Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekem masfel eves! Megorul...

Bettuta kérdése:

Gyermekem masfel eves! Megorulok hogy nem szeret enni. Naponta egyszer eszik, és ezzel be van fejezve. Van valakinek hasonló tapasztalata? Nem beteg!

Figyelt kérdés
2012. nov. 11. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

Az evéseknek kell egy rituáléjának lenni.


Reggel felkelünk mindenki leül enni az asztalhoz, kap mindenki teat, kakaót, tejet, és változatos reggelit.

Ebédkor leülünk EGYÜTT enni és ha csak 2 falatot eszik sem csesszük le hanem ennyi volt. Majd jön az alvás után az uzsonna amikor ehet egy kis csokit, pudingot, joghurtot, almát, banánt és más finomságokat, ahol szintén együtt ülünk le, segít megteríteni.Aztán jön a vacsora ahol megint együtt a család, ö viheti a tányért ami törékeny stb... és ha eszik 2 falatot már minden ok.


ètkezések között nincs nasi, nincs 2 féle étel, ha egyikre nem eszik semmit majd eszik a másikra, a fontos hogy ö is az asztalhoz üljön és soha ne egyen egyedül.

annyira fontos számomra hogy a gyerek ne egyen egyedül, hogy mikor kistesó született 8ekkor volt 21 hós), akkor még szoptatva is oda ültem hozzá, csak ne egyen egyedül.

2012. nov. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk sem jobb a helyzet. Van, hogy csak egy joghurtot és kis gyümölcsöt eszik egész nap, pedig nálunk is van rituálé, nem eszik egyedül. Mostanában az etetőszékben semmit sem akar enni. Csak úgy enne ha kunyerál az enyémből ( akkor is az kell ha ugyanazt esszük) és közben mászkálna. Én ettől vagyok ki, mert nem akarom, h így egyen, ezt szokja meg, de másként meg nem akar! :(

Együtt érzek veled, nem egyszerű!

2012. nov. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is 1,5 éves ,szinte alig eszik.

Minden "engedékeny" módszert végigpróbáltam,de semmi nem jött be.Futottam utána a kajával,eléraktam 3 féle ebédet,stb...Kiidegelt engem is,DE:

Ezek után bekeményítettem,mert tudtam,hogy éhen halni nem fog,ha éhes,enni fog.

Nincs nasi az étkezések közt,ha eszünk,együtt eszünk,egyféle,egyforma ételt.Ha elmegy az asztaltól,akkor számára befejezettnek tekintem az étkezést.Sosem megyek utána,nem viszem utána az ételt.Mindenki eszik tovább,addig,amíg jól nem lakik.Ha ő fölállt az asztaltól,és elment,azt jelenti nem kér többet.Ha visszajön,persze még ehet,de kis idő múlva megérti majd,mire megy ki az egész,és beáll a rend.

Hidd el,ha éhes lesz,enni fog.Végig kell csinálni,bármennyire rossz érzés lesz,hogy úgy gondolod éhes maradt.Ez mindenki érdeke,az övé is!

Rendszert kell vinni az étkezések mikéntjébe úgy,ahogyan az első válaszoló is írta!

Nálunk már látszik a változás,nem futkos el az asztaltól.Mi egy hete vezettük be a normális rendszert.

Még annyit,hogy rólunk másolják a példát,úgy kell viselkedni,ahogyan szeretnéd,hogy viselkedjen az asztalnál.Ja,és nyugi,maradj nyugodt,ne idegeskedj,mert megérzi,és ez is zavarni fogja!

2012. nov. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt a helyzet.Bár nálunk akkor is keveset,vagy semmit nem evett,ha együtt ültünk le.Akkor javult a helyzet amikor 26 hónaposan bekerült a bölcsibe.
2012. nov. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én fiam is 1,5 éves- Ő sem eszik szinte semmi. Ebédre 2 falatot és kész, meg reggelire a kakaót és este a tápszer. Esetleg gyümit hajlandó enni napközben.
2012. nov. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk bejött az, hogy villával vagy kanállal kezdett enni egyedül. Persze, ha valami nem kellett neki, akkor így sem, de szívesebben falatozott evőeszközzel. Tetszett neki, kicsit játéknak foghatta fel így az evést. Hogy ez meddig fog tartani, azt nem tudom.
2012. nov. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem az a gondom, hogy folyton eszik valamit, de sosem amikor ,,kéne". Tehát lassan elnasizza napközben az ebédet. Nem is eleget eszik ilyenkor de egyszerre sosem eszik egy normális mennyiséget csak minimálisat. Azt viszont egész nap. Annyi, hogy mióta kezébe adtam a kanalát azóta jobban rávehető. Viszont ha valami főzelék vagy hasonló lenne amit adnék neki és nem ő eteti magát akkor inkább SEMMIT. Régebben olyan jól evett. Fele ekkora volt és 2x ennyit evett 1 nap. Ki vagyok borulva, hogy lehet éhes és én nem tudok rajta segíteni, hogy olyat adjak vagy úgy ahogyan ő szeretné, mert képtelen vagyok kitalálni mi neki a megfelelő. Próbáltam rengeteg félét rengeteg féle módon. Sehogy nem jó igazán. Persze, ha valamelyik nagymama közelében van (havi 1x maximum) akkor ügyesen eszik. Nem értem. Tényleg olyan rossz belegondolni, hogy lehet éhes, de nem tudja elmondani, hogy ,,anya! éhes vagyok! hozzál nekem májkrémes kenyeret, de izibe!". 14 hónapos...
2012. nov. 12. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is két dolog vált be. A rendszeresség, így már ő maga tudja mi után mi jön, ő megy az etetőszékhez és szól hogy együnk, ill. ha semmit nem hajlandó megenni, adok egy kekszet a kezébe és miközben azt rágcsálja pár kanál "normális" ételt is hajlandó megenni. NEm tudom jó e, de így legalább főtt ételt is eszik, én meg nem idegeskedek, hogy már megint nem evett.
2012. nov. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam detto. Hónapok óta semmit nem gyarapodik a súlya, nem akar enni. Volt, hogy 3 féle kaját tettem elé, de egyik sem volt jó. Az etetőszékben eszik 3-4 falatot és ennyi, utána jövet-menet még ugyanennyit megeszik és kész a flamózás. Nagyon sokszor kiakadok emiatt, de nem tudok vele mit csinálni, egészen egyszerűen kiköpi ami a szájában van és rázza a fejét, hogy nem kell több kaja. Ja, 21 hónapos.
2012. nov. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! Kicsit megnyugodtam, és én is szigorúbb leszek ezentúl:)
2012. nov. 14. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!