Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápis vagy anyatejet cumisüveg...

Tápis vagy anyatejet cumisüvegbő kapó babák anyukái. Kivitelezhetőnek tartjátok azt, hogy a picit csak pohárból etessétek cumisüveg helyett, azért, hogy a kicsi ne váljon cumisüvegfüggővé?

Figyelt kérdés
Újszülött korától kezdve.
2009. aug. 13. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Igen, én így csináltam. Pohárból és kiskanállal. Nagyon ügyesen tanult meg utána enni és inni is :-))

És persze megérte, mert később megtanult szopni, 3 hónaposan.

2009. aug. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Miért is ne váljon???Mert mi hátránya lesz belőle szerinted?Vagy akkor miért nem szoptatod?

Én adtam mindháromnak cumit is cumis üveget is,semmi hátrányát nem láttam soha.Azt viszont elborzadva néztem,amikor a kórházban pohárból próbálták teáztatni szegény gyereket,aki majd bele fulladt a teába.A másodiknak már oda vittem be cumit is üveget is,azt használták bent is ha kellett.

Én nem értem,hogy miért vannak sokan ellene.

Nálunk a gyerekosztályon is cumis üvegből etetnek.

2009. aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Ja,és a szopásnál sem láttam semmilyen hátrányát.Attól,hogy cumizik még szopik.Szerintem ez badarság,hogy azért ne akarna ha különben jól szopó baba.
2009. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Elsőnek, húú Te nagyon ügyes vagy. Gratula.


Csak azért kérdeztem, mert tegnap olvastam, egy számomra elég lenéző és lekezelő választ, miszerint is a válasz irója csak gratulálni tud a kedves válasz irója a felnőtt nőknek a sok eszükhöz, hogy cumit meg cumisüveget ad a gyereknek.


Ugyan az enyém szopott de két hónaposan úgy gondolta hogy abbahagyja, akkor még nem ismerte a cumisüveget, de én nem tudtam volna pohárból itatni vele a lefejt tejet. Úgy ordított mint a sakáll.

2009. aug. 13. 14:37
 5/14 A kérdező kommentje:
Na ezt jól megirtam: szóval csak gratulálni tud a válasz írója a felnőtt nőknek a sok eszükhöz.
2009. aug. 13. 14:39
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
a babám anyatejes volt, kapott teát pár hónapos korától cumisüvegben, nem okozott zavart. most 8 hós, reggel este tápszert kap már, csőröspohárból , teát is ebből issza. Ebből könnyebben megy neki, nem szenved vele fél órát.( kb. 1 hónapja elcsomagoltam a cumisüvegeket, jó lesz majd egyszer a tesónak.)
2009. aug. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Na,én meg annak tudok gratulálni aki azt írta.

Én azért írtam,hogy szerintem nincs összefüggés,mert így jártam az egyikkel mint Te.Mindháromnak adtam cumit is,cumis üveget is.Mindhármat szerettem volna sokáig szoptatni.Az elsőt sikerült is,jól szopó jól fejlődő baba volt,sokáig szopizott.De mellette cumizott,és üvegből teázott(nem volt semmiféle cumizavara ahogy néhányan állítják,ami szerintem butaság).A másodiknál is hasonlóan csináltam,de Ő nem fogadta el a teát vagy vizet semmiből.És 3-4 hósan elválasztotta magát ahogy Te is írod.Akkor már kénytelen voltam főzelékeket tejpépeket adni,ezeket kanállal adtam.

Tehát szerintem semmi köze a cumisüvegnek,hogy a baba hogyan eszik vagy sem.Gyereke válogatja.Van jól evő jó étvágyú gyerek akinek minden jó,és van amelyik finnyás válogatós semmi nem tetszik neki.Örülj ha eszik szépen üvegből,ne törődj senkivel.Én nem tudnám elképzelni,hogy egy csecsemőt pohárból itassak.Szerintem teljesen felesleges kínlódás.Sőt olyat sem láttam,hogy felnőttek használták volna,tehát mindenki le is szokik szépen cumiról üvegről ha itt az ideje.Ne idegeskedj ezen,felesleges.

2009. aug. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám is nagyon jól szopizik, és vizet kap cumisüvegből (gyorsfolyásúból ráadásul), és cumit is kap (bár inkább az ujjacskáit részesíti előnyben). Próbáltam pohárból itatni, folyamatosan kiköpte és a nyakába folyt minden. Nekem a hócipőm van tele ezzel a mostani divattal, hogy jajj csak cumisüveget ne!!! Én az LLL-ligától is kivagyok. Kicsit túllőnek a célon és hülyítik a kismamákat.
2009. aug. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! És várom még a továbbiakat!


Nem is idegeskedek rajta. Ciciről sem szoktatják le legtöbben a babát még egy éves kor után sem. De persze ez merőben más, de akkor is.

Csak úgy utálom, hogy vannak ilyenk mindentudo, okoskodó anyukák, akik totál lenézik a másikat és abszolut nem tudják elfogadni a más véleményt.

2009. aug. 13. 15:02
 10/14 anonim ***** válasza:

A babám eü okok miatt nem tudott szopizni az első 3hónapban, így a lefejt anyatejet üvegből kapta meg. Sokan mondták hogy majd cumizavara lesz, meg nem tud majd szopizni és hogy pohárból meg kanállal etessem. Hát nekem nem sikerült,lehet béna voltam. Viszont a 4. hónapban a babám rákapott úgy a cicire, hogy öröm volt nézni ahogy szopizott, felért egy porszívóval :o)

zóta is szorgalmasan gyakorolja és egy kaja 5-10percig tart neki. 6hónapos kislány.

Amúgy nem tartom kivitelezhetőnek, mert ha nagyon jó evő a baba, akkor elég hosszadalmas folyamat ha már 100fölött eszik, sőt mire belapátolod neki el is hül. Ha fejsz és amellett kanállal és pohárból etetsz(folyamatosan, tehát nem egy-két alkalom) akkor arra megy el az egész napod. A három hónapig tartó fejés mellett szinte alig volt időm a babára. Tápszeres baba esetében meg nem értem miért lenne baj a cumisüveg!?

2009. aug. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!