Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen probléma adódhat, ha...

Milyen probléma adódhat, ha egy csecsemő kihagyja a kúszást és mászást?

Figyelt kérdés

Szóval, hogy a fejlődés úgy alakul, hogy ültetés, vezetgetés, járás. Azt olvastam, hogy szenzomotoros fejlődés zavara, meg szem és végtagok koordinációja, de KONKRÉTAN mit jelentenek ezek? És milyen gyakorisággal?


(A szomszédunk gyereke egészen úgy tűnik, hogy nem fog sem kúszni sem mászni, és az anyját ez egyáltalán nem érdekli. Nem azért, mert nemtörődöm, hanem mert "laza". Mert egyetlen másodpercre sem gondolja, hogy ebből baja lehet később a gyereknek. Bár nem tudom, hogy ha okosabb lennék, akkor szólnék-e neki vagy sem, de ha igen, akkor valami konkrétum kellene...)


2012. nov. 8. 12:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

A kérdés hogy tényleg kihagyta-e ezt?

Mert hogy sok baba kicsit késöbb csinálja, és már fel sem tünik mert tud állni.


A lényeg a felváltott kéz használata. Ezzel a két agyfélteke közötti váltást gyakorolja be, ez késöbb az olvasás, és írásnál is kell.


De én még egyetlen gyereket sem láttam, aki ne mászott volna az asztalalatt végig.

2012. nov. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a baba? Lehet, hogy fog majd kúszni-mászni, csak még nem elég erős hozzá.
2012. nov. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
a nagymotoros mozgások kimaradása tanulási nehézséggel járhat a későbbiekben.
2012. nov. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tanulási nehézségek! Oké, köszi! Ez konkrét.


15 hónapos, fenekén ülve csúszik, és néha próbálkozik felállni.


Amúgy eszembe jutott, hogy én sem kúsztam-másztam! Tanulási nehézségem ugyan sosem volt (sőt!), de a kézírásom, mint egy rosszabb férfié, és a mozgásom sem valami jó. Mármint, idétlenül futok, és vannak olyan tornagyakorlatok, amiket mások könnyedén megcsinálnak, én meg egyszerűen felborulok, nem találom az egyensúlyt. Lehet, hogy ennek is köze van hozzá, nem?

2012. nov. 8. 13:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

tuti köze van hozzá:)


nálunk az oviban most kezdték a tornaórát, a szülőin beszélt ennek a fontosságáról az óvónő, hogy ezek a nagymotoros mozgások milyen szerepet játszanak majd a tanulási készségekben.

2012. nov. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak lehet belőle tanulási nehézség! Nem biztos hogy lesz is. De ha izgulsz miatta akkor Cross Crowl mozgások, Dévény torna, Brain Gym ezeket nézd meg a neten.
2012. nov. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisöcsém sem mászott, most 13 éves és koncentrációs zavarai vannak, tanulási nehézségekkel.


A szakember mikor elbeszélgetett vele, le volt döbbenve, hogy milyen intelligens, okos gyerek, olyan választékosan beszélt ovis kora óta, hogy mindig mosolyogtak rajta az emberek, milyen kis érett.

DE! koncentrációs vizsgálatnál volt olyan, hogy a figyelme 0%-ra esett vissza, tehát gyakorlatilag egyáltalán nem tud a feladatra koncentrálni huzamosabb ideig. Ebből persze tanulási nehézségei vannak, nem elég neki mondjuk a dolgozatra szánt idő, mert elkalandozik közben, stb...


Fejleszteni kell minél hamarabb!

És azt kell, hogy mondjam, hogy ettől ő nem laza, vagy nemtörődöm, mert az én anyukám is pedagógus, és korábban ez egyáltalán nem volt téma, hogy fejlesztésre szorul, ez újkeletű, úgyhogy fel kell világosítani, ennyi. Ha Te tudsz a problémáról, akkor neked kell megemlíteni, de nem okoskodóan, hanem óvatosan...

De egyáltalán nem biztos, hogy nem fog még mászni...

2012. nov. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az újabbakat is! Igen, nyilván nem általános törvény, hogy tanulási nehézség, vagy akármi lesz a nemmászásból, csak hát kérdés, hogy milyen százalékban? 3 vagy 30? Értitek..

A lazaságot pedig továbba is fenntartom. Most élünk, nem 30 éve. Az én anyám tudatlan volt 30 évvel ezelőtt, az tiszta sor. Ma viszont minden anyuka tudja, hogy fontos a kúszás-mászás, csak épp azt nem tudjuk általában, hogy MIÉRT??? Csak, amit a kérdés alá leírtam. És erre mondja a laza anya, hogy ugyan mááár... Nem lesz ebből semmi gond!

2012. nov. 8. 15:28
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az azért nem normális, hogy egy 15 hónapos gyerek nem kúszik, nem mászik, de még fel sem áll.. Mindenképp próbáld meg óvatosan ráenni az anyukát, hogy nézesse meg a gyerekét. Egyébként egyedül ül fel, vagy felültetik?


Én is "laza" voltam, de amikor az egy éves fiam még mindig nem mászott, akkor azért felkerestem egy szakembert...

2012. nov. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Már felül egyedül, kb. egy vagy két hónapja, fekvésből. Addig ültették.

Na ja, hát én is laza voltam, mert nem pánikoltam, hogy a lányom nem 8 hónaposan, hanem 11 hónaposan kezdett el mászni, de mivel láttam, hogy mindent csinál szépen sorjában (csak kb. 3 hónap késéssel a NAGY KÖNYVhöz képest), én is csak legyintettem, hogy ugyan mááár.

2012. nov. 8. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!