Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Délutáni tejpép után nem eszi...

Délutáni tejpép után nem eszi meg az esti tápszert, csak a felét és bealszik. Pedig mennyiségre így osztódna el rendesen az egész napi kaja. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 23:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szerintem azért mert jol van lakva. ha éhes lenne nem aludna el!! a délutáni tejpép jobban teliti a kisgyomrát,és már nem annyira éhes estére. velünk is ugyanez volt. korábban adtam neki a tejpépet.
2010. okt. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

próbálom előrébb hozni, de így is 5-kor kapja a pépet és aztán fél 9 körül a tápot... az a baj, hogy így meg felébred még éjjel egyszer és megeszi a maradék tápot.


Lehet, hogy még egy kicsit előrébb kéne hoznom az összes többi kajcsit is és akkor fürdés előtt oda tudnám adni neki a tápszer egyik felét a másik felét meg utána és akkor úgy aludna egész éjjel?

Nem tudom mennyire jó erre a két részletben történő vacsorázásra rászoktatni... Szerintetek?

2010. okt. 21. 23:18
 3/13 A kérdező kommentje:
vagy csak a pépet adjam korábban és a vacsi maradjon a szokott időben?
2010. okt. 21. 23:19
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálunk 1-kor van ebéd, fél5-kor kapja a tejpépet (néha 5-kor, mert addig alszik), aztán szintén fél 9-kor kapja a tápszert. 10 hónapos a fiam.

Az esetek 90%ában az én fiam is elalszik a tápszer evészet közben, de ő álmában is üresre szívja a cumisüveget. 240milit eszik este belőle.

Mennyi tejpépet esztek 5-kor? Hátha elég lenne neki kicsit kevesebb, és többet vacsorázna.

2010. okt. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Tényleg, mennyi tejpépet eszik 5kor?

Hú akkor mi zabagépek vagyunk, a fiam 5 hónapos és 5kor megeszik 120ml tejpépet, fél9-9kor vacsira 270ml tápszert és bár 5kor kuvikkol minden nap, fél8kor kapja a reggelit.

Visszatérve a kérdéshez, tuti jól van lakva, nem aludna el. A tejpép miatt eszik kevesebb vacsit, viszont én nem adnék neki éjjel enni már ennyi idősen! Vizet max. Mi már 4 hónapos kora óta nem eszünk éjjel és nem is igényli. Nappal megeszi a falat is:)

2010. okt. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A dobozon lévő leírás szerint 150ml vízhez keverek 9 kanál port, nem mértem de ez kb. 200ml. Ebből bármennyit be tudna falni, de akkor megpróbálom korábbra hozni én is 5-re, ha úgy sem működik, akkor fél5-re.

Én sem szeretnék már neki éjjel enni adni, próbálom először csak a vizet, de így, hogy a tápszernek csak a felét eszi meg este, nem hagyja abba a sírást, és hajnal 4-kor muszáj odaadnom neki a táp másik felét, amit meg is eszik, kb. 100ml. Az éjjel történtektől teljesen függetlenül (mert volt, hogy éjfélkor ette meg a második felét a tápnak és volt, hogy hajnalban) reggel 7 körül ébred és fél8-kor reggelizik.

2010. okt. 22. 15:18
 7/13 anonim ***** válasza:
és ha uzsira mást, könnyebben emészthető ennivalót adnál neki? pl. rizspelyhet gyümivel vagy zabpelyhet, ilyesmit. ezeket eheti már, laktatóak, de könnyebb kaják. Mi egy időben volt, hogy vacsira ettük a tejpépet és elég volt a kisfiamnak reggelig, amiatt gondolom, hogy laktatóbb.
2010. okt. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Miért nem vacsira adod a tejpépet? szerintem az abszolút nem uzsikaja... :-s vagy tévedek?
2010. okt. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, a doktornő teljesen összezavart. Ő sem tudta eldönteni, hogy mit mikor adjak, írt fel Sinlacot, így most itt áll a három féle doboz (Sinlac, tejpép, esti tápszer), már nem tudom mit mikor kellene...

Itt valaki egy másik kérdésnél azt is írta, hogy nem adna egy napon Sinlac-ot és tejpépet is, mert mindkettő gabonaforrás. Ezt sem tudom, hogy baj-e?!

Vagy ha elfogy a tejpép, akkor ahelyett adjam a Sinlacot este? De akkor mit egyen délután? És reggelire?

2010. okt. 25. 09:33
 10/13 anonim ***** válasza:
De mennyi idős a babád?
2010. okt. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!