Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szedi valakinek a gyereke a...

Szedi valakinek a gyereke a motiliumot?

Figyelt kérdés
7és fél hónapos a fiam, refluxos. Ar tápszert nem ehet, mert tejérzékeny, ezért marad a tejmentes, plusz nutriton. Most meg ezt írta a dokink.Kicsit félek a gyógyszerezéstől. Tapasztalat?

2012. okt. 11. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem szedett a fiam, nem ért semmit. Szerintem bukásra igazán nem tudnak gyógyszert adni. Én sűrítettem az Ar tápszereket is, mert azt is kibukta... A grízpép pl. bevált sűrítésre, és az is tejmentes aszem! (Humana grízpép) Olcsóbb volt, mint a Nutriton :) Tejmentesben nincs Ar? Bizonyított a tejérzékenysége? Kitartás, el fog múlni! :) Nekem a fiam 11 hónapig bukott durván, de 14 hónapig előfordult még utána is. A lányom kb. 10 hónapig, de még a héten is visszadobott egy kis kaját, pedig 14 hónapos.
2012. okt. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

és ti mikor - hány hónapos volt a babád- amikor alkalmaztátok a motiliumot, és mennyi ideig? És milyen adagolásban? Napi 3X1?

Hogy válaszoljak is: tejmentes Ar tápszer sajnos nincs. Lehet azt is kipróbálom, hogy sűrítem neki a nutritonnal is, meg tejmentes péppel is, pl. sinlaccal. Egy próbát megér. Bár itt meg attól tartok, hogy túl kalória dús lesz.

A tejérzékenység meg úgy derült ki, hogy már kicsinek is nagyon nagyon hasfájós volt, hasmenéses, puffad hasú, bűzös széklettel, stb- egyenlőre ez még csak gyanú, mert 1 éves kor alatt nem lehet 100% kimutatni, így ezért csak a tünetek "beszélnek" és marad a tejmentes táplálkozás.

Hja, meg 4 hónapos koráig kapott Ha-s, meg tejmentes tápszert (pepti, pregomin) 5 hónaposan, meg váltottunk milupa Ar optimára. Azóta az 5-6-7 hónaposan mindig nagyon durván beteg lett minden hónapban- magas láz, felsőlégúti tünetek, ami a doki szerint összefügghet a tejalapú tápszerre való átváltással. Úgyhogy most megint tejmentes...

2012. okt. 11. 22:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt hallottam semmit nem ér. Az én babám ra is azt mondták refluxos csak az segített, hogy elkezdett járni. Tejallergiás is. Két egészséges kell vinni terhelésre addig nyomokban tejet tartalmazó ételt sem kaphat.

Nekünk anno azt mondták, ha bukik, de a súlya emelkedik akkor nincs gond.

2012. okt. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt akartam írni, h két évesen kell vinni terhelésre.
2012. okt. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. 7 hónapos körül írták neki, talán egy hónapig használtuk, de semmi javulás nem volt. Aztán párszor elolvastam a mellékhatásokat és nem is adtam tovább. Akkor kezdett javulni a dolog, amikor már sokat állt. Én napi 2x adtam csak neki tápszert, a többi evés főzelék volt és alma sinlac-kal- A főzelékbe is csipkedtem folyton kenyeret, mert különben azt is kibukta :(
2012. okt. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy a sinlacot is visszadobta, csak almával nem annyira. A sinlac egy idő után nagyon elfolyósodik... A grízpép jobb volt, a lányomnál már azt vetettem be :) Gluténmentes is, úgy rémlik :)
2012. okt. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

És a tejallergiás baba anyukájától kérdezném, hogy milyen tápszert kapott a babája, és hogyan derült ki náluk?

2012. okt. 12. 16:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! A tejallergia gyanús vagyok:), a lányom anyatejes és úgy derült ki, hogy 5 hós koráig ordított mikor nem aludt, puffadt, sokat kellett szelcsövezni és a végén már véres volt a széklete.

Azóta nyomokban tejterméket tartalmazó ételt sem eszünk. Az ekcemát elfelejtem írni.

Azt mondták a vérvétel álpozitiv eredményt adhat mivel nem fogyaszt tejet ezért kell 2 éves koráig várni a megterheléses vizsgálatra.

2012. okt. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!