Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem jó ha vezetgetik a...

Miért nem jó ha vezetgetik a babát?

Figyelt kérdés
Írták most lentebb az egyik válaszban,hogy nem akarják vezetgetni a babát.Miért,ez károsan hat arra hogy majd egyedül is tudjon menni?vagy miért?
2012. nov. 13. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
ha vezetve van a baba, akkor nem az önálló egyensúly éréke alakul ki, ha két kézzel vezeted akkor nem a saját súlyára nehezedik, ha egy kézzel akkor meg "ferdén" tartja a kezét. valami ilyesmit olvastam.
2012. nov. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, rosszul alakul ki az egyensúly érzéke. Hagyni kell, hadd fejlődjön a saját ütemében.
2012. nov. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha vezeted, megtartod, amikor dőlne. Így nem tudja, hogy ha arra dől, elesik. Sajnos sokszor el kell essen azért, hogy megtanulja, hogyan tud talpon maradni. Én is azt olvastam, hogy jobb, ha nem vezetjük. Menni fog magától is! :) gyorsan megtanulja!
2012. nov. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamat vissza sem tudtuk volna tartani, állandóan jött oda hozzánk és fogni kellett a két kezét és menni vele az asztal körül. Kereken 1 éves volt amikor már egyedül ment, most 21 hónapos és gyönyörűen megy, fut, szalad.

Úgyhogy nem tudom, hogy káros-e vagy sem a vezetgetés, de a fiam hisztizett, ha nem mentünk vele.

2012. nov. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól függ melyik szakaszban van a baba a mozgásfejlődésben.Nyilván nem jó ha még állni is alig tud és már vezetgetik.Az én lányom most ott tart, hogy magától feláll és már nem kapaszkodik ha nem muszáj.Ezt csinálja egész nap.Én néha szoktam hívni, de még lemegy mászásba.Néha megszoktam fogni a kezét és szépen lépeget.Szinte alig fogom a kezét :)
2012. nov. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is kikövetelte a vezetgetést, felállt, elkapta a kezem, és uccu neki, utánunk a vízözön. 11 hónaposan kezdte, 13 hónaposan járt önállóan. 18 hónaposan ortopédiai kontrollon, nagyon dicsérte az orvos a tartását, 22 hónapos volt, mikor a védőnő megjegyezte, hogy milyen jó a mozgás koordinációja, és az egyensúly érzéke, mert gond nélkül mászott, felállt, ment, leguggolt, felállt, szaladt, stb. A legfontosabb, hogy ne erőltesd, ha ő akar menni, akkor vezetheted, de csak addig, míg akarja, erőltetni nem szabad.
2012. nov. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
Egyik ismerősöm vezetgeti a gyerekét,aki 16 hónapos most,és emiatt még mindig nem tud egyedül járni,csak ha az egyik kezét fogják...Nem alakult ki a normális egyensúlyérzéke,emiatt mindig vele kell lennie egész nap,nem tud egyedül ide-oda mászkálni a gyereke.Ő meg úgy van vele,hogy nem is akarja elengedni,mert félti...
2012. nov. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!