Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért véres a széklete a 6...

Miért véres a széklete a 6 hetes babámnak?

Figyelt kérdés
Ma reggel háromszor kakilt,és a harmadik kakis pelusban nagyon minimális vért találtam,kissé nyálkás volt. Megnézte a védőnő is,most hűtőben van,és holnap be kell vinnünk a székletet a 4.kerületi nagy laborba,hogy megvizsgálják. Jövő hétre lesz eredmény,nagyon aggódom,vajon mitől lehet ez? Nem sebes a mellbimbóm,tehát nem nyelhetett vért.
2012. nov. 9. 13:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Akkor viszont lehet hogy a tápszer volt a ludas, ha szerencsétek van.

A Megyeri útra vittétek? Az ANTSZ-be, ugye?


Majd írd meg, hogy alakultak a dolgok!

2012. nov. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Igen,oda kell majd vinnünk holnap,mert ma már nincsenek,addig hűtőben van a kaki,azt mondták oda tegyem. Köszönöm a sok választ,én is nagyon remélem,hogy nem komoly a dolog,mert bár ma kivételesen jó kedve van,meg ma nem is fáj semmije,de azért ez most rendesen okot ad az aggódásra :( Olyan borzasztó volt látni a kis kakijában a vért :( Kihagyott a szívem vagy két dobbanást :(
2012. nov. 9. 13:55
 13/18 A kérdező kommentje:
Abban hol kérhetek segítséget,hogy mit ehetek amíg kiderül,hogy valóban allergia? És ha allergia,akkor utána is? Mivel hasfájós így elég szélsőségesen étkezem már most is,kerülve mindent ami puffasztó,így most teljesen tanácstalan vagyok,mert tejszármazék nagyon sok mindenben van.
2012. nov. 9. 14:03
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát erre csak annyit tudok írni, hogy sorstárs leszel.

Nekem már 5 hónapos a legkisebb, de tej és szója mentes étrenden vagyok, a zöldségek közül kb. a krumpli a répa és a zeller az, amit meg tudok enni, a többi puffasztja.


Sok mindenről le kell mondani, de azért lehet variálni.

Amúgy meg sok hús és szénhidrát, meg gyümölcsből, amit lehet.

2012. nov. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is, ne idegeskedj, mert az nem használ, csak kevesebb lehet tőle a tejed :(

Nálunk is pont így volt, pont a 6. héten kezdődött.


Mi a Veses dr-nál kötöttünk ki az 1.gyerekklinikán.

Ő a legjobb nevű gasztroenerológus.


Már akkor 100%-ra mondta, hogy tejfehérje allergiája van a babámnak :(

Más tünete nem volt a véres-nyákos székleten és a hasgörcsökön kívül (bár is is bőven elég volt)


Teljesen elhagytam a tejet és minden olyan élelmiszert amiben akár csak nyomokban is lehet tej (pl. leveskocka, felvágott, virsli....baromi hosszú a lista)

Kb. 2 hét alatt lett teljesen tünetmentes.

Most már 1 éves, még szopik és tartjuk a diétát.

Annyi előnye van, hogy lefogytam nagyon :)


A babák hozzátáplálásánál is kell majd figyelni, ha tényleg beigazolódik a tejallergia, de ez persze nem biztos még!


Lehet, hogy a 3X egymás utáni kakilás megviselte a végbél nyálkahártyáját...


MAjd írj, hogy van a kisbabád!

2012. nov. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Lányok,igyekszem azét megnyugodni :)


Remélem azért,hogy ha valóban allergiás is lesz,akkor van esély rá,hogy valaha kinövi,mert nem lesz akkor egyszerű :S

Mondjuk tényleg sokat görcsöl a hasa,ha így belegondolok,lehet,hogy inkább ettől van,és nem a kólikáról van szó.. Mindenesetre jövő héten kiderül minden. De azért köszönöm tényleg,megnyugtattatok,hogy nem lehetetlen ezt a dolgot végigcsinálni =)

2012. nov. 9. 14:16
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 3. tejfehérje allergiás gyerekem, és hidd el, végig lehet csinálni!

Elhiszem, hogy sokkolónak tűnik, de ki fogja nőni, míg sok más betegség egy életen át tart.

Sőt, nekem már olyan tapasztalatom is van, hogy az a gyerek, aki kezdettől fogva diétázik, sokkal jobban viseli a diéta nehézségeit, mint az a gyerek, aki már mindent evett, és néhány évesen derül ki nála...

Szóval még egy plusz pont.

Fel a fejjel!

2012. nov. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Öcsémnek is ez volt a baja.Tejcukor érzékeny volt.Minden szopi előtt kapott cseppet a bajára és kinőtte.
2012. nov. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!