Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemes elkezdeni...

Mikor érdemes elkezdeni bilire szoktatni?

Figyelt kérdés
Babám 7 hós, ülni tud már, védőnő szerint elkezdhetnénk. Tényleg ilyen korán kell ezt? Köszönöm, aki válaszol
2012. nov. 8. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Kisfiamnál kb másfél évesen kezdtem. Nagyjából egy éves volt, amikor vettük a bilit. Néha ráültettem, magyaráztam mire jó. Aztán egyszer másfél éves körül mondta hogy kaka meg "biji" aztán ráültettem és belekakilt. Onnantól kezdbe a nagydolgát a bilibe végezte.

Nagyjából 21 hónaposan értük el a nappali szobatisztaságot.


Egy biztos, ha már most elkezded, akkor azt sztem úgy csináld, hogy beépíted a napirendbe. Pl. etetések előtt bilire ülteted, meg ébredések után. Előbb - utóbb bele fog produkálni valamit, és ha tetszik neki a dolog, akkor hajrá.

Itt szerintem nagyon elhúzzák az emberek a pelenkás időszakot, pedig a világ számos országában 1-1,5 éves körüli gyerekek már nem hordanak pelenkát.

Attól égnek áll a hajam, amikor sokan azt mondják, hogy nem akarják eröltetni. Szerintem sokan összekeverik az eröltetést a próbálkozással.

És készülj lelkileg, nem egyik napról a másikra megy. Hatmillió baleset lesz, és ebben a témában nem szerencsés büntetni, csak a sikerért dicsérni. Mondjuk én a helyedben - mivel csak 7 hónapos - azért megvárnám a tavaszt.

Ha pedig nem sikerül a következő nyár végéig elérni a célt, még akkor sem vagy elkésve. De kellő kitartással nem lesz nálatok gond.

2012. nov. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

NEEEEM!

A szobatisztaság nem ülni tudás kérdése.Eljön annak az ideje és hidd el észre fogod venni. Második fiam most 20 hónapos. ÉRTI már, hogy honnan jön a pisi, LÁTJA, hogy az apa és a bátyus hogy pisilnek.Igen ővele már lehet kezdeni a dolgot....

Nem mindegy, hogy fiú vagy leánygyermekről van szó.A fiúk késöbb érnek. Jó ha a próbálkozást nyárra tervezed, amikor nem kell overált rángatni az utcán, bevásárlóközpontba stb.és nem baj ha befolyik mégis.A bili se jön be minden babának. Az első fiam pelus után rögtön WC szűkítőre ült.

2012. nov. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, akkor legalább tavaszig várunk még vele :)
2012. nov. 8. 22:33
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Sokan mondják, hogy kezdd el minél hamarabb, de ne keseredj el, mert eleinte sok a baleset. Én 2 éves kora körül kezdtem el a lányomnál, akkorra már nem csak azt tudják, hogy mi honnan jön és hová kell kerülnie (bili, wc), hanem képesek valameddig a záróizmukat is tartani, megérnek mentálisan és biológiailag is arra, hogy elhagyják a pelenkát. Szóval lehet kísérletezni, és takarítani a baleseteket, de miért? Hogy elmondhassam, az én gyerekem már "bilizik"? Igaz, messze van a szobatisztaságtól, de olyan ügyesen próbálkozik! :)) Ezen mindig mosolygok. A lányom 2-2,5 éves kora között 2 hét alatt lett nappalra szobatiszta, további 2 hét után éjjelre is. Semmi baleset nem volt nappal, éjjel is csak néhányszor. Soha nem kakilt be, csak pisi csúszott be pár napig éjjel.

A fiam most 21 hónapos, nála is kezdem lassan, hasonló módon.

2012. nov. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!