Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Értelmileg kissé le van...

Értelmileg kissé le van maradva a kislányom. Hasonló helyzetben lévő anyukák, mesélnétek?

Figyelt kérdés
Érdekelne hová vittétek, mikor hozta be a lemaradását és úgy egyébként minden. Na meg, hogy mikor vették észre? Az én lányom most 16 hónapos.
2012. nov. 20. 12:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Milyen fokú a lemaradás? Miben veszed észre a lemaradást?
2012. nov. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

szia!

Kicsit bővebben kifejtenéd? Miből vetted észre? Miket csinál? Miket nem csinál, amiről úgy gondolod kellene? Szakember (doki) látta? Mit mondott?

2012. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

mit jelent nálad h le van maradva?


pl mi az amit szerinted tudnia kellene de nem tud?


csak mert 16 hónaposok között még óriási a különbségek és nagyon tágak a határok

2012. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem ma voltatok fejlődés neurológián? Mit mondott a doki? Nem mondta hova kell vinni, ha le lenne maradva?
2012. nov. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Igen, én is emlékszem a kérdésedre. Mit mondtak a neurológián? Gondolom ha kellene fejleszteni, akkor adtak tanácsot is. Vagy nem?
2012. nov. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mit mondtak a fejlődésneurológián? Miből gondolod, hogy le van maradva?
2012. nov. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Igen, nemrég jöttünk onnan. A doki mondta, hogy le van maradva, de annyira nem vészes. Ajánlotta a korai fejlesztőt, meg vissza kell majd mennünk hozzá 2 hónap múlva. Mivel ő inkább a mozgással kapcsolatos dolgokkal foglalkozik, ezért nem tud diagnózist felállítani, de azt látja ő is, hogy többet kéne tudnia.

A gond azzal van, hogy úgy tűnik nem érti meg amit mondunk neki. Nem ad oda dolgokat (csak, ha ő akarja, de kérésre nem), nem néz rám, ha kérdezik hol van anya, a szemkontaktust nem kommunikáció céljából használja, nem adja tudtomra mit akar (mármint kommunikációval), ilyesmi.

A mozgásfejlődésével nincs gond.

2012. nov. 20. 13:11
 8/16 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "le van maradva?" Miből gondolod? Védőnő, gyerekorvos megerősítette a gyanúdat, vagy csak a hasonló korú gyerekek anyukáinak a dicsekvéseiből vontad le ezt a következtetést?

Nem tudom a konkrét helyzeteteket, de azért elmesélem a mi esetünket. ha úgy tetszik, az én kisfiam is "le volt maradva", legalábbis a társaival összehasonlítva, pedig egyszerűen csak egy kicsit később érik. Másfél évesen kezdett állathangokat utánozni és a testrészeit megmutatni, 2 évesen még alig mondott pár szót, most 2,5, most már beszél, de azért nem olyan szépen, mint a társai többsége, nem szobatiszta, nem tud egyetlen mondókát sem, nem számol, gyurmázni, rajzolni nem szeret. Viszont 15 hónaposan tanult meg kismotorozni, 2 évesen futóbiciklizett, most egy csomó autómárkát felismer, olyan szavakat használ, hogy szelektív hulladékgyűjtő meg vonóhorog. Az ugyanennyi idős kis barátnője meg, aki másfél évesen már mondatokban beszélt, még mindig nem tud egyedül megenni egy pohár joghurtot, és nem tud felmászni a mászókára. Mert a két gyerek egészen más ütemben fejlődött, egyikük ebben jó, másikuk abban.

Egy egyébként normálisan fejlődő 16 hónaposról soha senki nem fogja kimondani, hogy értelmileg le van maradva. Tudom milyen hülye érzés, amikor körületted mindenki dicsekszik, Te meg úgy érzed, nincs miért, mert minden gyerek többet beszél, jobban szót fogad, ügyesebben bilizik, mint a Tiéd. De erre az egyetlen megoldás, ha ignorálod az egészet. Amíg fejlődik szépen, és láthatólag hónapról-hónapra okosodik, addig teljesen mindegy, hogy a szomszéd Pistike esetleg előbb mutatta meg, hol a füle.

2012. nov. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, most olvastam, amit írtál.
2012. nov. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem először keress egy másik dokit, aki tud diagnózist is felállítani és érti a dolgát.
2012. nov. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!