rémálmom. A hintában csak-csak elvan,bár ritka,de a homokozóban 1percet nincs el. Odamegy és szétrombolja amit a nagyobb gyerekek építenek. Folyton más játéka kell neki,kiveszi a másik kezéből. Nem tudom megértetni vele hogy nem minden az övé,és persze jön a kegyetlen hiszti.

A vele egykorúak nem érdeklik,mindég megy a nagyok után.

2011. máj. 16. 21:57
 9/13 anonim ***** válasza:

21:46-os vagyok.

EGyébként nálunk is mostanában kezd alakulni az, hogy egyáltalán nem hallgat rám, konkrétan mintha a falnak beszélnék. Időnként még vigyorogva rám is néz, miközben a tiltott dolgokat teszi, szal abszolút határt tesztel. Ha meg valamit akar, akkor azt nagyon akarja, addig mutogat, meg nyíkog hozzá, amíg vagy meg nem kapja (ha olyan), ha meg nem, akkor meg beduzzog rajta. Érdekes egyébként, ez a fajta viselkedésmód egy olyan hónapja jellemző rá, előtte nem volt ennyire akarnok, és a popsiján is jobban elvolt valamelyest (azonban soha nem volt az a leteszem a sarokba típusú csemete.)

2011. máj. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Az én lányom mióta elindult,10hónapos korától,igazi zsarnok lett. Bár előtte sem volt az a nyugton lévős baba. Nem tudom meddig tart,de félek csak egyre rosszabb lesz. Olyan mintha nem is 14hónapos lenne,mintha az akarata és a tudata túlnőtte volna a testét. Észrevettem hogy egyszerre több dolgot is szeretne csinálni,persze nem megy és akkor szó szerint "idegbeteg". De nagyon imádom,olyan okos és érdeklődő,sok mindenben meghaladja a korát.

Fogalmam sincs hogyan fegyelmezhetném,mert még akkor is csak kicsi.

2011. máj. 16. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!