Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy is van ez a picik hason...

Hogy is van ez a picik hason altatásával/alvásával?

Figyelt kérdés

Egy jó barátnőmmel fél év különbséggel születtek a fiaink, sima szüléssel, komplikációmentesen, időre, (39+2, 39+4) normál súllyal (3kg, 3,6kg), egy kórházban szültünk, egy a gyerekorvosunk is. Én fiam született előbb. Mikor az ő picije született, a kórházban mondták már neki, hogy nem szabad a piciket hason altatni, és a gyerekorvosunk is mondta neki, hogy ne altassa éjszaka hason a gyerket.Napközben ha látja, altathatja hason. MIÉRT? Nekem fél évvel ezelőtt senki sem mondta, sem a kórházban, sem a gyerekorvosunk!! Nem értem! Ez valami új irányzat, vagy mi??

Pár nap különbséggel egy távolabbi ismerősömnek is született babája- mint a barátnőmé, az ő gyereke is fél évvel fiatalabb az enyémtől, és ő is mondta egyszer, hogy nem alhat hason a gyereke. (ő is sima szülés, időre, normál súllyal)

Komolyan tökre nem értem. Nekem a pici a 3. babám, soha nem mondta senki hogy nem alhatnának hason!



2012. nov. 8. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Nekem is a lelkemre kotottek, hogy hasra ne fektessem, inkabb az oldalara megtamasztva. Hirtelen csecsemohalal ami tortenhet, felbufizik valamit es a nyelocsovebe megy hasonlo nyalanksagok. Ez nem uj trend. Ez evek ota ajanlott. Ne akadj ki mindig tanul valami ujat az ember!
2012. nov. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elvileg a fulladás veszély miatt nem szabad csak ha már szépen forgatja a fejét.Én sem mertem hason letenni éjszakára mert nekem is mondták.Pont tegnap tettem fel itt a kérdést h mikortól aludhat hason éjszak.Sokan írták h nekik születésük óta úgy alszik.Tegnap átaludta nekem hason az éjszakát.:)
2012. nov. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocsanak legcsot akartam irni...
2012. nov. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem akadtam ki- egyébként sem volt egyik gyerkeem sem hasonalvós.

Csak azt furcsállom, hogy fél éve még senki sem mondta ezeket nekem, most meg barátnőmnek és az ismerősömnek is szó szerint a lelkére kötötték. Most mindenkit így engednek ki a kórházból, hogy a hason alvás tilos?

Persze étem az okokat, de fél éve mondjuk nem volt ez? Értitek gondolom mit akarok ezzel. :)

2012. nov. 8. 21:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az a vicc, hogy nem mindenhol követik ezt, amit leírtál.

A kórházban este, mikor bevittem a kislányomat éjszakára a csecsemősökhöz, mondtam az egyik nővérnek, hogy még nem büfizett szopi után. Amire "megnyugtaott", hogy nincs semmi gond, ilyenkor csak hasra kell rakni, és kibüfizi magát...

Mondjuk tény, hogy minden baba alatt ott a légzésfigyelő, úgyhogy jelez, ha baj van, de akkor is...

Én persze nem szívesen raktam hasra a cicámat, most sem szeretem, ha hasra fordul alvás közben. Légzésfigyelőnk persze van nekünk is.


Egyébként annyi az egész, hogy a statisztika azt mutatja, hogy a bölcsőhalál nagyobb számban fordul elő azok között a babák között, akik hason alszanak...persze emellett egy csomó egyéb körülményt leírtak...


Úgyhogy a trend egyébként nem olyan régi, de sokan nem értenek vele egyet. Pl a kismama, akivel egy szobában voltunk hason altatta a kisfiát, mert azt mondta, hogy az ő gyermekorvosuk ezt javasolja nekik, az első fiával is így volt.


Szóval le lehet vonni a következtetéseket... :)

2012. nov. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem a kórházban és a NIC-en is kizárólag hason altatták a Fiamat, azóta is csak hason szeret igazán aludni.


A büfi miatt a háton fekvés nem ajánlott! Hason fekve elfordítja a fejét, ha kijön valami (és hason kijön).


Kizárólag a bölcsőhalál miatt nem ajánlják a hason altatást, de mivel azt senki nem tudja, hogy mi okozza a bölcsőhalált, csak feltételezés...


Egyébként kb. sehogy nem jó altatni a babákat. Ha hanyatt altatod, megfullad a büfitől. Ha hason altatod, bölcsőhalál. Ha oldalt, az a gerincének nem jó... Szóval aludjon úgy, ahogy szeret :)

2012. nov. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen- utolsó nálad a pont!!

Pont ezaz, amit akartam, hogy most lett ilyen felkapott téma a hason nem alatatunk, utána jön az hogy hanyatt rosszabb után az oldalfekvés.

Nekünk egyik gyereknél még csak légzésfigyelőnk sem volt. Ezt sem ajánlotta senki- én meg úgy tudtam, hogy csak a koraszülötteknek kell.

Pedig kicsik a gyerekeim, 4,5, 2,5 évesek és 9hós a kicsi.

Köszi a válaszokat.

2012. nov. 9. 08:33
 8/10 Golan Trevize ***** válasza:

Ikreim közül az egyiknek kicsit gyengébb volt a gyomra.

Nála azt mondták, hogy jót tesz neki, ha időnként evés után hasra fektetjük.

De éjszaka ne aludjanak hason. Nagyobb a csecsemőhalál kockázata hason alvásnál.

2012. nov. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 LadyLoss ***** válasza:

Nekem farfekvéses volt a kislányom, már a kórházban mondták, hogy sokat tegyem hasra, mert ez a legjobbmódja a csípőizület normális állásának a visszaállítására.

Azóta is csak hason tud aludni, sokszor van, hogy büfiztetés után, hason még büfizik párat, és olyan is volt,hogy hiszti miatt, jó adag kaja visszajött hason fekve, de azon kívül, hogy maszatos lett azarca, nem lett semmi baja.

Az újszülött fejfordító reflexel jön a világra, tehát hason fekve el tudja fordítni mindkét irányba a fejét, ha valami a szája és az orra elé kerül.

2012. nov. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Atroposz ***** válasza:
Az én kicsikém nagyon bukós volt. A védőnő tanácsára megemeltük a kiságy egyik oldalát és mindig oldalra fektettem.Hason utált aludni amíg nem tudott magától hasára -hátára fordulni,azóta csak hason alszik. Büfiztetés nagyon nehezen ment ,de nagyon jó ha hasára teszed és simogatod felfelé a hátát. Mivel 3.babád van szerintem nem mondtam neked semmi újat.
2012. nov. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!