Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális vagy csak én...

Ez normális vagy csak én reagálom túl? Legközelebb mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap együtt sétáltam a 14 hós kisfiammal és találkoztunk egy teljesen idegen nővel, aki a kislányával volt. Ahelyett hogy a fiam a kislánnyal ismerkedett volna, ő odament a nőhöz és nyújtotta felé a kezeit, hogy vegye őt föl a karjába. Néhány percig elvolt így, majd visszajött hozzám. Este ismét kimentem vele - most egy fiatal lánnyal csinálta ezt. Nem tudom mire véljem a túlzott nyitottságát. Úgy csinált mintha már rég ismerné őket. Engem viszont "kicsit" zavar ez a nagy barátkozás...
2012. nov. 15. 06:47
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Inkább örülj, hogy ilyen nyitott a kisfiad. Lehet, hogy ismeri őket valahonnan, vagy csak tetszenek neki.
2012. nov. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Mi zavar ezen Téged? Örülj neki, hogy nem egy sírós, hisztizős, mindenkitől megijedő típus. Az én kislányom mindenkitől fél, Ő is ennyi idős. Én jobban örülnék ha barátságosabb lenne. Na persze nem kell mindenféle jött-ment embernek az ölébe kérezkedni, de természetesen ha úgy érzem,hogy nem a megfelelő emberhez közeledik (pl. egy hajléktalan, aki mondjuk részeg és koszos) akkor egyértelmű, hogy utánakapok és elhozom onnan. Nincs ebben semmi rossz.
2012. nov. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én fiam is ilyen volt, mindig is, ma is ilyen bárkivel szóba elegyedik, bárkivel elmenne. Persze most már megbeszéljük és tudom figyelmeztetni hogy ez nem így működik hogy bárkivel elmegyünk. (5 éves) de kicsi korában is mosolygott, kedves volt, bárkihez odament hogy vegyék fel stb. egyáltalán nem is volt olyan korszaka mint más babáknak hogy félne az idegenektől, vagy elbújna mögém stb.

Van ilyen típusú gyerek. Annyi hogy ügyelni kell rá tényleg mert pl. emiatt nem is ijedt meg, nem sírt ha szem elől tévesztettük vhol egy pillanatra.

A lányom is elég nyitott barátkozós, de azért nem ennyire, neki volt ilyen szakasza mikor nem állt szóba másokkal, illetve több idő kellett neki mire feloldódott.

2012. nov. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet még nem tapasztaltam, bár a lányom nyitottabb, barátságosabb típus volt, mint most a fiam. Idegenekhez azért sosem ment oda, legfeljebb akkor, ha én ismertem, és hívták magukhoz. A fiam pont az ellentéte a kisfiadnak, én is meg vagyok ijedve kicsit: senkivel sem kommunikál, se mosoly, se semmi! Ha beszélnek hozzá, meredten bámul az illetőre, de olyan is előfordult, hogy szorosan becsukta a szemét, lehajtotta a fejét, hogy ne is lássa a másikat! Nekem ez is ijesztő, bár ahogy a te babód viselkedik, az rá nézve veszélyesebb talán. Aranyos lehet, ahogy barátkozik, én elolvadnék tőle, ha velem csinálná ezt, az tuti!! :)
2012. nov. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam is ilyen.Barátságos,nyitott,kedves,társaság és gyerekkedvelő.Ha valaki(felnőtt szimpatikus lesz akkor odamegy hozzá,ha Ő is kedves vele akkor megengedi,hogy hozzáérjen a felnőtt,vagy beleül az ölébe,persze ezt általában nőkkel játssza el.A gyereket meg szinte azonnal megöleli,oda adja nekik a játékát.16 hónaposan kezdte a bölcsit ott sem volt probléma,sosem sírt az eleje óta imádj a gondozónőket, a társait azok szüleinek is integet,puszit küld.Figyelek azért,hogy kihez megy oda,ne hogy baja legyen.Nekik nincs előítéletük,nem a külső alapján ítélnek,látják az emberek auráit,megérzik milyen emberek,milyen a hangulatuk.
2012. nov. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 15hónapos és ő is képes az utcán idegenekkel barátkozni,akár fel is veteti magát,jellemzően idős,nagymama korú nénikkel.

A fiatalabb nőket,ha szimpatikus neki inkább kézen fogja.

Viszont mostanában a férfiaktól fél,van akitől sírni kezd,főleg szakállas-bajszos férfiaktól tart.

Nekem is furcsa amikor vadidegenek felé ilyen közvetlen,de szerencsére nem válogatás nélkül,valamilyen módon szelektálja őket :),általában számomra is szimpatikusak akiket kiválaszt.

2012. nov. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!