Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fejleszti az agyat a babanak...

Fejleszti az agyat a babanak ha mindenfele dolgot nezeget?

Figyelt kérdés
Csak azert kerdezem,mert a 3 honapos babam csak a babakocsiban erzi jol magat,ami nem szines,de nem is lat ki belole. Csak fekszik es nezelodik... DE a plafon is feher :( nincs el a jatszoszonyegen sem,meg sehol mashol... Kesobbiekben nem lesz bezarkozodott baba? v hulyeseget irok/kerdezek?
2012. nov. 8. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:

3 hónapos babának csak annyi létezik a világból, ami a látóterében van, a többi dologról fogalma sincs. Tehát a játékokat is csak akkor látja, ha pont előtte vannak.

De feltalálják magukat: a kezét pl. nézegeti?

A mozgásfejlődés is ilyenkor indul be: elkezd forgolódni, és akkor kitágul a világ.

2012. nov. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hat nagy ritkan. Leginkabb az en v az apja arca koti le :)
2012. nov. 8. 10:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Az teljesen jó! A Mérei-Binét fejlődéslélektan könyvben írnak az albán csecsemőkről, akik egy éves korukig egy bölcsőben, lekötözve éltek, de az anyjuk sokat volt mellettük, beszélt hozzájuk, foglalkozott velük, anélkül, hogy kivette volna őket a bölcsőből.

A gyerekek nem szenvedtek hátrányt emiatt, a mozgásfejlődést és a tárgymanipulációt idővel behozták, amikor volt rá lehetőségük. A szülők jelenléte a legfontosabb.

2012. nov. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor csak tulaggodom sztem. Mar ha mosolygok ra, azonnal visszamosolyog, ha komoly vagyok akkor o sem nevet :) Sokat gagyaraszunk neki, ez erdekli a legjobban! Kiprobaltam h a hordozora egy jatekot kotottem (levettem a jatszoszonyegrol) , nezte 10mp- ig, na utana soha tobbet. Csak engem v az apukajat! Ha a konyhaban vagyok akk odatolom a babakocsit es nezi ah fel s le maszkalok, kuncog, "beszelget" de tenyleg csak mi kotjuk le!
2012. nov. 8. 10:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első pár hónapban az a legjobb ha nem teszel elé semmi színes dolgot. Fekete-fehér, geometriai mintázatú képek a legjobbak ilyenkor. Szóval attól hogy a nagy fehérséget nézi nem lesz semmi baja.
2012. nov. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!