Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos kislányom állandóan...

2 hónapos kislányom állandóan ideges, és sír. Ez természetes vagy valmi gond van vele?

Figyelt kérdés
2 hónapos kislányom nagyon ideges fajta, születése óta ilyen. Vákummal született, nem tudom, hogy van-e jelentősége. Állandóan sír, sírva ébred, sír a pelenkázáskor. A játszószőnyegen max. 10 percig elvan, akkor lebiggyed a szája, és rákezd a sírásra. Ha felveszem, akkor azért elnézelődik, de olyan morcos, felhúzott szemöldökű képpel. Egyedül etetéskor (anyatejet kap cumisüvegből) látom a nagy nyugalmat rajta. Javulni fog ez idővel, ha igen akkor mikor? Vagy mit tehetnék vele?
2010. febr. 1. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy javulni fog. :) Nemsokára. Enyém 13 hónapos, maga a megtestesült kisangyal, jó gyerek, nyugis, vigyorgós, alig sír, csak ha beüti valamijét. De az első 3 hónap.. hát az valami rettenet volt. csak cicin és ölben ringatva nem sírt, amúgy meg állandóan.


Tarts ki! Vegyetek egy játszószőnyeget, az arról lelógó színes himbilimbik fogják nemsokára érdekelni.

2010. febr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen hozzáállású anyuka vagy, de átbeszélted vele a születése körülményeit? Mert szerintem át kéne. Biztos hogy a fejében van ez a dolog még és megnyugtatndá. Sokkal több mindent értenek a babák mint gondolnánk. Egy próbát megér. Amikor morcos és rosszkedvű próbáld megnyugtatni, meghogy már túl vagytok rajta ilyenekre gondolok.
2010. febr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért üövegből adod neki a tejcsit?

Nagyon nagy szüksége van arra, hogy cicizzen! Azok a babák akiket igény szerint teszik cicire, még ha nem is éhes, sokkal kiegyensúlyozottabbak, nyugodtabbak. szopizás közben nem csak táplálkoznak, érzik az anya közelségét, megnyugtatják magukat, biztonságban érzik magukat.

Ha nem rakhatod cicire próbáld ki, hogy leveszed a felsődet, a babádat is levetkőzteted, csak pelus maradjon rajta, bebújtok a takaró alá, jó szorosan a mellkasodhoz öleled. várj 10 percet utána szerintem tetszeni fog neki! Ha bejön, minden nap egyszer-kétszer csináljáok meg!

(én babám is most 2 hónapos, naponta 1x-2x pár percet sír, sokat teszem cicire szoptatós tanácsadó tanácsára, nálunk abszolút bevált, fél nap vigyorog, így sokkal könnyebb! :))

2010. febr. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
azén babám dettó ugyanezt csinálja,ő császárral született.néha aranyos és tök jól elvan,máskor meg csak sír,és nem bírok rájönni,miért.
2010. febr. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem a fiam volt ilyen, hát nagyon nehéz egy ilyen babával (csak most tudom mennyire is, hogy már itt van a kishuga aki egy kisangyal :))

Sajnos csak az idő segít (leszámítva hogy amikor sír megpróbálod persze minden eszközzel megnyugtatni) .

A fiam 3és fél-4 hós korától már sokkal sokkal kezelhetőbb lett, addigra valahogy kinőtte ezt az idegességét, nem kezdett üvölteni minden zajra, öltöztetésre, pelus cserére és stb.

Onnantól 15-16 hós koráig álom volt vele az élet:)

Aztán jött a dackorszak de ez egy másik téma már:)

A lányom pedig már egy hetes kora óta 4 óránként ébredt enni, a fennmaradó részben kedvesen nézelődött és csak esténként nyavajgott picit.

Mostmeg már vigyorog mosolyog, röhögcsél nagyon sokat.(3 hós) Ég és föld a két gyerek.

2010. febr. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szia, az én kislányom is ilyen volt, valami horror volt minden öltöztetés meg fürdetés elég sokáig, nappal egy minutumra nem volt el magában. kb. akkor kezdett picivel jobb lenni, amikor mászni kezdett (8 hósan), de akkor meg a fogai kínozták sokat. jelentősen jobb olyan 1 éves kora óta, sokkal kevéésbé sírós, nem kell feszt cipelni (addig kellett, bánja is most a gerincem)m az öltözködés stb sem egy rémálom többé, ezerszer jobban bírja az ilyen frusztráló helyzeteket. én mindig nagyon türelmes voltam hozzá, sose kiabáltam vele, pedig hát nagyon kimerítő egy év áll mögöttem, nem részletezem. 21 órát vajúdtam vele, aztán burokrepesztés volt, meg oxitocint kaptam, utána 3/4 órára kinn volt, amolyan rohamszülés lett a vége. nem tudom, hogy ez mennyire számít, de szerintem igen. tudom , sokan mondják, hogy szoktatás kérdése, anyósom sokat csesztetett, hogy így nem fog tudni megtanulni alkalmazkodni blabla....hát nem lett igaza. nagyon okos, 13 és fél hós korához képest szófogadó, kebveset hisztiző szép kislány lett belőle. ha hisztizik, akkor vagy fáradt, vagy beteg. szóval nem lett smemilyen negítív következménye annka, hogy úgymond "elkényeztettem". csak annyi,, hogy sokkal sokkal kiegyensúlyozottabb lett, mint volt. amúgy a mai napig együtt alszunk, cicit kap elalvás előtt, mert máshogy nem tud alvó módba kapcsolni (és éjjel is kap, igen). majd ha látom, hogy már nem igényli, ezt is elhagyjuk. aki nem hallgat az anyai ösztönére, és könyvekből "szoktatja" a gyereket, hát, az most ezzel nem ért egyet, amit leírtam, de bizony a tapasztalat engem nagyon igazolt.
2010. febr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!