Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő azt mondta, hogy -5...

A védőnő azt mondta, hogy -5 fok alatt ne vigyem ki sétálni a babámat.11 hónapos. Más is hallott ilyet?

Figyelt kérdés
Persze -15 fok meg ilyenekbe nem indulnák el sétálni, csak ha muszáj. -10ben, hát nemtom
2012. nov. 16. 21:27
1 2
 1/11 Jégtánc ***** válasza:
15%
Nem hallottam ilyet:)) Mind 3 gyermekem téli,sosem volt kérdés hogy kivigyem e vagy ne.Főleg hogy mindig voltak és vannak,lesznek dolgok amiket akkor is el kell intézni ha - fokok lesznek.
2012. nov. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szia!

Nekem is ezt mondták anno, meg most a bölcsiben is a -5 a határ, de én kivittem szinte mindig, csak a valóban durva hidegben nem.mikor kisebb volt ugy bebugyoláltam, hogy meg se kottyant neki,sőt mindig is igényelte a levegőt.Most 15 hos és ebben az időben is hintázunk egy kicsit, meg futkos a játszótéren.És egyszer sem volt emiatt náthás,torokfájos.Adom neki a c-vitamint.Szerintem kiviheted nyugodtan,max.nem hosszu órákig.

2012. nov. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

egy fél órára gondoltam csak

most se tudom tovább a babakocsiba tartani

bár már addigra lehet a havat tapossa :-))

2012. nov. 16. 21:39
 4/11 anonim ***** válasza:
Sztem ez baromság.először mikor síelni vittük 4 hónapos volt,-10 fok,semmi baja sem lett,jól be volt öltöztetve,nem fázott meg.a tél is hozzátartozik a Magyarországi klímához,ugyanúgy meg kell szoknia mint a 43 fokot nyáron.
2012. nov. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tavaly az én védőnőm is mondott ilyet, akkor múlt a fiam fél éves. De ettől függetlenül én kivittem, nem lett semmi baja. Nem is értettem mért mondta, hiszen ha jól fel van öltöztetve mi baja lehetne?
2012. nov. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Emlékszel milyen hideg volt Februárban? Nagyon!!! Fiam akkor volt 11 hónapos, én vittem őt a -10, -13 fokokba is. Te ismered a babád határait, biztos fel tudod mérni. Le is írtad :) Ha védőnő lennék, lehet hogy sablon szerűen mondanék ilyet.
2012. nov. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Idén télen is milyen marha hideg volt. A lányom akkor volt 3-6 hós. Majdnem minden nap vittem sétálni, ide-oda. Ha a picik kibírják, nehogy már egy majd' 1 éves ne bírja ki. Vidd nyugodtan, ha van kedved. :) Jól felöltözteted, és már mehettek is.
2012. nov. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én kivittem 10 percere szánkózni a kisfiam, kb 9 hónapos volt akkor, januárban, amikor elég hideg volt, de tényleg 10 perc, szegényem....Hiába tekertem sálat az arca köré, kicsípte a hideg, napokig vörös volt a óz arca, doktornő írt rá krémet. Borzalmasan nézett ki, mondta ahidegtől, mert egy kisgyereket már ugyanilyen tünetekkel küldött a bőrgyógyra, ott mondták a hideget. Szóval -5ig kivinném, de csak pár percre, ha nincs gond, akkor tovább, de nagyobb hidegbe nem.
2012. nov. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

11 hónaposan szerintem kiviheted.Ezt még apici babáknál mondják,mert vékony az arcukon a bőr és könnyen átfagy,nem tudod az egész fejét betakarni,és még pici az arcüreg is,a mi orrunk már felmelegíti a levegőt,mire eljut az arcüregbe,de az övék még pici.

De ha visszaemlékeztek mondták a tévében is,mikor a nagy hideg volt,hogy nem ajánlott a babákat kivinni az erős fagyban(hírekben).De a tiéd már mejdnem 1 éves,szerintem nem árt neki a levegőzés :)

2012. nov. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem nyűgös közben és nem sír, akkor nyugodtan kiviheted.
2012. nov. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!