Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak hogy a lányom...

Adri baba kérdése:

Mit csináljak hogy a lányom ne csak jobbra fordítsa a fejét, hanem balra is? Állandóan egy irányba van neki! Ez később nem lesz gond? Nem akarom hogy ferde legyen a feje! Most 2 hónapos!

Figyelt kérdés
2009. aug. 14. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha a másik oldalra tennél érdekes dolgokat? Játék, ilyesmi. Hátha akkor rákényszerül, hogy arra forduljon.
2009. aug. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
próbáld megfórdítani az ágyban,mármint a másikoldalra tenni.én mindig forgattam,egyrészt hogy a feje ne laposodjon el,másrészt,meg másik oldalról,minden más,szokja meg a helyváltoztatást is.Nekünk bejött.mindenhol elalszik és szép formás a feje.
2009. aug. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!Pfffú,pár hónapja nekünk is ezzel volt gondunk!Mindegy volt,hogy telepakoltam az ellenkező oldalt játékokkal,semmi hatás.Pár másodperc erejéig lefoglalta,aztán ismét a másik oldal volt az érdekes.

A pocakján fekve nem is fordította balra a buciját,ha pedig elaludt szintén csak a jobb felén.

Igen,ellaposodott a fejecskéje,kaptam is az észt innen-onnan,hogy mit kellene csinálnom,de nem akartam gyötörni a kisfiamat,egyszerűen nem szerette azt az oldalt,kész.Azóta 7 hónapos lett,kerekedik a kobakja,semmi különbség...már szimmetrikus majdnem.

Viszont megjegyezném,hogy érdemes megemlíteni a védőnőnek (ha még nem látta) hogy ez a helyzet,mert lehet,hogy a "kedvenc oldalán" kicsit erősebb lesz az izomzata,vagy éppen azért tartja így,mert eleve nem tudja másképp tartani.Egy szakember eldönti,hogy baj van-e valójában,vagy csak tényleg kiválasztott egy számára tetsző oldalt a kicsid.

2009. aug. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tornáztatni kell neki, esetleg ha már félig alszik átfordítod a másik irányba neki, legalább akkor legyen úgy, mert tényleg elfekszi a fejét. Az én kislányom is ezt csinálta sokáig, mostmár mindkét oldalt szereti. (5 hós)
2009. aug. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!