Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mikor kezditek el a...

Anyukák! Mikor kezditek el a lakást/házat karácsonyian díszíteni?

Figyelt kérdés
És mit és mivel díszítetek ilyenkor?
2012. nov. 12. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Adventkor. Feldíszítem a bejárati ajtót, az ablakokat, teszek ki világító télapót és gyertyát. A nappaliban a lámpára nagy, kartonból kivágott gyertyákat teszek. Minden asztalra karácsonyi terítőt teszek és kis koszorúkat angyalokkal. Igazi Adventi koszorúnk idén sem lesz, mert még kicsi a lányom. Amúgy én karácsony mániás vagyok, néha már túl van díszítve a lakás. :-)
2012. nov. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
93%

Az én anyummal a hónap végén fogunk díszíteni! :)

Hát először a lakásban de kint például. fenyőág egy pár fenyő dísszel.;)

2012. nov. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk már megkezdődött.

A tetőtérben az egyik tetőablakot már fel kellett matricázni a fiam kérésére.

A többit majd november végén.

A házat kívülről fénykábellel díszítjük. A bejárati ajtóra pattogatott kukoricából csinálunk koszorút. Bent lesz adventi koszorú és az ablakokat is kicsicsázzuk, vagy matricával vagy díszekkel. A lépcsőházba üvegbe teszek mécseseket, fenyőággal körberakva. Meg még a nappali lesz díszítve, még nem tudom hogyan.

2012. nov. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Mi még gyerekvállalás előtt is korábban diszítettünk, így most is november végén-december elején fogunk diszíteni. Szeretek úgy készülődni a karácsonyra, ajándékokat, stb., hogy már ünnepi hangulat van itthon is:)
2012. nov. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
4-es vagyok, mi műfenyőt állítunk föl, mikulásvirágokat veszek, a házban is műfenyőágakkal, díszekkel, karácsonyi világítással diszítünk. És kint is van világítás, néha ott is rakok ki műfenyőágakat.
2012. nov. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
dec 24-én délután.
2012. nov. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
szia, nálunk is elkeztem, igaz a kislányom 9 hónapos de nagyon tetszik neki minden ;) én tettem fel az ajtókeretre zöldgirlandott amin idö is van és feldiszitettem gömbökkel csillagokkal a konyhäba ugyanez, az ablakokra tettem matricäkat, majd a szekrényeken minden féle karäcsonyi figura van, aranyszínü tálcán gyertya mühóval leszórva az egész, az erkélyen égök, meg fenyöfaágakat kötettem fel és azokat is szépen feldiszitettem mint a fenyöfát, már csak a fa hiányzik ;)
2012. nov. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Jégtánc ***** válasza:
Dec 24-én.
2012. nov. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Adventkor.

A Kisfiam most lesz 8 hónapos, a dekoráció az eddig megszokott lesz.

Adventi koszorúnk van.

A szobák ablakába világító füzér, az övébe tavaly vettünk színes csillagosat.

Az ajtók fölé pár dísz, és van 1-2 asztalra, polcra való is. (Főleg hóemberek, mert imádom őket, és nem csak karácsonyi dísz, hanem egész télen kinn lehetnek.)

Ja, és van egy fából készült, fiókos adventi naptárunk. Ez már a 4. év lesz, hogy megvan (ennyi ideje vagyunk együtt a Párommal). Mindig veszek bele bonbonokat, apró csokit, a Páromnak készítettem. Idén még talán nem, de szerintem jövőre beszerezhetek még egyet, mert a fiókok nem olyan nagyok, viszont Apát sem akarom kihagyni ezután sem, mert nagyon szereti :)

2012. nov. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Advent első vasárnapján. Kétszobás lakásunk van, mindkét szoba plafonjára damilt feszítünk, sötétzöld, műhavas boát tekerünk rá. A mi szobánkban színes díszek lesznek rajta. A fiaméban kicsi piros, fa angyalkák, de azok naponta kerülnek majd ki, mert azok lesznek az adventi naptárában. Minden nap kivehet egyet, és kiakasztjuk. Első körben, még az adventi naptár kibontása előtt felteszek rá, egy kis lila masnis, manós, gömbös ajtódíszt, hogy azért valami mégis legyen rajta. Az ablakára, és a szobájában lévő tükörajtós szekrény tükrére kap majd ablakmatricákat, az ajtajára meg van egy kis fa karácsonyi kopogtatót teszek. Kiteszem az adventi koszsorút is, és vannak adventi mécsestartóim. Karácsony előtti este szoktam készíteni illatos gyümölcstálak: egy kis kosarat piros masnival díszítek, teszek bele narancsot, amit egész szegfűszeggel, és egész fahéjjal tűzdelek tele.
2012. nov. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!