Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy "élte túl" a kialvatla...

Ki hogy "élte túl" a kialvatlanságot, gyerek/gyerekek mellett?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hetesem, meg egy 25 hónaposom. A nagyobbikkal nincs gond, a dackorszak ellenére viszonylag jól irányítható. De a picurka alig alszik. Ma pl. egyhuzamban éjjel 2,5 órát aludtam, ez volt hajnal 2-kor, és onnantól kb. fél óránként keltem. Mire végre elaludt volna, addigra a nagy ébredt föl. Napok óta így megy. Úgy érzem nem bírom tovább. Segítségem "csak" a férjem, aki hajnal 6-kor indul a munkába és este 6-kor ér haza.

Este itthon segít amit tud, a házimunkában pl. vagy lefoglalja a nagyot, de hát ettől még aludni nem tudok. Ma már szédültem és hányingerem volt a kimerültségtől. Hogyan tovább??


2012. okt. 11. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

A kicsit rá kell szoktatni az éjjeli alvásra,meg kell szüntetni az okot amiért fél óránként ébred.Én nem minden nyüszögésre rohanni.

Addigis a nagy napközbeni alvásával valahogy egybehozni a kicsiét,és akkor te is aludj velük.

2012. okt. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez nagyon egyszerű megoldásnak hangzik.:-) A naggyal így is volt, ahogy írod. Napirendet vezettünk be, ő már öt hetesen átaludta az éjszakát. Nappal is jó baba volt. Szopizott, kicsit ébren volt és aludt. Soha nem sírt indokolatlanul.


A kicsi épp az ellenkezője. Állandóan sír, és amikor alszik, akkor is nyüszög. Nem megyek oda a nyüszögésére, de sírni nem hagyom. És lehet , hogy durván hangzik, de magam miatt nem hagyom, ugyanis ilyen kevés alvás mellett a folyamatos sírást nem bírom elviselni. Olyan mintha egyesével húznák az idegszálaimat... :-)

Mondtam is tegnap a picinek, hogy az az egy szerencséje van, hogy olyan cuki. :-)


Nem hasfájós amúgy. Kezdetben azt hittem, de amint felveszem nem sír. És a hasfájás szerintem nem múlik el ölbevétel után. Most napokig mértem, hátha a tejem kevés, de nem. Nem szorítja a ruha, néha fázik, akkor jobban betakarom. Rendesen cserélem a pelenkát, azért nem sírhat hogy zavarja a pelus tartalma. Szerintem eleget "játszok" vele, nincs betéve egy sarokba, nem is unatkozhat. Az ágyán az ágynemüt áthúztam, hátha az élénk színek zavarták, de nem. Megemletm a matracot, hátha refluxos, de úgy sem jobb. Átraktam az ágyat, máshova, de ez sem vált be.


Még az a szerencse, hogy a hordozókendőben és a babakocsiban jól elvan. Nincs több ötletem, hogy miért sír sokat és miért nem alszik.

2012. okt. 11. 15:19
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a picit odavenned magad mellé az ágyba nem lenne jobb? Nem kellene felkelned ilyen gyakran, hanem csak cicire tennéd felalomban és alhatnál tovább :-) lehet h a kicsi jobban igényli a testkozelseget mint anno a nagy :-)
2012. okt. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsónak jó az ötlete. Én is ezt csinálom (a picim 4 hetes). Nem vagyok egy "aludjon mindenki egy ágyban" típus, és nem is marad ez így, de képtelen lennék fél óránként felkelni, ahogy te csinálod. Így legalább az éjszakáid nyugodtabbak lennének.
2012. okt. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!