Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Refluxos babák szülei! Aki...

Refluxos babák szülei! Aki motiliumot és losecet kapott, elég ráírni az adagolást a receptre és a patikus megcsinálja az adagokat?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudja az adagolását az orvosunk, én másik anyukától érdeklődtem, az adagolást elmondta, de a receptre hosszadalmas latin szöveg van írva, amit nem tud megfejteni. Viszont az ő gyerekének raktak hozzá cukrot, mert nem ette meg, lehet az volt a receptre írva. Tud valaki segíteni ebben?

2012. nov. 15. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést. Hogy-hogy nem tudja az orvos az adagolást? Nem ő írta fel? Kérdezd meg a gyógyszerészt, ő majd elmondja mi van a recepten!

Nálunk is adtak hozzá cukrot amíg pici volt. később már nem.

2012. nov. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ezeket szedte 2 hónapos korától 1 évesig.Nekünk a doki írta receptre a poroztatást.A gyógyszert kiporozták és szőlőcukorral keverték ki a patikába.majd kis tasakokban kaptuk meg.
2012. nov. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

1-es válaszolónak:

Közepes fokban refluxos a 9 hós babám, nagyon sokat szenved! Nekünk csak ismerős javasolta ezeket, de a doki még picinek nem írta ezért nem tudta. Egyébként a gasztroenterológusunk csak tejfehérje diétát tud írni refluxra azért próbálom ki ezeket is!

2012. nov. 15. 16:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Ugye azt tudod, hogy a motilium egy elég erős gyógyszer, ami nem csak a gyomorgyűrű izomzatát stimulálja, hanem minden izmot, ezek között a szívizmot is!!! Tehát egy EKG mindenképpen kell!

Első voltam, mindkét gyerekem refluxos, 2 hónapos koruk óta gyógyszeresek és én is refluxos vagyok.

A gasztrosnak kellene a legjobban tudni ezeket, mi az, hogy csak tejfehérje diétát ír elő?? Ő a szakembere a refluxnak!! Csapj az asztalra!

2012. nov. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsi kérdező ilyen cipőben járok én is,csak kérdeznék:kedves utolsó nekem is refluxos a babám és most írtak föl neki motiliumot,az a kérdésem hogy összefügg-e a tejfehérje érzékenységgel a reflux?Mert érzékeny a tejfehérjére is.Nektek bevált a motilium?Meddig,mennyi idős korig használtátok?Nekünk nem mondták,hogy kell uh,ez tényleg fontos?Köszönöm,Julcsi
2012. nov. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi nem uh,hanem ekg!Itt van a karomban a 2 hónapos kislányom így nem igazán tudtam figyelni!
2012. nov. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért fontos az EKG, mert hat a motilium a szívizomzatra is, és ha valami szívritmuszavara van ami nem hallható hallgatózással, akkor bajt tud csinálni. Én is hallottam már olyat aki EKG nélkül szedi, nekem elmagyarázta a gasztros ezt , így utólag nem is merném enélkül.

Igen , a tejfehérjeallergiások közt sok a refluxos, egyik gyerekem nekem is allergiás.

Nálunk az egyik 1,5 éves koráig szedte a gyógyszereket, másik gyerekem 3 éves koráig-mostnaig. Az allergiásomnál volt nagyon elhúzódó a reflus, most abbahagytuk a gyógyszereket és figyeljük és reménykedünk, hogy így is maradhat.

2012. nov. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ÚÚúú.akkor felhívom a dokinkat!És legalább használt a motilium?Köszönöm a válaszodat!Julcsi
2012. nov. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Erika1984 válasza:
Sziasztok!!Olyan kérdésem lenne, hogy kislányomnak 5 hetesen megállapították, hogy tejcukorérzékeny, állandóan híg volta széklete, és nem hízott csak minimálisat. Kapta a lactase gyógyszert és helyre állt a széklete, szopizhatott.Majd 2 hónaposan megállapították hogy refluxa is van. Erre kapta a losec tablettát. pár nap után ismételten híg lett a széklete, viszont aránylag rendesen nőtt a súlya. Kérdésem a losec okozhatott e nála hasmenést? Vkivel történt e már ilyen? Mert le akarják állítani az anyatejről hogy tápszeres legyen, aminek annyira nem örülök. És szerintem nem az anyatejtől megy a hasa.
2013. okt. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!