Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Öltöztetés kérdés? Gyerekruhák...

Öltöztetés kérdés? Gyerekruhák méretezése mennyire igaz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ti mekkora ruhákat vesztek? Mekkorákat adtok a gyereketekre? Az én kifiam fél éves, de jó rá akár a 80-as body is, de 86-osat is adtam már rá és nem volt rajta óriási. Persze lezserebb volt, de nem lelec gyerekként nézett ki benne. Sok ruhába úgy van írva pl 15-24-ig gondolom hónapot jelent. Hát én olyat is adtam már rá, bár ha hosszúujjú akkor fel kellett hajtani az ujját. Szóval ezeket a méretezéseket nem kell túl komolyan venni, úgy érzem.Ja korosztályához képest szerintem nagyobb baba és húsis is :)


2012. nov. 8. 08:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Bár lehet márka függő is, de pl vettem a brendonban két rugdalózót, ugyanolyan méret van benne és mégis az egyik jóval nagyobb.....
2012. nov. 8. 08:31
 2/7 anonim ***** válasza:
A múltkor a 3 hónapos kislányomon 56-os body és 68-as rugdalózó volt. Teljesen kiakasztanak a méretek. Múlt héten vettem 2 csomag 3 darabos 68-as rugi szettet. Csak színben térnek el elvileg. Lemértem otthon és 6 cm-rel hosszabb az egyik csomagban lévő.
2012. nov. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gabszem ***** válasza:
9 hónapos a kislányom, de félévesen már volt hogy 2éves gyerekekre tervezett nadrág volt rajta... nem tudom , szerintem kis pálcika-soványka gyerekekre méretezik mert kislányom hurkás, és nagy is (11,3 kg) és másfél - két éves gyerekek ruháit kell ráadnom, mert a többi nem megy rá.
2012. nov. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8 hónapos fiamra most vettem elvileg 2 évesre való overált. De van neki 68-tól 86-ig body ami össze mérve teljesen egyforma nagyságú.
2012. nov. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Golan Trevize ***** válasza:

Van rá szabvány, hogy egy adott méretezéső ruhának mekkorának kell lennie, de mivel tól-ig méretek vannak a szabványban is, ezért lehet például, hogy egy 68-as ruha ugyanakkora, mint egy 74-es.

Nálunk minden méretváltásnál az van, hogy a kisebb méretből van, ami még jó rájuk, és van, ami már nem.

2012. nov. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sok ruhánál én is azt látom, hogy 1,5 évesre való stb. de már jó a gyerekemre :)

A téli overállal mi is úgy jártunk, hogy alig fér bele, kb 1 hónap múlva már jó sem lesz.....

2012. nov. 8. 10:05
 7/7 A kérdező kommentje:
lehet, hogy a pelenkát nem kalkulálják bele a gyártók..... mert az sokat felvesz egy bodyból, vagy nadrágból. A sima felsők, pólók pulcsik, amik nem kapcsosak azok tovább jók, mint a bodyk.
2012. nov. 8. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!