Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottatok már a "természetes...

Hallottatok már a "természetes csecsemőhigiéniáról"? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Azért érdekelnek a válaszok, mert számomra meglepő módon a környezetemben sem a védőnők, sem a gyerekorvosok, sem az anyukák nem hallottak még róla, viszont az első meglepődés után szinte mindenki érdeklődve, nyitottan reagál rá, és sokat is kérdeznek ezzel az egésszel kapcsolatban.


Itt egy kis összefoglaló: [link]

itt meg egy szuper blog, rengeteg infóval erről a témáról is: [link]


Tényleg kíváncsi vagyok, hogy csak itt vidéken nincs a köztudatban a dolog, vagy nagyobb városokban, esetleg Bp-en is fehér hollók az EC-s családok.


2012. nov. 12. 22:13
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
79%
Kínában igen elterjedt, gyakorlatilag senki sem használ pelenkát. Igen "felüdítő" látvány szinte minden utcasarkon fosó csecsemők, kisgyerekek nézegetése.
2012. nov. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
92%
Az első hónapokban a babám éjjel is evett és kakilt is...olyan hulla voltam, azt se tudtam sokszor hol vagyok, el nem tudom képzelni, hogy erőm lett volna még pelus nélküli élethez. Kizárt, hogy minden esetben észre lehet venni, ha egy baba pisil, kakil éppen.
2012. nov. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
94%

Belegondoltál,hogy mennyit kell takarítani a "ráhangolódás időszakában" szülés után 5 nappal?

Ezt Afrikában tudom elképzelni,mikor az anyukák olyan feszülten figyelik a babák jelzéseit,hogy még azt sem veszik észre,hogy a légy belemászik az orrukba.

2012. nov. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
83%
Védőnő hallgató vagyok, és jelentem, tudok róla! :) Sőt, egy Down kóros kislányról is olvastam, akivel ezt csinálták, és sokkal hamarabb szobatiszta lett, mint a betegségéből adódóan várható lett volna. De nem csodálom, hogy legtöbben nem is hallottak róla, a nagy többségnek a mosható pelenka is egyet jelent a tetra+gumibugyi+hipó+vasalás ördögi körrel, ez pedig egy fokkal még "alterebb" :)
2012. nov. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
56%

Amúgysem vagyok híve a gyerek aludjon a szülők közt dolognak,de annak,hogy anyuka együtt aludjon a gyerekkel,apuka meg le van tojva (bár ha a baba a szülők közt alszik,akkor ez nem csak átvitt értelemben igaz :D),hát mégúgysem. Sajnos meg kéne sokaknak tanulniuk,hogy nem a gyerek kéne,hogy parancsoljon a szülőknek,mert ez semmihez nem vezet.

És lehet lepontozni!

2012. nov. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:

Ó, egy védőnő! Köszönöm, hogy válaszoltál! Csak kíváncsiságból kérdezem: esetleg a kismamáidnak is meg szoktad említeni? Az én védőnőm pl tőlem hallotta/látta/tapasztalta, és már mesélte tovább a kolléganőjének meg egy peluskiütéses baba anyukájának. :)

Harmadik válaszolónak: igen, tudom mivel jár, 7 hónapos a lányom. :)

Második: nem az a lényeg, hogy 100%-ban minden pisit-kakit elkapjál. A hangsúly a kommunikáción van. :)


Köszönöm, és várom a többi hozzászólást is.

2012. nov. 12. 22:37
 7/61 A kérdező kommentje:

Figyelmetlen voltam, védőnő hallgató vagy még. :)


ötödik: miért gondolod, hogy a gyerek "parancsol"? Nem értem ezt a provokatív hangnemet, szerintem én teljesen normálisan tettem fel a kérdést.


Nem akarok vitát szítani, tényleg érdekelnek a válaszok.

2012. nov. 12. 22:42
 8/61 porcukormókus ***** válasza:
100%
Respect az EC-ző szülőknek, tényleg, de én a magam részéről inkább kihagynám.
2012. nov. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 porcukormókus ***** válasza:
100%
Figyi, ha esetleg megpróbálnád a módszert, légyszi meséld majd el, hogy ment, jó? Tényleg érdekelne!
2012. nov. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
70%
3 éves a kisfiam, éjjelre-nappalra teljesen szobatiszta, soha nem hordoztam magamon, soha nem aludtunk egy ágyban, és köszönöm, tökéletesen megvoltam enélkül. Nálunk gyerekorvos és védőnő részéről ez soha szóba sem került. Hallottam és olvastam is már egyébként erről, de én tökéletesen alkalmatlan lennék erre a módszerre.
2012. nov. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!