Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti adnátok neki este tápszert?

Ti adnátok neki este tápszert?

Figyelt kérdés

11-én volt 1 éves a kislányom, napközben 2-3x szopizik még és éjjel is van ,hogy akár 3x is.

Nagyon jó lenne már éjjel pihenni, mert amióta megszületett a kislányom nem aludtam még végig egy éjszakát sem.Van egy 3 éves lányom is tehát napközben nem tudok pihenni.

Péntek óta esténként adok neki 100ml tápszert.És emiatt van egy kis lelkiismeret furdalásom.de így nem kel fel csak 1x hajnalban 3-4 körül.Arra gondoltam, hogy akkor adok neki fürdés előtt egy kis tápszert, fürdés után szopi és éjjel ha ébred , akkor is szopizik.Szeretném még sokáig szoptatni, de félek, hogy így hamarabb leszokik a szopiról.

Tapasztalat , vélemény?Ti mit csinálnátok a helyemben?


2012. nov. 18. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:

nem kötekedni akarok, de miért nem rendes vacsorát adsz neki tápszer helyett? 1 évesen már bőven vacsiznia kéne fürdés előtt, fürdés után jöhetne a tápi esetleg, bár ha van tejed.

mennyit eszik nappal? 3x-4x szopizmi éjjel elég sok ennyi idősen, nem lehet, hogy valóban éhes?

5 szilárd étkezés megvan napközben a szopik mellett?

2012. nov. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bocs, nem 3x-4x, csak 3x! elírtam. na meg szopizni, bocs, a félregépelésekért!
2012. nov. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én sem tápszert adnék neki este, hanem valami szilárd kaját, fürdés után meg szopiztatnám.
2012. nov. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy fürdés előtt van rendes vacsora, fürdés, utána még egy kis játék majd tápszer. 1x ébred este.
2012. nov. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom most volt 14 hónapos.egy éves kora óta odaültetjük magunkhoz vacsizni.Igaz hogy csipeget csak vagy a kenyér héjat rágcsálja, de ott van és próbálkozik a vacsorázással.utána játék, fürdés és kap 210 mili tápit.este max fél kilenckor alszik és reggel 6ig nem is kel fel.akkor kap 200 mili tápit és még alszik 8ig.
2012. nov. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen igazatok van, h vacsoráznia kellene, csakhogy nem hajlandó semmi szárazat megenni, csak kenyeret magába, abból sem sokat. már próbáltam szalámit, sajtot adni neki , de nem fogadja el.

Amúgy napközben eszik rendesen, reggel szopizik, délelőtt joghurt, délben főzelék hússal egy jó nagy tálkányi, délután gyümölcs, aztán este vacsoraként egy kis kenyér, de az nem sok.

szóval szerintem eszik rendesen. Erőszakkal meg csak nem tömhetem meg, ha egyszer nem fogadja el a kaját.de akkor lehet este is fog kapni húsos főzeléket a tápszer helyett.

Szoptatni szeretném még sokáig, az első kislányom is 15 hónapos koráig szopizott, csak akkor sajnos kórházba kerültem, most szeretnék tovább szoptatni.

2012. nov. 19. 15:36
 7/7 anonim ***** válasza:

ha ebéd után mindössze gyümölcsöt meg egy kevéske kenyeret eszik akkor nem is csoda, hogy felkel. tehát nem a tápszer a kulcs most :(

uzsonnára ne adj gyümölcsöt, gyorsan bomló szénhidrát, víz és cukor tulajdonképpen, 1,5 óra alatt lebontja a szervezete. akkor add a kis kenyeret, meg adhatsz joghurtot is hozzá, hátha jobban csúszik.

vacsira meg adj főzeléket husival, vagy esetleg tejpépet, az is jobban laktat mint a tápszer :)

nagy már, muszáj lenne délután és este is valami laktatót ennie

2012. nov. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!