Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel es mikor kezdjem a...

Mivel es mikor kezdjem a hozzataplalast?

Figyelt kérdés

Teljesen osszezavarodtam,mindenki mast mond!

Almaval kezdjem?A mikor kerdes arra vonatkozik,ha 1-kor eszik elotte adjak almat,vagy inkabb utanna?Mert hallottam h etkezest nem lehet kivaltani almaval?!


2012. nov. 13. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:

De, ki lehet, de nem rögtön, az akár 1-2 hónap is lehet, mire kiváltható, mert eleget eszik belőle.

Alma, vagy őszibarack jó, én őszit adtam.

Evések között add, de ha mindenképp előtte vagy utána szeretnéd közvetlenül, akkor előtte, hiszen éhesen inkább esélyes, hogy kéri.

Első alkalommal csak 1-2 kanállal, minden nap 1-2 kanállal többet, nem a mennyiség, hanem az ismerkedés a lényeg, ha kéri, ízlik, akkor se adj az első 3-4 napban többet sokkal, hogy lásd, véletlen nem allergiás-e, stb.

2012. nov. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha az almába, vagy más gyümölcsbe keversz kekszet, akkor azzal kiválthatsz egy étkezést. Már 4 hónapos kortól KELL adni a babáknak glutén tartalmú ételeket, a legújabb ajánlások szerint.

Legjobb először a délelőtti uzsonnát kiváltani.

2012. nov. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Keresö.Szerintem már te is láttad rengeted ugyan ez a kérdés volt már.


Szinte mindenki az almával kezdi.Majd répa.stb....

2012. nov. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Anyatejesnek 6 hónapos korig semmi nem kell, glutén sem, és akkor sem keksz, hiszen cukros bigyóval nem kell tömni egy 4 hónapost... Persze cukormentes keksz más, de a háztartási keksz nem az.

Az a lényeg, h mielőbb jöjjön a glutén, de 6 hósan bőven elég, fontos, hogy még szoptatás mellett vezessük be, de szerintem aki 6 hónapos korig anyatejes csak, még 7-8 hónaposan is szopizik.

2012. nov. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen,koszi,lattam mar par ehhez hasonlo kerdest...

Elso valaszolo,koszi,szerinted ha almat inkabb delutan adok neki,es majd kesobb ha bevezetem a krumplis-repasat azt meg delben?A krumplival akkor kivaltom az ebedet az alma meg majd mint uzsonna?Es ha tejci elott adok neki almat szerinted nem fog megfajdulni a pocija?Vagy nem kakilja ossze magat tole?Amugy o mar tapszeres par hete.Mult heten probaltam almat de nem nagyon kellett neki.Most ujra szeretnem megprobalni.

2012. nov. 13. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!