Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassan le errol?

Hogyan szoktassan le errol?

Figyelt kérdés
3 honapos kisfiam kb 1 hete allandoan a szajaban matat es az ujjait, oklet szopogatja. Ez elmulik majd nala? mert az az uj, h kiloki a cumit es helyette a kezet szopizza. Vhol biztosan jon a foga is, mert omlik a nyala, de semmi jele nala... Sztem csak "bulibol" csinalja, mert kb 1 hete fedezte fel az ujjait es azota is azt nezegeti (kiveve ha a szajaban van).
2012. nov. 13. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért kellene leszoktatni, ez teljesen természetes.
2012. nov. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor nem tud "rakapni"? csak mert nagynenem 34 eves es meg mindig ugy alszik el h a huvelykujjat szopizza.. ezt nem szeretnem.
2012. nov. 13. 10:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell leszoktatni. Ha majd nagyobb lesz, és eltudja magát foglalni a játékkal, leszokik róla.

A nagynénéd kivételes eset, ilyent még nem is hallottam.

2012. nov. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az durva. Nem fog rászokni, annyi más érdekes dologra kell majd használnia a kezeit.
2012. nov. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rá fog szokni, az én kislányom már a hasamban és 1 hónaposan is az ujját szopizta (bár ő nem az öklét), cumi nem kellett neki. Nagynénéd szerintem pszichiátriai eset, ilyet még én sem hallottam. Én a kislányomnál nem is akartam leszoktatni, most 2 éves, már csak este szopizza az ujját, és sokkal nyugodtabb baba volt, és nagyon hamar meg tudta mindig nyugtatni magát, nem kellett pl. éjjelente kiesett cumit keresgélni, az elejétől végig aludta az éjszakákat. Sok ismerősöm ujszopis volt, és gyönyörű fogaik vannak. Ha meg a foga rovására menne, még mindig ott van a fogszabályozás.
2012. nov. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én 3 hónaposom is pont ugyanezt csinálja. Úgy tudom ilyen korban ez természetes. Én meg direkt engedem neki, hogy felfedezze a kezét.
2012. nov. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!