Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Konkrét alvási probléma,3...

Konkrét alvási probléma,3 éves + csecsemő! Segítene valaki?

Figyelt kérdés

3 éves fiam a kistesó születése előtt így aludt: reggel 6 fele kelt, délben aludt 1-2 órát, este 8-kor aludt el. Altatni kell, de csak annyi, hogy mellé kell ülni és fogni a kezét. Mióta megvan az öccse, nem tudom őket összehozni a délbeni alváshoz, a pici sosem akkor alszik, mikor a nagyot letenném, így nem tud délben aludni a nagy. Már este 7-kor álmos, fél 8-8ig kihúzzuk valahogy, de hajnalban akkor ébred, amikor a picihez felkelek. Még a 6 is korai lenne neki, mert ugye kihagy legalább 1 óra alvást délben, de van hogy ráadásul már 5-kor fent van. Felpattan a szeme, miközben szoptatok és kijelenti, hogy reggel van. Nem tudom visszaaltatni már ilyenkor. De így csak 9 órát alszik, meg hát nekem se poén 5-kor kelni, mikor akár 8ig is aludna a baba...

Mit tegyek?


2011. máj. 26. 06:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is volt problémám velük, a nagy 2,5 éves lesz, a kicsi 2 hónapos. Nagyon nehezen hoztam össze a kettő alvását.

Nekem szerencsém van. A nagy magától alszik el. Mindenféle altatás nélkül. Délben nem törvényszerű aludnia, csak ha akar, de kötelező pihennie. A kicsi meg igény szerint szopik és alszik. Este a nagy akkor alszik el, amikor a kicsit elaltattam (9-fél 10 körül) akkor a naggyal még beszélek pár mondatot, és aludni küldöm. Reggel fél 5-kor kel a pici, szopik, visszaalszik. A nagy nem ébred fel, csak 8 körül.

Szerencsém van. Hozzáteszem 1 szobában alszunk 4-en.

Próbáld meg, hogy a nagy ne aludjon délben. És akkor lehet átalussza az éjszakát, kidől.

2011. máj. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Még azt hozzáteszem, hogy a nagy gyermekednek is újdonság a pici. Meg kell szoknia, lehet visszaáll a rend.

2011. máj. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen próbálkozz a déli alvással a nagynál. Egy 3 évesnek még szüksége van rá. Tudom, hogy nem egyszerű. Nálam a gyerekek 2 éves + 4 hónapos. Én úgy csinálom a nagy déli altatását (kb. ugyanúgy altatom, mint te), hogy mellé ülök az ágy szélére, közben szoptatom a kicsit, + simogatom a nagyot. Hát, nem könnyű, de máshogy nekem se megy, mert a kicsi addig nincs csöndben, míg a nagyot altatom, csak míg szopizik.
2011. máj. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, még azt szeretném hozzátenni, hogy nekem az az észrevételem, hogy ha napközben (délben) rendesen alszik a nagyobb, akkor jobban alszik éjszaka is. Tehát nálunk nem jött be az, hogy ha napközben nem alszik, majd éjszakára kidől, akkor mindig szörnyű éjszakáink voltak.
2011. máj. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Minden gyerek más. Az én 2,5 évesem ha alszik délben, ha nem, az éjszakát végigalussza. Egyszer se kel fel. De nem kell erőltetni a déli alvást. Csak a pihenést. Ez az én véleményem.

2011. máj. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!