Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rettegek, hogy beteg lesz a...

Rettegek, hogy beteg lesz a babám. Voltatok már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
18 hetes vagyok, de már annyi rossz történt velem a terhességem alatt. A 4. héttől a 7-ig antibiotikumot szedtem (zinnat és actil duo) hólyaghurut miatt. Két napja eltörtem a lábam, itt fekszem fekvőgipszben, és naponta trombózis és tüdőembólia elleni szurit (fraxiparine) kell adnom magamnak a hasamba (bőr alá, nem mélyen).... És még így lesz legalább 5 hétig, míg gipszelve vagyok... A lelki állapotom labilis, folyton feszült vagyok a terhesség kezdete óta... Rémálom sokszor, pedig annyira vágyunk erre a picurra, és mégis annyira nehezen élem meg. Folyton az jár a fejemben, hogy csoda lesz, ha épen-egészségesen fog megszületni. Van már egy két éves gyerkőcöm, ott nem féltem ennyire, igaz nem is volt semmi komplikáció. Ja, és a mankózás ugye szinte fél lábon járó ugrálást jelent, és hát érzem a hasam is rendesen, feszül végig, mintha izomlázam lenne, hiszen hasból és karból emelem magam. Pedig nem vagyok nehéz, 60 kiló...
2011. júl. 28. 15:01
 1/7 A kérdező kommentje:
uh szerint minden ok, 12 hetesen voltam 4d-n, ahol pluszban átnézték tetőtől talpig, afp jövő héten lesz meg. Dokim szerint nem lesz semmi baj, én mégis félek. Agyi károsodást nem mutat az uh, meg azt úgy sem látják, hogy a karján kívül az ujjacskái meg vannak-e például...
2011. júl. 28. 15:05
 2/7 anonim ***** válasza:

Ó Te szegény, hát nagyon rád jár a rúd! De úgy tűnik a babád nagy túlélő, úh biztosan nem lesz gond! Az antibiotikum nálam is bejátszott az elején (pont ugyanarra szedtem és ugyanazt, mint Te :D) és már 17 hónapos a fiam és bátran állítom, nem lett tőle baja! :)

Megértem a szorongásodat, főleg, mert én alapból is ilyen szorongós vagyok. Van egy homeós szer, Sedatif PC a neve, azt lehet szedni kismamáknak is, stresszoldó hatású, esetleg próbáld ki, hátha...

Gyors javulást a lábadnak és most már vigyázz nagyon magadra ;-)

2011. júl. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Igyekszem most már vigyázni. :) Remélem nem lesz baj... Ezt a tabit hogy érdemes szedni? Aludni tudok, azzal nincs baj, "csak" feszült és türelmetlen vagyok...
2011. júl. 28. 15:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérlek, hessegesd el ezeket a negatív gondolatokat, mert nagyon bele tud égni a tudatalattiba. :(( Legjobb barátnőm járt így, mindig negatív gondolatai voltak, hogy jajj, biztos beteg lesz a baba, meg hogy később is ráért volna még babát vállalni (pedig nem vagyunk huszonévesek!!), stb. stb.. Hát be is vonzotta a bajt :(


Nem szabad!!!! Miért lenne baj? Hisz máris mennyi mindent átvészelt Veled! :)) Jobbulást Neked, a picinek pedig semmi baja sem lesz!!! :)

2011. júl. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is szedtem antibiot amikor terhes voltam (vesemedence-gyulladásom volt). De azért tényleg nem semmi dolgok történnek veled! Biztos hogy nem lesz semmi baj, ne aggódj!
2011. júl. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is nagyon parázok.

Nálunk meglepibaba. Már van egy 3 évesem, terveztünk tesót, csak nem mostanra, hanem 2-3 év múlva.

Védekezés mellett maradtam terhes, nem is vigyáztam úgy magamra, hogy babás lehetek. Volt két szülinap, egy húsvét és egy középiskolás ballagás mióta megfogant. Be nem rúgtam, de egy-egy tömény csak lecsúszott és néhány szál cigi is elment a bulikon. Továbbá én is voltam beteg, erős gyógyszereket, antibiotikumot kaptam.

Mikor kiderült a baba, ez miatt fordult meg bennem a megszakítás, mert mi van ha beteggé tettem ezek miatt. De a doki és a védőnő is nyugtatott, úgyhogy maradt velünk. Most félidős vagyok, eddig minden nyavaja kijött vele, ami a terhességgel járhat, pecsételő vérzésem volt sokáig, egyszer nagyon, ezért kórházba kellett feküdnöm. Ez a lepény rossz helyezkedése miatt van. Ez már azóta feljebb kúszott, de még eléri a kijáratot.

Minden vizsgálatnál minden rendben volt eddig, a vérképek is jók voltak. Picúr szépen fejlődik, állítólag kislány lesz.

Bennem mégis ott van a félsz, hogy esetleg valami nincs rendben. Azt hiszem akkor talán megnyugszom, amikor majd hazahozhatom a kórházból azzal, hogy egészséges.

2011. júl. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást, kedves Utolsó te is jó cipőben jársz. :) Szerintem én is akkor fogok megnyugodni, hogy minden ok, ha megszületik, és hazahozom, de hány babáról szülés után hónapokkal derül ki, hogy baja van. Remélem nem lesz semmi. De a mai hasba szuri is olyan rossz érzés volt, holott tudom, hogy őt, vagy a lepényt sem szúrhatom meg.... Nem tudom mi jöhet még...
2011. júl. 28. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!