Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nappal nálatok kb. egyformán...

Nappal nálatok kb. egyformán alszik a baba vagy változó?

Figyelt kérdés
Olvastam itt, hogy valaki át akarja szoktatni a babát az 1 alvásra. Én hagyom akkor őket, amikor szeretnének. (Hason alszanak és át kell fordítanom őket.)
2012. nov. 18. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor szokták átszoktatni a babát az egy alvásra, amikor látszik rajta, hogy a kettő már sok neki. Tehát ha eddig pl. aludt egyszer 11-kor egyszer meg 4-kor, aztán egyszer csak kimarad a 4-es, a 11-es viszont marad, így kiegyensúlyozatlan a nap, és estére hulla fáradt a gyerek. Ekkor érdemes szépen kitolni az egy megmaradt alvást ebéd utánra.

Az enyém egyszer alszik délelőtt, olyan fél 11-11 felé, és egyszer délután, de annak az időpontja nagyon változó. Néha beiktat egy harmadikat is, de azt nem szeretem, mert akkor este alig lehet elaltatni.

7 hónapos amúgy.

2012. nov. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mondjuk nálunk ált. minden kaja után 1 idő után van alvás. Próbálom ébrentartani őket vacsi előtt, hogy akkor hamarabb elaludjanak, de nem megy... De valamikor 2 órákat is alszanak minden kaja után, valamikor fél -3/4 órát. 3,5 hósak.
2012. nov. 18. 13:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy ilyen pici babák. :) Ez az egy alvásra áttérés olyan 1 éves kor körül szokott aktuálissá válni.
2012. nov. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én babám 9 hónapos és nem alszik sajnos egyformán. Még két alvása van többnyire de van hogy ezek csak fél órásak, de van hogy belehúz és 2-2,5 órát is alszik. Mindenesetre ha nagyon elcsúszna a nap én felébresztem, mert nem akarok sem magunkkal sem vele kiszúrni.

Itt arra gondolok hogy a délutáni alvásából legkésőbb fél 5-kor felébresztem mert ha nem így teszek akkor nem tudom este 8-kor lerakni, márpedig egy gyereknek este 8-kor ágyban a helye hogy az anyuka is meg tudjon csinálni még ezt-azt ja és hogy pihenni is tudjon meg a férjével lenni :-))

2012. nov. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Anikó1985 ***** válasza:
ennyi idős korban még normális, hogy sokat aludjon. De változó, hogy egy gyerek mennyi alvást igényeljen egy nap. Van olyan ismerősöm akinek a fia fél éves koráig evett meg aludt, az én fiam nem ilyen volt. Most 8 hónapos és kb. 10,11 órakor alszik délelőtt délután meg mikor hogy attól függ mennyit aludt délelőtt vagy mit csinált. van hogy 4 órakor alszik el.
2012. nov. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!