Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok ha nem...

Rossz anya vagyok ha nem foglalkozok a Picivel?

Figyelt kérdés
Nem arról van szó, hogy megszültem azt annyi, hanem ha a Picike csendben elvan, nézelődik, rágja a kezét, látszik rajta, hogy nem igényli a társaságom, akkor nem kezdem el dadusolni, csak hagyom. Persze ha panaszkodik rögtön az övé vagyok, lefoglalom, de csendes "magányát" nem zavarom meg.
2009. aug. 14. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem jól csinálod, védőnőm azt mondta nem kell rátelepedni a babára, ha ő éppen nem igényli hogy foglalkozzunk vele nagyon is hagyni kell nézelődni, később kúszni-mászni, jönni-menni, pakolni, felfedezni. Rengeteget tanulnak ám ebből, amikor pedig szükségük van ránk, tapasztalatom szerint azon nyomban jelzik :)))
2009. aug. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan, miért lennél rossz anyuci???!!

Nem kell állandóan babusgatni, hagyni kell egy kis életteret neki. Különben nem lehetsz mindíg mellette, szóval fel kell hogy találja magát a játékaival. Szerintem még jobb is h nem állandóan féltik a gyereket, mert sokkal talpraesettebb lesz nagykorában, ha már kicsinek is megszokja h egyedül is tudjon játszani, meg ellenni magában is.

2009. aug. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csendes magányát NEM IS SZABAD megzavarni! :) Én ilyenkor másokat is leintek a családból, hogy hagyják! Mi, felnőttek is vágyunk néha arra, hogy csak úgy ellegyünk... :))
2009. aug. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak azért jutott eszembe ez a kérdés, mert az előbb a fiam észrevétlenül felébredt a délutáni alvásból. Az anyósom szólt, hogy mintha panaszkodna a kicsi. Mire ideértem hozzá, már javában ette a kezét, és nézte az ablakot. Én meg sem nem altatni, sem mondókázni játszani stb kezdtem, hanem végre elolvastam a HVG-t. Kicsit önzőnek éreztem, hogy nem foglalkoztam vele.
2009. aug. 14. 14:04
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel mindannyian így vagyunk/voltunk. :) Az enyém most 8 hónapos múlt, de egy Storyt 4 napig tart kiolvasnom mellette, de azért mikor ő elvan magában és játszik, bizony olvasok én is! (aztán odamászik és kitépi a kezemből az újságot úgyis) :)) Nyugodtan olvasd el a HVG-t, a baba ettől nem fogja azt érezni, hogy nem foglalkozol vele, vagy nem szereted. Max. kap egy kis új élményt, hogy jéé, Anya mit csinál?


Amúgy is inkább az a fontos, h érezze hogy ott vagy, mindegy mit csinálsz. :) Később majd érdeklődve nézi, mikor teregetsz, vagy mosogatsz, stb. A miénk a mosógépet nézi 20 percig, ahogy megy. Közben dumál neki :)

2009. aug. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!