Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet e a paradicsomtól...

Lehet e a paradicsomtól kiütéses a kislányom?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt kapott kislányom paradicsomot, és az arca egyik felén, valamit az állán észrevettem apró pöttyöket. Lehet ez a paradicsomtól? amúgy a kedve jó, semmi furcsát nem veszek észre rajta.

2012. nov. 13. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizony lehet. Pár hónapig ne adj neki és próbálkozzatok újra. Van akit allergizál.
2012. nov. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet, mert a kisfiamnak ugyanez volt. Sőt,a hasa is fájt egy ideig a paradicsomos ételektől. Kb. 2 éves kora óta tudja megenni.
2012. nov. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy megírtátok :).érdekes amúgy hogy csak az arca egyik felén van ...de nem adok neki mostanában az biztos.
2012. nov. 13. 11:08
 4/9 A kérdező kommentje:
aki babájának volt már ilyen a kiütésen kívül ugye nem volt komolyabb baj? és Nálatok mennyi idő múlva jöttek ezek ki a kaja után és mikor mentek le?
2012. nov. 13. 11:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Komolyabb baja nem volt, fájdogált a hasa, de második alkalommal már rájöttem, hogy attól van...

Előtte melegkiütést mondtak, hogy biztos az, majd elmúlik, ne krémezgessem. De megfigyeltem, hogy a paradicsomos ételek után volt csak és kizárólag. Magától elmúlt végül is.

2012. nov. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igazából már múlt héten is kapott paradicsomosat, de nem láttam semmi ilyet, vagy ennyire nem volt feltűnő. de az első gondolatom a paradicsom volt. várom hogy elmúljon :)
2012. nov. 13. 11:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk már evés közben előjöttek a pöttyök, 2-.3 napig ott is voltak az arcán. Pár hónap múlva, akkor sem nyersen, hanem főve, sütve, levesként, szószként édemes újra próbálkoznod a bevezetéssel, hátha úgy nem okoz gondot, de terhelni nem szabad, mert akkor allergia alakulhat ki.
2012. nov. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet, mert én pl. kimutatottan allergiás vagyok a paradicsomra.

Az nem csoda, ha másodszor jön elő a tünet. Nekem azt mondták, amikor teszteltek, hogy amit még soha nem ettem arra biztos, hogy nem lesz pozitív a teszt, mert első találkozáskor még általában nem reagál a szervezet, de a másodiknál már igen (mármint ha van allergia). Nem tudom ennek mi a háttere.

2012. nov. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! most is főzve kapta amúgy, majd óvatosan pár hónap múlva megpróbálom újra.
2012. nov. 13. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!