Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Befolyásolják a szülők méretei...

Befolyásolják a szülők méretei a babai méreteit?

Figyelt kérdés
Van abban ráció, összefüggés, hogy hasonló súlyú, hosszú baba szülessen, mint a szülei? Én (nő) 4007 grammal születtem 52 cm-rel, a párom 57 cm volt és 3750 gramm. Most tervezünk babát, és minden e körül forog, kíváncsi vagyok arra, hogy Ti véltetek e hasonlóságot a kettő között. Kire hasonlított inkább, mamára vagy papára?
2012. nov. 11. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 3100 grammal és 50 centivel születtem. Párom 2900 grammal és 48 centivel született (8 hónapra).

Kisfiam 3500 grammal és 50 centivel született, és kiköpött apja - a szemeit leszámítva, mert gyönyörű szép kék szeme van (apja barna szemű, én kék szemű vagyok).

2012. nov. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A babab méreteit a placenta minösége áteresztö képessége határozza meg.

Ha a placenta normál módon müködik és az anya normál módon táplálkozik akkor egy átlagos 3500 grammos 50 centis baba lesz.

Ha a palcenta normál módon születik de anyuka nem megfelelöen étkezik akkor lehet nagy baba.

Ha a placenta kevésbéateresztö pl toxémia vagy meszesedés miatt akkor a baba súly akevesebb vagy nagyon kevés.


Vagy is placenta és az étkezés a legfontosabb.


Aztán az sem mindegy mikor születik. a 37-42-ik hét között születhet meg a baba, de ez 5 hét külömbség és ez súlyban és centiben is sokat számít.


Kire hasonlít? nekem két példa is van elöttem mindegyiknél kisfiúkról van szó. Nem rokonok. Az egyik az apjára a másik az anyjára hasonlított de igazán kb 6 éves korukig. Mindenki látta ezt az igazán egyértelmü hasonlóságot és a másik szülöböl nem volt bennük szinte semmi. Aztán most 9 évesek, és megfordult a helyzet. Ahol apuka volt a gyerek most anyuka lett de annyira hogy már a régi kisfiura sem hasonlít, a másiknál ahol anyuka volt teljesen apuka. megváltozott a testalkatuk a hajszínük és szinte teljes változáson mentek át. így azt kell mondanom hogy nekem mindegy kire hasonlít mert egyik évröl a másikra ez változhat.

2012. nov. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat, és a többit is várom szeretettel! Örülök a második válasznak, most már értem az összefüggést.

Én azt tanultam, hogy evolúciós jelentősége van annak, hogy kire hasonlít a gyermek és Ők általában a Papák. Ennek oka a két szülő közti szeretet milyensége, hisz míg egy Anya feltétlen szeret, egy Apának, ha nem is tudatosan de bizonyítani kell, és éppen a szeretet elnyerése végett, a gyermekek többször hasonlítanak Rájuk, ezzel is imponálva Nekik.

De tudom én is, és Kedves válaszolók, írtátok Ti is, hogy ez nem mindig van így. Boldog volnék, ha a férjemre hasonlítana majd, szikár ember, kedves arccal. A személyiségéről nem is beszélve! :) :)

2012. nov. 11. 21:30
 4/10 anonim ***** válasza:
a baba paramétereire sajnos nem tudok gyakorlati választ adni, mert férjem édesanyja dohányzott a terhesség alatt, így ő kis súllyal, kis hosszal született (nem tudni mi lett volna ha...), én 3kg-al 54cm-el, kislányunk 3130g 54cm, de amit férjemen és lányomon is tapasztalok, csecsemőként tiszta apai nagyapa mindkettő, golyó fej, nagy barna szemek, mintha a nagyapa köszönne/köszönt volna vissza kicsiben, aztán az idő múlásával férjem arca megnyúlt, orrformája az anyujáé lett és a lányunk arca is hihetetlen módon alakul, egyre jobban hasonlít rám. Ha nem látnám, el sem hinném. Még bármi lehet:-)
2012. nov. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nemrég hallottam Ceizel Endrét beszélni arról a 9hónap c. műsorban, hogy a baba méretét kb. az anya (és születéskori) mérete határozza meg, hogy képes legyen világra hozni. Valahol fent van interneten a műsor, de nem találom.


Mi esetünk: Apa magas (190 cm - kb. 60 cm, 4000 gr), Anya alacsony (155 cm - kb. 50 cm, 3000 gr). Terhesség utolsó 3 hetében toxémia, 38. héten programcsászár - fiúbaba 56 cm, 3300 gr.

A szobatársaim egyike, egy nagydarab, magas nő magas férjjel túlhordta az (egészséges) babáját, de csak alig 2500 gr lett és nagyon picike.

Szóval szerintem lehet gondolkodni és statisztikázni, de minden eset egyedi úgyis.

2012. nov. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én 3600gr 56cm,Apa 3650gr 56cm volt és Marci pedig 4000gr 58cm lett.Mindenki azt mondja hogy az apai Nagypapájára hasonlít. :D
2012. nov. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Golan Trevize ***** válasza:
A baba születéskori méreteit a terhesség körülményei sokkal jobban befolyásolják, mint a genetika.
2012. nov. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Férjem kicsi korában kis "csenevész" volt, most 180 cm és közel 100 kg, csupa izom pasi lett. Én 155 cm és 50 kg vagyok soha nem voltam jó evő, emlékszem anyukám még orvoshoz is vitt emiatt, de semmivel sem lett jobb a helyzet. Kisfiam 2550 grammal és 50 cm-el született, a mai napig nem jó evő. Most 21 hónapos és hónapok óta semmit sem gyarapszik a súlya. Korábban ugyan rendesen evett (napi 5X-i kajálást tudtuk tartani), de mióta elindult (12 hónapos volt) azóta kész rémálom az etetés :(((( Az etetőszékben eszik 3-4 falatot, meg jövet-menet ugyan ennyit és kész, ennyi volt.
2012. nov. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 2800gramm 53centi,párom 2800gramm 56centi.Lányunk 3400gramm 56centi.Most én 171 cm vagyok,párom 180.És én súlyban elég sok,77kg párom meg max ha 63.40+2re született a babánk.Most volt 5 hetes csütörtökön és 4,5kg már.Én apámat láttam benne,de mindenki szerint páromra hasonlit a kicsi.
2012. nov. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia!Én 56 cm-rel és 3600 grammal születtem,a párom 3300 gramm és 53 cm volt.Mindkét lányunkat túlhordtam,a nagylányom 4330 gramm és 49 cm volt,a kicsi pedig 4050 gramm és 51 centi volt születésekor.Mindkettő az apukájukra hasonlít,de nagyon:-)Üdv:Tamy
2012. nov. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!