Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Iszik, de csak tápszert! Hogy...

Iszik, de csak tápszert! Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hónapos, és a tápszeren kívül semmilyen más folyadékot nem hajlandó meginni! Próbáltam már vizet, bio gyümilevet, teát, picit édesítve is, de mind mind rám köpi! Pedig a délutáni séta után mindig szomjas, és ezt jelzi is, DE kizárólag a tápszert fogadja el!Próbálom hígítani, hogy vizesebb legyen, az nem zavarja...de engem igen, hisz ez mégsem folyadék, hanem inkább nasi....Ti , hogy csinálnátok?
2012. nov. 16. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

tápszer nem folyadék, nem is nasi hanem étel nekik!

hígítani meg nem is szabad :)

egyébként tényleg kell neki emellé folyadék, rá is van írva, trükközzél valahogy! pl. a főzelék legyen hígabb, adj neki ebédre egy kis levest is, próbáld meg nurofenes adagolóval itatni, kis pohárból, itatópohárból, fecskendőből.

próbáld ki, hogy gyümölcslevet adsz neki felvizezve

2012. nov. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én édes almát, körtét párolok és annak a levét adom neki, ezt elfogadja, de nurofenes fecskendőből, mert nekem sem iszik
2012. nov. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Adj neki kölesgolyót, babakekszet vagy háztartási kekszet, tejpépet. Ezek után általában megszomjaznak a babák, és elfogadják a folyadékot!
2012. nov. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én lányom most 8 hónapos, és napi max 40ml folyadékot fogad el. Voltam többször is a gyerekorvosnál, mindig megvizsgálta, megnézte a lányom kutacsát, és azt mondta egyáltalán nincs kiszáradva és h túl aggódom. Ő azt mondta, hogy a tápszer nagyrészt vízből van, emiatt biztos, hogy elég folyadékhoz jut... emiatt nem igényli annyira a vizet vagy teát. Ha szilárd ételt adok lányomnak csak akkor szokott vizet inni. Nem volt még beteg, és látszólag minden rendben van vele.
2012. nov. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Azért írtam, hogy nasi, mert a séta utáni tápszer, pont azért mert tudom, hogy csak szomjas hígítva van, így inkább vizes, mint tápláló...Ő sem keksz, sem pép után nem szomjas!Sajnos gyümilevet sem fogad el...Mindennel gargalizál, majd kiköpi:) Talán marad a pipetta...nem szeretnék aggódni, de valamennyi folyadék a tápszeren túl csak kéne:S
2012. nov. 16. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!