Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy neveled 11 hós körüli...

Hogy neveled 11 hós körüli gyereked? Megőrülök, az enyém 100x megcsinálja ugyanazt és semmi más nem érdekli! Érti mi a nem. Vagy mégsem?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Érti, azért is csinálja, mert látja, hogy reagálsz rá. Én ilyenkor elterelem egy játékkal, vagy bohóckodunk egyet.
2012. jan. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Érti, de (még) esze ágában sincs betartani:-) Nálunk minden el van takarva, kerítve, amihez nem nyúlhat, így az egész szoba egy nagy játszótér, nem kell a nyomában lihegni, h ezt sem szabad, azt sem szabad, amit elér, azt szabad. A konyhában járókában játszik szépen, ha valahol mégis a kezébe kerül egy kábel, vagy levadászik valamit, ami nem az övé, rászólok, néz bociszemekkel, de ha kérem, ideadja. És igen, én is figyelem-elterelek, pl esti fürdés utáni pelenkázás+öltöztetés úgy zajlik, h "én elmentem a vásárba fél pénzzel, felmutat apa egy állatot (műanyag), énekeljük, sorba mutogatjuk az állatokat, aztán amikor visszafelé mondod, akkor egy nagy kapkodás, h röfi mondja, kutya mondja,csacsi mondja, csak úgy röpködnek a figurák, a lányom meg fekszik mint a kisangyal és észre sem veszi, h pelust kapott, pizsamát, kenegetést. Ha ez nincs, akkor egy cselgáncsközvetítés smafu ahhoz képest, amit leművelne, hiába mondom, h ne forduljon hasra, ne álljon fel, ne ugorjon fejest a kiságyba stb:-))))olyankor agyvérzek:-)
2012. jan. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi Nektek!

Igazából sajnos nem a saját lakásunkban lakunk,így nem én alakítom a berendezéseket. Egyszerűen ahol helyünk van,ott nem lehet "gyerekbarát" környezetet alakítani:( Mindegy...

Csak kivagyok,hogy ennyit rá kell szólnom,komolyan,szegény gyerek már szinte csak azt hallja,hogy "nem szabad". Persze csak az érdekli,ami nem kéne:)

2012. jan. 18. 09:34
 4/4 anonim ***** válasza:
nekünk nagyon nagy segítség a babakarám, most gyorsan ránéztem a vaterára, csak 20e körül vannak, de mi 1hónapja 8000ért vettünk egy 3elemeset, szétszedhető, tv-t elkeríti két elem, de a szoba fele is lekeríthető a 3elemmel és akkor nem érzi a gyerek h semmit sem szabad. Egyébként mi is egy szobában élünk, kb 6m2 ahol játszik a gyerek.
2012. jan. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!