Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is tart attól hogy a...

Más is tart attól hogy a gyermeke félrenyel?

Figyelt kérdés
Mert Én nagyon aggódom és ezért nem is merek neki kemény darabos ételt adni. Pl. Kifli kenyér, A bébiételben a darabosat kapja de úgy látom hogy azt is csak nyeli és nem rágja. Mit tegyek mert valahogy rá kellene szoktatnom a rágásra. Tippek? 10 hónapos!
2009. aug. 15. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Nyugodj meg! A gyermeked mellett ott áll az őrangyala, és vigyáz rá. Ha félrenyelne, automata köhögési reflex védi. Te is szoktál félrenyelni, nem? Félrenyelni is meg kell tanulnia. Ha fuldokolna - de még nem hallottam ilyet - fejjel lefelé fordítod, a karodon, mintha egy kabátot hajtanál rá, és ütöd a hátát. Tehát a lába lóg, és a felsőteste meg előtte lóg. Félrenyelni - úgy hogy ütni kelljen - gombot, kavicsot, savanyúcukrot szoktak, nem a kiflit. Mind így kezdtük, mégis élünk! Lazíts!
2009. aug. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bízd a rágást a gyermekre, rá fog jönni magától. A félrenyelést is megoldja maga.
2009. aug. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem manó 2X is félrenyelt 11 hósan pedig szépen rág csak zabál és nem eszik:)

mind a kétszer le kellett nyúlnom a torkába különben ....

szóval ok hogy van reflex de én addig sem hagytam soha magára evés közben azóta meg pláne...

rohadtul félek neki darabosat adni pedig 100-ból 99 szer semmi gond, de azt a két alkalmat 1 hétig pihentem:)

de meg kell tanulnia normálisan enni nekem meg csak lopva kell nézni hogy szépen rág -e, de van egy olyan sejtésem hogy a hátralévő 50 évünkben csak aggódni fogunk:)

egy szó mint száz, azt kell tenni amire igénye van és közben nagyon kell rá vigyázni

2009. aug. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen én is félek ettől, főleg azóta amióta egy ismerős kisfiú meghalt 17 hónaposan mert félrenyelte az almát és nem tudták időben eltávolítani.Az evésre időt kell szakítani ha evés van legyél ott mellette és csak azzal foglalkozzon.Amíg pici ne szaladgáljon és ne legyen játék evés közben, amíg meg nem tanul rendesen rágni.Jobb ebben a korban óvatosnak lenni.
2009. aug. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
ne is mondd... még csak 3 hónapos a lányom, de mikor a tejet félrenyeli is megijedek. egyszer félrenyelte a papaverines cseppet úgy h másodpercekig nem vett levegőt, csak vörösödött a kis arca. hát... egyből pocira fektettem a combomon és ütöttem a hátát. de utána vagy 2 hétig pihentem ki azt a sokkot.
2009. aug. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Igen, Én is nagyon aggódom.

Úgy emlékszem 10 hónaposan olyan kis cumi-hálóba tettem a gyümölcsöt, banánt stb... amiből ki tudta szopogatni a levet, de nagyobb darabok nem mentek át.

A rágást majd megtanulja. Talán valamennyire megnyugodnál, ha áttanulmányoznád az elsősegélynyújtás ide vonatkozó részét. Hogyan kell felkapni a babát, fejjel lefele tartani, a hátát ütögetni, vagy a szájából kivenni a dolgokat.

Nagyon kell vigyázni mindennel. De ha túl aggódjuk az sem jó, mert bekattanunk.

2009. aug. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Félelmetesek vagytok...

Attól nem félsz, hogy letörik a körme?...

Ha félsz, ha nem, meg fog történni. CSak minél tovább húzod, hogy darabost adj neki, annál nehezebben fogja megtanulni, hogy kellenni.

A szomszédban pont van egy ilyen kislány, még a széltől is féltik, soha nem kapott rágnivaló ételt, 2 éves és még mindig nem tud rágni. Ha ide akartok jutni, hajrá!!!

A gyerek tud köhögni, nem fog annyira férlenyelni, hogy megfulladjon! Mi is néha félrenyelünk, de túléljük. A darabsat sem nyeli félre jobban, minta pépeset!!

2009. aug. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tapasztalt anyuka vagyok,a rémálmom mindig a fulladás volt mindegyik gyerekemnél!Azt mennél jobban féltem,a gyerek annál jobban fuldoklott mindentől!Hát egész nevetségesnek tartom magam,de sajnos én ilyen beijedős vagyok!:)

2009. aug. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
Az anya dolga az ilyen helyzeteken úrrá lenni, és ott ismerszik meg a jó anya, ha ebben a helyzetben is higgadt tud maradni. Nem pánikolni kell, hanem helyt állni. Én egy 4 hónapos kislány anyukája vagyok, és nem egyszer nyelt már félre. Kicsit megveregettem a hátát, aztán vigyorgott egy nagyot. Ez olyan, mint amikor elesik a gyerek, és ha megijedsz ő is azt teszi. Csak higgadtan. Persze féltjük a gyermekünket, de azért emberi módon tegyük azt.
2009. aug. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódjon az ember?.... Nekem most mondta a gyerekorvosom, hogy 5 éven alul a 2. baleseti halálok a félrenyelés miatt van, tehát azért óvatosan, az evés, rágás tanulási folyamat, és az ördög sajnos nem alszik.Persze félrenyelni szilárd kaját veszélyes, 4 hónaposan azért erre kicsi az esély.
2011. júl. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!