Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 2 óránként szopizó 5,5 hó...

2 óránként szopizó 5,5 hó babánál melyik étkezési időben kezdjem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

2012. aug. 13. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyeld ki hogy mikor nyugodtabb,én délelőtt kezdtem ,9-10h fele.Attól is függ hogy reggel mikor ébred.
2012. aug. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

Én először a szopizás időtartamát állitanám be,nekem a kisfiam 6hetes kora óta 4 óránként szopizott.

Ilyenkor már ki kell,hogy birja 4 -5 óránkénti evésekkel.

Ha ez megvan mehet a hozzátápi!

Leginkább délelött kostóltasd vele az új izeket,mert ha fájni fog a pocakja akkor délután napközbe letudjátok!

2012. aug. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
OFF: 2 óránként szopizik és 5 és fél hónapos??? Véleményem szerint már kellene az életébe egy kis rendszer.Mondjuk reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora.Nem gondolod? Akkor talán megvalósítható lenne a hozzátáplálás.
2012. aug. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A kb 9 órai szoptatás befejezése után 20-30 perccel adnám először (gyümölcsöt). Ebből normál mennyiség megevése el is fogja tolni a kövi szopit, tehát 11 óra helyett majd csak 12 körül lesz megint éhes.

Ha ez már megy, akkor a 12 órás szopi után 20-30 perccel kezdeném el a következő szilárdat (zöldséget).

A harmadik nálunk mindig a vacsi volt, aztán az uzsi. (ebédre evett főzelék tolja a 14 órás szoptatást és így tovább)

Én mindig így csináltam és nekünk bevált, kb 7 hónapos korukra beállt (reggeli szopi, tízórai gyümölcs, délben szopi, aztán főzelék, uzsonna szoptatás, vacsinál pedig fordítottam. először főzelék, aztán fürdés után szopi). A reggeli, uzsi és esti szopi sokáig megmaradt, a délit maguktól elhagyták, majd később az uzsit is felváltotta a rendes kaja.

2012. aug. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy ha ez megy, akkor utána "szabadabbak" lesztek, pl reggeli szoptatás után el tudtok menni mászkálni, a gyümölcsöt viheted magaddal, nem kell majd mindig mindet a cicihez igazítanotok!
2012. aug. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2-3. válaszolónak!

Az én kisfiam 4,5 hónapos. 2-2,5 óránként eszik tápszert. Nem bírja ki több ideig. Szerintem a 4-5 óra sok. Ha alapból azt nézed, hogy napi 5-szöri étkezés, akkor hogy jön ki 5 óránként? Semmi baj ezzel, a doktornőnk azt mondta ilyen gyerek lesz később is, hogy többször eszik keveset.

A kérdezőnek: Nálunk úgy néz ki, hogy hajnalban, reggel tápszer (nektek szopi) és 9-10 között gyümi. Ezzel fél 12-12-ig bírja. Utána majd jön az ebéd. Főzelékkel remélem tovább fogja bírni. Azt még nem próbáltuk.

2012. aug. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem tudok válaszolni, az én Babám 5 hónapos, de köszönöm a kérdést kedves Kérdező :) Én is picit tanácstalan vagyok ebben a kérdésben, hogy mi is lesz majd.

Egyébként az én Kisfiam is 2-2,5 óránként szopik még, ami szerintem nem sok, főleg hogy mostmár mozog is, mármint forog körbe meg próbál kúszni, jár keze-lába, ez a korábbi fekszik és nézelődikhez képest azért elveszi az energiát. És gondolom ez Nálatok is így van. :)

A 4-es Válaszolónak is köszönöm, nagyon jó, amit írt, így fogom majd megpróbálni akkor pár hét múlva.

2012. aug. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!