Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek az ilyen hiszti...

Mit tegyek az ilyen hiszti ellen? 19 hónapos, és megtámadja aki szerinte bántotta, elvette a játékát, ha odacsapok vagy rászólok egyből földhöz vágja magát, harap, dobál.

Figyelt kérdés

Pl. az unokatesójához tegnap hozzávágta a játékot,pedig el se akarta tőle venni,csak közölte 2szer 3szor a saját stílusába,hogy az nem repülő hanem hajó.Erre hozzávágta a hajót,mire rácsaptam a kezére (nem az első ilyen volt,mindig dobálózik,rengetegszer elmagyaráztam már neki miért nem szabad,most is),erre engem is betámadott,meg akart harapni,aztán földhoz vágta magát,felöltöztettem,kiraktam az udvarra,aztán kimentem én is,és elmondtam,ha megnyugszik vissza jöhet játszani.15 perc után is bőgött,de már alig kapott levegőt.Nem mentünk vissza,hazajöttünk,persze végig ordította azt is.

Tudom én is türelmetlenebb vagyok,28 hetes terhes vagyok,de már teljesen kikészít az ilyenekkel.Nem tudom mit csináljak vele.


2011. febr. 8. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Én leszoktam a csapkodásról. Eredménye nincs, ezt gondolom belátod, mert ordit-hisztizik tovàbb, sőt mégjobban felhergeled magadat is meg őt is. Először odacsapsz, aztán viszed ki. Inkább kétszer szólj rá, fogd meg jól a karjàt és ugy figyelmeztetsd. Aztán ha megint kezdi, szó nélkül öltöztetsd és vidd ki. Hagyd ki a csapkodást. Legyél nyugodt és ne ordits vele. Ha a földön fetreng, lépj át rajta és hagyd egyedül, nèzd levegőnek. Ha nincs közönség, meg fogsz lepődni, milyen hamar abba fogja ezt hagyni!
2011. febr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézd, igaza volt a gyerekednek, én ilyenért nem csapnék oda, hanem elmagyaráznám, mindkettő gyereknek, idejében közbe lépve, nem amikor már tettlegességig fajul a vita, hogy hajó vagy repülő. De még ilyen esetben is az unokatesónak elmagyaráznám, hogy ha a te kisfiad úgy gondolja az egy repülő, hát legyen repülő (ilyen kicsik még belelátnak a tárgyakba dolgokat és ritkán használják funkciójának megfelelően- kár, hogy ezt nem mondta el senki) És persze hogy megalázottnak és hülyének érezte magát, mikor unokatesó "saját stílusában" kioktatta és revansot vett a maga módján. Te meg erre nekiugrottál, ahelyett, hogy mellé álltál volna, effektíve cserben hagytad a saját gyereked egy erősebbel szemben sőt még őt ütötted meg. És persze hogy még dühösebb lett és elkeseredett.

A legjobb, amit tehetsz, ha lesüllyedsz a gyerek szintjére, átgondolod mit érezhet és mit vár el tőled.

És egyébként a lehető legrosszabb módszert választottad. MEGÜTÖTTED azért, hogy megmagyarázd nem szabad megütni a másikat, fájdalmat okozni a másiknak és visszaéltél testi fölényeddel, hogy ki tudod rakni az udvarra meg hazacincálni. Hol ebben a logika? Nem ugyanazt csinálod te is, nem tetszik a gyerek viselkedése, akkor megütöd, kirakod az udvarra- és cserébe azt várod megértse miért nem lehet odavágni valakihez a hajót, csak azért mert nem tetszik a másik viselkedése.

Egy centivel nem vagy különb a gyerekednél, sőt azt is mondhatnánk, tőled látja a dolgok megoldásának ezen módját. De mivel te felnőtt vagy, még rosszabb a viselkedésed.

2011. febr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok, bizony van igazság abban, amit a második válaszoló ír, figyeld magad külső szemmel, pont ugy hisztizel és tajtékzol, mint a gyereked...:( ez a hajó-repülő vita nem ok arra, hogy csapkodd. Meg mint mondtam, és tapasztaljuk oly sokan, célodat nem éred el vele, mert ettől mèg dobálni fog, talán még agresszivabban. Én is szoktam a nagyobb rokongyerekeknek mondani, hogy kicsit hagyjanak rá a kisebbre, ha nem muszáj, ne vitatkozzanak, főleg ilyenen, hogy hAjó vagy repülő az adott jàték. Sokkal több türelmet neked!
2011. febr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

megütni nem szabad, ha pont arról akarod leszoktatni, hogy agresszív legyen, se kiabálni. hszen akkor tőled mit lát? azt hogy verekszel és kiabálsz. a gyerekek leginkább a kjó példából tanulnak, nem a verésből mega példabeszédből.

ha üt, dobál, harapni akar meg kell akadályozni, értsd: szilárdan megfogni a kezét, ne úgy hogy fájjon, de elhúzni ne tudja, belenézni a szemébe és határozott de nyugodt hangon közölni, hogy ezt nem szabad, akármilyen mérges is, mert ez másoknak fáj. és slussz nem szabad és kész. minden alkalommal. ha vmit dobál, akkor kilátásba helyezni, hogyha még egyszer ledobja, akkor leveszed tőle, és ezt be is kell tartani. nem kell különösebb műsor köré, mert az kölön rdekes, mindig csak nyugodtan. elhiszem hogy ideges vagy, én is terhes vagyok, a kislányom 2 éves, képzelheted (bár nála ezek a romboló magatartásformák már leépültek). szóval ha következetes vagy, akkor egy idő után ennek meg lesz a gyümölcse. és hogyha éppen jól vislekedik, valamiben segít, vagy akármi, szépen játszik,akkor meg meg kell dicsérni, hogy milyen ügyes fiú.

kitartás, egyszer vége lesz ennek is! :)

2011. febr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!