Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig dolgozzak szerintetek?...

Meddig dolgozzak szerintetek? 30hkm

Figyelt kérdés

30 hetes vagyok.Terültei képviselőként,fordítóként dolgozom egy cégnél.Ez amolyan hobbi is nálam,nagyon szeretem csinálni.Egyelőre,(kop-kop) problémamentes a terhességem,a pocakom bár jó nagy,jól érzem magam,nem is vizesedem.9-től dolgozom mindennap 5-ig.Fél 6 körül érek haza,kb.a párom is.Néha fáradok,de 10-15 perc pihenés után,újra friss vagyok.A babának még nincs semmi,babona miatt,most már azonban szeretnék elkezdeni vásárolgatni,készülni.DE egyszerűen nincs időm!Részmunkaidőben nem csinálhatom,mivel a munkám nem megosztható.Eddig nem volt gond,a "karrierizmusom",most azonban már nehéz.Van,hogy orvoshoz sincs időm menni,oda is este járunk,plusz a szülésfelkészítő.És még egy rossz van:a húgom szintén,olyan hajtós (volt),mint én,neki a 33.héten el is kezdett szivárogni a magzatvíz,mindenfajta különösebb előjel nélkül.Szerencsére,jól vannak,már 2 hónapos a kisfia,végül 36.héten született,2800 grammal,de azért gondolom érthető,ha félek.Ha viszont abbahagyom a munkát,attól tartok,unatkozni fogok.

Szerintetek?


2012. nov. 16. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
10 hetig majd csak nem unatkozol annyira :) vasarolgatas, szoba elokeszules, mosas, kis ruhak vasalasa stb :) olvasgass sokat, pihenj. en mar most abbahagyjnam a helyedben, oke h jol vagy, de azert mar 30 hetes es sztem pihend ku magad amig nem jon a baba, mert utana nehezebb lesz. Elfog telni az ido, baba dolgok korul. Dekoralj, keszulodj a csoppseged erkezesere! Es PIHENJ :)
2012. nov. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mostmár azért el kellene dönteni, hogy mi a fontosabb!?

És te érzed, hogy mit bírsz!

Könnyü szülést neked!

2012. nov. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ha megszületik a babád nem fogsz majd unatkozni,sőt aludni se nagyon,a hajmosást is jól meg kell szervezned az első időkben.mindenki addig dolgozik,míg az orvosa engedi,vagy amíg szeretne,azt azért durvának tartom hogy orvoshoz sincs időd menni.anyuka leszel vagy mi a szösz,csak a baba legyen már a legfontosabb.Arra sem árt felkészülni,hogy mi van ha a 35.héttől ne adj Isten be kell feküdnöd valami miatt,akkor ki fog bevásárolni,stb.ha nagyon akarsz még dolgozni,akkor is egy kicsit vegyél vissza a tempóból sztem.
2012. nov. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Természetesen a baba a legfontosabb.
2012. nov. 16. 19:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is pörgős típus vagyok, ha van szabadidőm sem ülök meg a fenekemen, nekem úgy jött ki a lépés hogy dec31.-ei héten voltam 33 hetes, így ez lett a vízválasztó, koccintottam a kollégákkal és új évben már nem mentem be.

Ami a kelengyevásárlást illeti: 34. héten egy nap alatt megvásároltuk amit addigra kigugliztam (tehát nem erre kellettek hetek), onnantól nem tudom mit csináltam, de eltelt hamar, nem unatkoztam, ráadásul 38.hétre meg is született a lányom, bírni bírtam volna a munkát még, csak belül éreztem h ha most nem lazítok, utána bánni fogom, mert baba mellett nem lehet.

Szóval gondold végig mire mennyi idő kell még, mit szeretnél még intézni, kipihenni és pihentesd ezt a munkadolgot, amikor úgy érzed. Van aki simán dolgozik a 36.hétig, nem tudom, h bánja-e. Tapasztalatom szerint azért kell pár hét h lecsengjen az ember és kicsit befelé figyeljen.

2012. nov. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Most már otthon pihizz inkább,nézegess bababoltokat,hol milyen árak vannak,nézegess a neten mire lesz szükséged,mire nem.MOst még lehet jól érzed magad,de sose tudni mikor nem fogod már bírni az iramot.Már csak 10 heted van,ez pont elég idő arra hogy felkészülj a baba jövetelére,és csak Rá meg a párodra koncentrálj.Nagyon hamar el fog telni az idő,pihenj sokat! Boldog várakozást addig!
2012. nov. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!